Kirjeldus

Karge ja põhjamaine Norra on põneva ja mitmekesise ajalooga riik, mis pakub imelisi loodusvaateid ning vapustavaid maastikke – fjordid, mäed, järved, arktiline loodus ning siin-seal ka liivarannad. Maalilisi rannakülasid ilmestavad kalarestid ja punased võrgukuurid. Meie reisi ajal on Põhja-Norras polaarpäev – see on ajavahemik, mil päike püsib ööpäev ringi silmapiirist kõrgemal. See tähendab valgeid öid ning fantastilisi hommiku- ja õhtuvaateid.

Ajakava:

1. päev, 24.07:  koguneme Tallinna Reisisadama A terminali ees Tiit-Reiside bussi juures kell 07.00. Paigutame pagasi bussi ja jagame reisijatele pardakaardid. Laev  Tallinn – Helsingi kell 08.00 (VikingLine).   Alustame sõitu põhja suunas. Teel teeme peatused Tähtisilla ja Vaskikello juures. Lõunapeatus ABC-keskuses, kus pakutakse ka päevabuffet’d. Õhtuks jõuame Kemisse  ja majutume  Hotell-i Yöpuu. Õhtusöök hotellis.

2. päev, 25.07:   hommikusöök hotellis. Kemi – Alta.

Esimese peatuse teeme Polaarjoonel – pildipeatus, wc, rikkaliku valikuga suveniiripood. Lõunaks jõuame Muonio asulasse, kus kohalikus kohvikus saab maitsta oivalisi küpsetisi ning kvaliteetset kohvi. Pärastlõunal peatus juba Norra saami aladele jäävas Kautokeino asulas, seal asuvad nii Saami käsitöö keskus kui Saami filmiinstituut. Meie külastame tuntud ja pikaaegsete traditsioonidega Juhl’s hõbeehete galeriid. Läbime majesteetliku Alta kanjoni, jõekuru on kümmekond kilomeetrit pikk ja kuni 420 meetrit sügav ning tegu on Põhja-Euroopa suurima kanjoniga. Majutume hotelli Alta kesklinnas, Thon hotel Alta . Õhtusöök hotellis.

Õhtusöök hotellis

3. päev, 26.07: hommikusöök hotellis. Alta – Tromsø 

Hommikune jalutuskäik hotellist viib meid külastama ainulaadset Nordlyskatedrali, mille iga element peegeldab virmaliste-teemat. Kiriku allkorrusel on näitus virmaliste uurimisest ning vaatame ka kaunist loodusfilmi. Alta muuseumis asub UNESCO maailmapärandisse kuuluv kaljukunsti keskus, külastame muuseumi välialal asuvat kaljujooniste ala. Keskuses sees on erinevad temaatilised näitusealad. Liigume edasi Tromsø poole, ilus loodus ja kaunid vaated. Sørstraumeni sild viib üle Kvænangeni fjordi, imelised vaated lumiste mägedega. Lõunapaus fjordi ja mäevaadete taustal, Gildentuni rahvuslike elementidega restoranis. Sõit jätkub piki Lyngeni fjordi ja möödume Lyngeni Alpidest, kus ootab meid ees kaks praamisõitu. Õhtuks jõuame Tromsøsse. Majutume 2 ööks  Clarion Hotel The Edge.**** Õhtusöök hotellis.

4. päev, 27.07:  Hommikusöök hotellis. Tromsø päev

Hommikune jalutuskäik linnas – toomkirik, Roald Amundseni monument, jalakäijate tänav, vanalinna osa Skansen. Polaarmuuseumis saame tutvuda väljapanekutega, mis tutvustavad meile elu ja looduse protsesse karmides polaartingimustes, lisaks ülevaade polaaruurijate Fr.Nanseni ja R.Amundseni retketest. Külastame ainulaadset ja interaktiivset Trollimuusuemi. Sõidame teisel pool silda ja külastame silmapaistvat Arktika katedraali. Vaba aeg linnas. Soovi korral saab külastada kesklinnast eemal asuvat, tasuta sissepääsuga botaanikaaeda, kus vabas õhus eksponeeritakse arktilisi taimekollektsioone. Kesklinnast eemal asub ka Tromsø Ülikooli Arktika muuseum, kus leidub ülevaatlik püsinäitus saami rahvuse ja kultuuri kujunemisest, iga-aastased ajutised näitused keskenduvad erinevatele teemadele, näiteks 2023 sai vaadata väljapanekut kirikukunstist ning hauamatustest. Soovi korral on võimalik aga jääda kesklinna, kus asuvad akvaarium Polaria ja hülgepüügilaev Polstjerna. https://en.uit.no/tmu/polstjerna.  Soovijatega külastame pärastlõunal maailma põhjapoolseimat õllepruulikoda Mack. Ööbime samas hotellis. Õhtusöök hotellis. Peale õhtusööki sõidame üle silla Tromsø mäe jalamile ning tõuseme mäe tippu – nautima õhtupäikest ja vaatama linna ning ümbritsevate mägede vaadet.  Majutume samas hotellis.

5. päev, 28.07:  Hommikusöök hotellis. Tromsø – Svolvær 

Võtame suuna Lofootidele. Läbime Nordkjosbotni külakese, möödume Bardufossist ja Setermoenist – Põhja-Norra suurimast militaaralast, kus asuvad sõjaväebaasid, lennuväli ja teised militaarrajatised. Kalameeste lemmikud on Barduelva ja Målselva. Tee peal jutustame lugusid põhjavalgusest ja sinipäkkadest, kes elavad põhja-alade mägedes. Kaunid loodusvaated, vahelduv maastik, mäestikuplatood, sillad ja fjordid. Lõunapaus kilomeetri pikkuse Tjelsundbrua silla juures, enne Tjelsundi väina. Ületame Raftsundi sild, kust algab Lofootide turismitee. Sild avati 1998. aastal, olles viimasena valminud ühenduslüliks Lofootide saarte vahel. Õhtuks jõuame saarestiku ainsasse linna Svolværi, kuhu majutume 2 ööks. Marina Hotel Lofoten***    Õhtusöök hotellis.

6. päev, 29.07:  hommikusöök hotellis. Päev Lofootidel.

Golfi hoovusest tõuseb üles metsik kaljune mäeahelik, mis moodustab omaette maailma. Võimsad mäed, armsad liivarannad, värvilised, särtsakad kalurikülad, omanäoline kunstimaastik ja maailma suurim tursapüük. Lofoodid on saarestik, mis on täis loodusilu ja põnevat ajalugu. 5000 elanikuga Svolvær, kus peatuvad suured kruiisilaevad. Hommikul külastame Lofootide Katedraali, Norra üht suurimat puitkirikut. Kabelvåg asula, mis oli juba 12. sajandil oluline sadama- ja kaubanduskoht. Kabelvågis asuvad Lofootide akvaarium,  Lofootide muuseum ja Espolini galerii, mida saavad soovijad külastada (ühispilet). Võimalik on aeg sisustada kalurikülas ringi jalutades ja eluolu vaadeldes. Seejärel sõidame külastama viikingimuuseumi Lofotr. Läbime mitmed väikesed saared ja ületame sillad ning jõuame saarestikku tippu Å kalurikülla, kus asub temaatiline muuseum. Kaunist pildipeatus lõunatipus. Ööbime samas hotellis. Õhtusöök.

7. päev, 30.07:  hommikusöök hotellis, Svolvær – Narvik – Kiruna.

Võtame suuna kodu poole. Päev kaunite loodusvaadete nautimiseks. Saame veel talletada Lofootide hingematvad vaated. Narvik – Põhja-Norra haridus- ja tehnoloogialinna. Lähedal asuv 1393 m kõrgune Stetindi mägi valiti 2002. aastal Norra rahvuslikuks mäeks. Narvik on mänginud suurt rolli II MS ajal, samuti 19. sajandil kaevanduste valmimise ajal. Linnas on soovijatel võimalus külastada sõjamuuseumi, mis asub linna keskuses. Ületame riigipiiri mägedes ja teeme peatuse Abisko rahvuspargis, et imetleda kaunist koske. Õhtuks jõuame Rootsi Lapimaal asuvasse Kirunasse, mis on tuntud kaevanduslinn. Majutume Hotelli E-10***  https://www.e-10.se/  . Õhtusöök.

8. päev, 31.07: Hommikusöök hotellis. Kiruna – Kemi

Sõidame läbi Rootsi Lapimaa. Teel teeme peatusi looduskaunites kohtades, peatume jõe ääres ja uudistame vana kivisilda. Ületame taas polaarjoone. Lõunapaus teeäärses tavernis, kus pakutakse päevabuffet’d, suveniiripood. Övertorneå ja Rootsi-Soome piirijõgi Tornio. Ületame riigipiiri Torneå-Haaparanta piirilinnas, kus teeme peatuse, et jalutada jõeäärsel pargialal või külastada ostukeskust. Õhtuks jõuame juba tuttavasse hotelli Kemi lähedal. Hotel Yöpuu***. Õhtusöök hotellis.

9. päev, 01.08: Hommikusöök hotellis. Kemi – Helsingi – Tallinn.  

Sõidame läbi Soome Helsingisse. Tee peal peatused, pikem lõunapaus ABC-keskuses, kus pakutakse ka päevabuffet’d. Õhtul kell 21.40 laev Helsingi – Tallinn (EckeröLine). Tallinnasse, reisisadama A-terminali, jõuame kell 00:10.

Hind: 1200.- EUR

Hinna sees:

 • Bussisõit,
 • Laevapiletid Tallinn- Helsingi- Tallinn,
 • Majutus hotellides *** – **** koos hommikusöögiga,
 • Fjordiülesõidud,
 • Eestikeelsed ekskursioonid

Lisatasu eest:

8 õhtusööki hotellides –  340.- €

Ühekohaline majutus – 440.- €

Hommikusöök Viking XPRS laeval Tallinn – Helsingi suunal 16.-€ täiskasvanu / 8.-€ 12.-17.aastane/ 5.-€ 6.-11.aastane

(EckeröLine laeval õhusöögiks buffe suletud, võimalik süüa kohvikus)

Muuseumipakett:  125.- €  Täiskasvanu /  105.- €  pensionärid / 75.- € õpilased

 • Alta Nordlyskatedralen
 • Alta kaljujooniste muuseum
 • Tromsø Fjellheisen tõstuk
 • Tromsø Ishavskatedralen
 • Tromsø polaarmuuseum
 • Tromsø trollimuuseum
 • Lofootide viikingite muuseum
 • Å kaluriküla muuseum

Tervisekindlustus kuni 100 000 € :

laps 0-6 a. –   12,08 EUR

õpilane 7-18 a. – 3,65 EUR

noor 19 – 29 a. – 3,98 EUR

täiskasvanu 30-69 a. – 3,97 EUR

seenior 70-79 a. – 7,16 EUR

seenior alates 80 a. – 7,16 EUR

Tervisekindlustus kuni 100 000  € + reisitõrge kuni 1440.- € :

laps 0-6 a. – 70,44 EUR

õpilane 7-18 a. – 32,22 EUR

noor 19 – 29 a. – 29,96 EUR

täiskasvanu 30-69 a. – 35,70 EUR

seenior 70-79 a. – 64,07 EUR

seenior alates 80 a. – 96,75 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus. 

Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Reisile võtan kaasa: kehtiva reisidokumendi (ID-kaardi või passi) ja kindlustuse (Euroopa Ravikindlustuskaardi, mida väljastab Taervisekassa ja/või kindlustusfirma poliisi)