Kirjeldus

Näidisreisi ajakava

1. päev  Koguneme Tallinnas Reisisadama D-terminalis kell 16.45. Rühma saatja ootab Teid bussi juures ja jagab teile pardakaardid. Laev Stockholmi väljub kell 18.00. Laevas B-4 kajut.

2. päev  Kell 10.00 saabumine Stockholmi. Põhjala Veneetsiaks ja Mälareni kuningannaks nimetatud Stockholm asub Mälareni järve ja Läänemere vahelise väina kaldail ja saartel, mida ühendab üle 50 silla. 1252 asutatud linna ajalooline südamik paikneb Stadeni saarel. Stockholmis on palju kauneid keskaegseid ehitisi. 1950. aastatel rajati Stadenist põhja poole Norrmalmi 5 ühesuguse kõrghoonega ärikeskus Hötorgscity, kus tohib liikuda ainult jalgsi. Djurgårdeni saarel on muuseume (Skanseni vabaõhumuuseum, Põhjala muuseum, Vasa laev), suur park ja loomaaed. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi, jalutuskäik vanalinnas. Muuseumide külastamine: Linna 70 muuseumi, arvukad galeriid, kohvikud, butiigid ja kaubamajad pakuvad külastajale kultuuri nii hingele kui kehale. Majutumine Stockholmi äärelinnas.

3. päev  Hommikul sõidame Drottingholmi kus nüüd elavad kuninganna Silvia ja kuningas Carl XVI Gustav juba suurema osa aastast. Enamik kaunist kuningaperele kuuluvast lossist ja kogu hiiglaslik aed selle ümber on kõigile külalistele avatud – viimane kuulub rootslaste armastatud ajaveetmispaikade hulka. Aga juba aias ringi jalutamine, purskkaevude ja linnuperede vaatamine ning aeda meelt lahutama tulnud värvika seltskonnaga kohtumine on piisavalt teatraalne vaatepilt. Peale seda sõidame Sigtunasse. Kunagine Rootsimaa linn number üks, rajatud umbes 980. aasta paiku kuningas Eriku poolt. Olevat ju kunagi eestlased linna isegi vallutanud. Võib-olla seisavad just sellest ajast varemeis kunagised võimsad põllukivist kirikud, pühendatud Pühale Olof’ile, Pühale Per’ile ja Pühale Lars’ile. See-eest veetleb aga tänini külastajaid selge ja puhta joonega punasest tellisest Maarja kirik, Sigtuna vanim säilinud ehitis. Päris muinasjutumajana mõjub aga Sigtuna Raekoda, Skandinaavia väikseim. Omal ajal oli Sigtuna uhke viikingite ja kuningate kants, vermiti ju siin ka esimesed Rootsi mündid. Tänane Sigtuna on aga tõeliselt hubane ja vaikne väikelinn Mälarni põhjakaldal, kus peatänava poekesed ja kohvitoad meenutavad pigem nukumajakesi ning heledates värvitoonides puumajad elavad oma igavesti rahulikku argipäeva. Igatahes suurejoonelisele pealinnale on Sigtuna lähim hurmavalt rootsilik väikelinn. Seejärel sõidame tagasi Stockholmi. Õhtul kell 18.00 väljub laev Tallinna, laevas B-4 kajut.

4. päev  Hommikul kell 10.00 saabume Tallinasse.

Hind

Küsi hinda oma rühmale, sest hind oleneb rühma suurusest, valitud kuupäevadest, hotellide saadavusest, Laevapiletitest, valitud muuseumisdest, söökidest jne. 

Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Laevapiletid koos kajutikohaga B-4 kajutis
  • 1 öö majutust Rootsis koos hommikusöögiga
  • Eestikeelse giid-rühmajuhi teenused
  • Tasulised sissepääsud
  • Tervise- või reisikindlustus
  • Söögid laevades
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY