Kirjeldus

Ajakava

Ungari on ju üks pisike riigike. Ühest küljest vastab see muidugi tõele, kuid teisalt saab ju kõik vaid lähedalt vaadatuna selgemaks! Suurlinna kära ja rahulik maamiljöö, metsloomi täis põlismetsad ja kalarikkad veekogud, täielik rahu ning pidev sebimine. 

1. päev Väljasõit Kooli juurest kell 07.00. Sõidame läbi Baltimaade. Õhtul ületame Leedu-Poola piiri. Ööbime Varssavi lähedal.

2. päev Sõidame läbi Poola ja Slovakkia. Kui liiklus sujub, siis teeme peatuse Szentendres (lühiajaline peatus linnaga tutvumiseks). See linnake on kujunenud türklaste eest põgenenud serblaste mõjul ning kõikjal on märgata pikki sajandeid valitsevaks olnud vahemere-barokk arhitektuuristiili. Linnake on tuntud ka käsitööliste linnana. Õhtuks jõuame Ungarisse Budapesti, majutume.

3. päev Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga ja jalgsi Budas ja Bestis: Buda kindlus, Matyasi kirik, Kaluribastion, Kuningaloss, Gellerti mägi, Tsitadell, Vabaduse monument, Kangelaste väljak jne. Soovi korral Õhtul võimalik laevasõit mööda Doonaud.

Võimalik tellida õhtusöök koos folklooriprogrammiga..

4. päev Sõidame Egerisse. Eger on Ungari üks kauneimaid barokk-arhitektuuriga linnu. Näeme Risti Johannesse katedraali, piiskopipaleed, samuti Dobo linnaväljakut, mis on oma nime saanud sama linnuse komandandi järgi, kes võitles türklaste vastu 1552. aastal ning koos ungari väikese väeüksusega suutsid linna kaitsta suure türklaste väe vastu. Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks ning seda ajaloosündmust kirjeldab värvikalt Géza Gárdonyi romaan “Egeri tähed”. Õhtul sõidame Miskolcisse, võimalik külastada kuulsaid Miskolctapolca temaalvee koopabasseine. Majutume.

5. päev Asume koduteele. Sõidame läbi kõrg Tatrate mäeaheliku. Teeme mõne väikese peatuse, sõidame läbi Poola Varssavi lähedale ööbima.

6. päev Sõidame läbi Leedu ja Läti. Koju jõuame Hilisõhtul.

Hind

Küsi hinnapakkumist oma rühmale. Leiame Sulle sobivad kuupäevad. Arutame läbi mida vaadata ja külastada. Paneme paika söögikorrad, kindlustused  ja muud tingimused vastavalt Sinu rühma soovidele. 

Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Majutus ja hommikusöök hostelites
  • Üldekskursioonid ja grupijuhi teenused
  • Muuseumide pileteid; muid tasulisi sissepääse
  • Lõuna- ja õhtusööke
  • Tervisekindlustust
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY