Kirjeldus

Ahvenamaa- saarestik kuhu kuulub rohkem kui 6500 saart ja kus elavad peamiselt rootsi keelt kõnelevad inimesed. Põliselanikud, kes on saavutanud märkimisväärse autonoomia nii poliitiliselt kui ka majanduslikult erinevad mandrialal elavatest kaasmaalastest ainult Ahvenamaale omaste kultuuri ja folkloori traditsioonide poolest. Maaliline loodus, ökoloogiliselt puhas keskkond, põhjamaine eksootika, sõbralikud elanikud ja oskus sellega inimesi lummata on peamiseks põhjuseks, miks siia tullakse tagasi, ikka ja jälle. Parimad võimalused Ahvenamaa loodusega tutvumiseks avanevad matkarajal, jalgrattaga sõites või kanuuga saarekeste ja skääride vahel sõites.

Näidisreisi ajakava

1. päev  Kell 16.30 kogunemine Tallinna Reisisadamasse D-terminali, kust kell 18:00 väljub Tallinki laev Ahvenamaale. Öö laevas (B-4 kajutid).

2. päev  Varahommikul (04:50) saabumine Ahvenamaale, lahkumine laevast. Hommikupoolikul alustame Mariehamni ekskursiooniga, esmalt külastame Mariehamni peakirikut ,,Sankt Görnas Kyrkat’’ (ehitatud 1927 a) ja on ainuke mittekeskaegne kirik saarestikus. Seejärel ,,Köpmannagarden’’ – mis annab ülevaate Ahvenamaa elust 18-19 saj. Peale seda võimalus külastada meremuuseumi ,,Sjöfartsmuseet’’, kus asub ka ainulaadne ookeanipurjeks „Pommern“ mis seilas Euroopa ja Austraalia vahel. Samuti on aega tutvuda kohaliku turuga. Seejärel bussisõit (40 km) Eckerösse, mis oli enam kui 350 aastat tähtsaim postitee vahejaam Stockholmi ja Turu linna vahel. Seal on võimalus külastada Postimuuseumi ning saata endale või kodustele postkaart. Siis suundume Finströmi, kus tutvume 12-15 saj ehitatud Püha Mikaeli kirikuga. Õhtul sõidame Getasse imetlema suurepärast panoraamvaadet skääridele ja merele. Siin on võimalus ka einestada ja proovida kohalikke sööke – kalasuppi ja pannkooke. Majutus.

3. päev  Avastamist ootavad Kastelholmi kindlus (13 saj) ja selle lähedal asuv Jan Karlsgardeni vabaõhumuuseum (tasuta) mis annab ettekujutuse jõukast taluelust 18-19 saj. Suviti on siin pidev kultuuri ja folklooriprogramm. Seejärel vaatame üle ka Bomarsundi kindluse varemed. Päev lõpeb taas Mariehamnis, kus on veel võimalus kaasa osta kingitusi ja suveniire ja nautida õhtust linna. Kell 01:00 väljub Tallinki laev Tallinnasse (B-4 kajut).

4. päev  Saabumine D-terminali kell 10:00. Reis on läbi.

Hind

Küsi hinnapakkumist oma rühmale. Leiame Sulle sobivad kuupäevad. Arutame läbi mida vaadata ja külastada. Paneme paika söögikorrad, kindlustused  ja muud tingimused vastavalt Sinu rühma soovidele. 

Hind sisaldab

  • Laevapiletid Tallinn-Mariehamn-Tallinn
  • 2 ööbimist laevas (4-kohalised kajutid)
  • 1 ööbimine Ahvenamaal (2-4kohalised majad)
  • Bussisõit
  • Eestikeelsed ekskursioonid
  • Giid-reisisaatja teenused
  • söögid ja tasulised sissepääsud
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY