Kirjeldus

Leedu kaitsepühaku Kazimierz`i auks peetakse traditsiooniliselt suurejoonelised pidustused märtsikuu alguses. See on üks põnevamaid sündmusi Vilniuses.
 Vanalinn on nagu suur laadaplats. Sündmuse kulminatsiooniks on vanalinna tänavaid läbiv meeleolukas rongkäik.
Kaziuko muge – Vilniuse käsitöö- ja toidufestival Kaziuko muge 2024.
Millele festivalil tähelepanu pöörata? Kindlasti erinevatele kontserdielamustele. Etteasted toimuvad Vilniuse katedraali ees oleval väljakul.
Mida leiame kauplemislaudadelt?
Erinevaid söögimaterjale on palju, kõht tühjaks ei jää. Saab süüa nii kohapeal kui ka kaasa osta. Ja, loomulikult, leiab ka erinevat joogipoolist, näiteks maitsvat meeõlut või kalja.
Palju on erinevat käsitööd ja maale.
Kas tead, mis on verbad? Verbad on kuivatatud taimedest, õitest ja okstest valmistatud omapärased punutised. Need viiakse kirikusse viimasel pühapäeval enne lihavõtteid ja pühitsetakse. Usutakse, et see kaitseb haiguste, kurja silma ja muude õnnetuste eest. Verbasid müüakse just Kasimiri laadal (Kaziuko muge), kus neid on tuhandeid väga erinevas suuruses ja värvitoonis.
Kas tead, kuidas tehakse leedulaste kuulsamat maiust šakotist?  Kui veab, siis saab selle tegemist ise jälgida ja värskelt küpsetatud maiust ka osta.
Ja väga-väga palju muud põnevat.

Ajakava:

1.päev – 08.03. Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5) kell 07.00. Peatus Pärnus (hotell Pärnu ees) reisijate pealevõtmiseks kell 8.45.  Kohvi- ja sirutuspeatuse teeme Ikla Kantiinis. Sõidame läbi Läti. Lõunapeatus juba Leedus.

Jõudes VILNIUSESSE majutume kaheks ööks hotelli “Panorama”*** , mis asub kohe vanalinna ääres ja kust on ainult mõni minut sündmuste keskele jalutada.

Teeme jalutuskäigu Vilniuse vanalinnas, mis on üks Euroopa suurimaid, mahutades endas rohkem kui 1000 kaitse all olevat objekti – katedraal ja katedraali väljak, Gediminase torn, Koidu väravad, ülikooli kvartal, presidendiloss. Užupise Vabariigis loeme põhiseadust, mis eesti keeles kirjas. Vanalinnas on ka mitmeid rahvusrestorane, kus saab näiteks tsepeliine ja muud kohalikku proovida.

2.päev – 09.03. Laupäeval on igaühel võimalus omal soovil ja ajal megalaata ja selle üritusi külastada.
3.päev -10.03. Pärast hommikusööki alustame koduteed ja põikame sisse Kernavesesse. Leedus on olnud 3 võimukeskust, kus pandi alus Leedu Suurvürstiriigi kujunemisele. Nendeks on: Vilnius, Trakai ja Kernavė. Kernavė on Unesco kaitse all olev uhke esi-ajalooline kompleks. Nerise jõe orus asuv ala on kompleksne arheoloogiliste objektide ansambel, mis hõlmab Kernavė linna, kindlusi, matmispaiku ning muid arheoloogilisi, ajaloo- ja kultuurimälestisi. 195 ha suurusel alal on säilinud iidse maakasutuse jäljed, aga ka erakordselt suure kaitsesüsteemi osaks oleva viie muljetavaldava linnuse jäänused. Lõunapeatus.
Ja õhtuks kõige maitsva ja vajalikuga koju.

Hind sisaldab:

  • Bussisõitu
  • Giid-reisisaatja teenust
  • 2 ööd majutust kesklinna hotellis ***  koos hommikusöögiga
  • Kernava külastust
  • Vilniuse ekskursiooni

Lisatasu eest:

  • Kindlustus
  • Ühekohaline tuba hotellis

Hinnad:

  • Koht 2-in toas: 210 EUR (soodushind 190 EUR)
  • 6-11 a. laps lisavoodil:  100 EUR
  • Ühese toa lisatasu:  60 EUR

Reisile võtan kaasa:

*Kehtiva reisidokumendi – ID-kaardi või passi

*Kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (väljastab Tervisekassa) ja/või kindlustusfirma poliisi. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus

Tervisekindlustus (kattega 100 000 Eur)

8,99 EUR 0-6 aastastele
2,72 EUR 7-18 aastastele
2,96 EUR 19-29 aastastele
2,96 EUR 30-69 aastastele
5,33 EUR 71-79 aastastele
5,33 EUR üle 80 aastastele

VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus (tervise kate 100 000 Eur, reisitõrge kuni 200 Eur)
17,89 EUR 0-6 aaststele
7,32 EUR 7-18 aastastele
7,31 EUR 19-29 aastastele
8,11 EUR 30-69 aastastele
14,08 EUR 70-79 aastastele
18,82 EUR üle 80 aastastele

Kindlustuse hinnad võivad muutuda!