Kirjeldus

Öeldakse, et London on kui inimkeha. London sööb ja joob ja väljastab jäätmed, London haigestub ja terveneb, London on valgus ja pimedus, London põleb ja kustub, joob ja kaineneb, valitseb ja allub, London on rikas ja vaene, meessoost ja naissoost, noor ja vana. London pakub vaatemängu kõigile: on ajalugu ja kultuuri, on tsirkust ja teatrit, on rikkust ja moodi, on ….. ühesõnaga kõike, tule ja vaata oma silmaga. 

Lennugraafik:

  • 14. sept.    05:40 – 06:30    Tallinn – Riia    Air Baltic    BT 362
  • 14. sept. 07:15 – 08:05 Riia – London Gatwick  Air Baltic   BT 651
  • 17. sept. 17:45 – 22:30 London Gatwick-Tallinn Air Baltic BT 872

1. päev.  Koguneme Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 04.00 Lend Tallinn – Riia – London (Gatwick). Transfeer Gatwicki lennujaam – London. Teel hotelli teeme bussiga põgusa tiiru London City’s – Kuninglik kohtumaja, Püha Pauli katedraal, Inglise Pank, Kuninglik börsihoone, Linnapea residents, Gherkin, klaasist-terasest-betoonist moodsad kõrghooned.

Jõuame hotelli Copthorne Tara Hotel London Kensington**** ning paigutame pagasi hotelli pagasiruumi.

Jalgsiekskursioon Londoni Kensingtoni linnaosas. Näeme Kensingtoni paleed ja seda ümbritsevaid aedu. Palees sündis mitu monarhi, neist viimasena kuninganna Victoria aastal 1819. Aia lõunaosas asub luksuslik Alberti memoriaal – kullatud austusavaldus kuninganna Victoria abikaasale. Memoriaali vastas asub veel teinegi Victoria püstitatud mälestusmärk oma abikaasale – Kuninglik Alberti Kontserdisaal. Ühise ringkäigu lõpetame kuulsa Harrodsi kaubamaja juures. Vaba aeg ostlemiseks või samas piirkonnas asuvate tasuta muuseumite külastamiseks (Loodusmuuseum; Victoria ja Alberti muuseum).

2. päev.  Pärast hommikusööki jätkame tutvumist Londoni vaatamisväärsustega. Sõidame metrooga Hyde Park’i lähedale, sealt jätkame jalgsiekskursiooniga.

Vaatame väljast kuninga peamist Londoni residentsi Buckinghami paleed. Loss kuulub alates 18. sajandist kuningaperele. Westminster Abbey on Londoni kõige suurejoonelisema keskaegse arhitektuuriga pühakoda ja Briti monarhide viimne puhkepaik. Siin viiakse läbi kõik kroonimis- ja teised tähtsamad tseremooniad. Kõrvalasuv Parlamendihoone on juba pooltuhat aastat olnud parlamendi kahe koja – Ülem- ja Alamkoja asupaigaks. Inglismaa suurima numbrilauaga ajanäitaja Big Beni kumedaid lööke tuntakse kogu maailmas kui Suurbritannia sümbolit ning BBC kannab neid üle iga päev. Trafalgari väljak on koht, mis märgib valitsusasutuste piirkonna üleminekut meelelahutuskeskuseks. Siinse sümbolina kõrgub 50-meetrine sammas meenutades Briti kuulsaimat mereväejuhti ja rahvuskangelast admiral Lord Nelsonit. Väljakut piiravad muuhulgas Rahvusgalerii ja riigi esindushooned. Tänapäeval on tuvidest tulvil väljak peamine meeleavalduste ja rahvakoosolekute korraldamise paik ning siia kogunevad londonlased uut aastat vastu võtma.

Lõunasöögipaus.

Jätkame jalutuskäiguga: meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus. Vaba aeg ostlemiseks või tasuta muuseumite külastamiseks (Rahvuslik Portreegalerii; Rahvusgalerii)

3. päev. Pärast hommikusööki sõidame metrooga Westminsterisse. Teeme laevasõidu Thames’i jõel nn. jõetrammiga ( pilet 8.60 £ )kuni Tower’i sillani. Külastame Tower’i kindlust. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Pika ajaloo vältel on Tower’is asunud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise. Tower’i valvurid beefeater’id on juba rohkem kui 700 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku keeranud.

Lõunasöögipaus.

Tutvume Covent Garden’iga. Vaba aeg ostlemiseks või mõne tasuta muuseumi külastamiseks (Tate Modern; Briti Muuseum).

4. päev.  Hommikusöök. Paigutame pagasi hotelli hoiuruumi. Vaba aeg viimaste ostude tegemiseks või mõne muuseumi külastamiseks: Madame Tussauds’ vahakujude muuseum (piletid tuleb ette tellida, kohapeal pikk järjekord),  Sherlock Holmes’i muuseum, Loodusmuuseum.

Pärastlõunal transfeer hotell – lennujaam. Lend London (Gatwick) – Tallinn 17:45 – 22:30 (NB! Kohalikud ajad. Palun kontrollige lennuaegu paar päeva enne reisi.) Reis lõpeb Tallinna lennujaamas.

LISAINFO:

Palun arvestada, et jalgsiekskursioonidel tuleb üsna palju kõndida.

Reisidokumendiks on pass, mille kehtivusaeg peab olema vähemalt kuus kuud arvestatuna reisi viimasest päevast.

Elektroonika kasutamiseks on vajalik adapter (kolm haru, saab osta ka kohapealt).

Metroo päevapilet
15.20 £

Hind: 990.- €

Hind sisaldab

  • Lendu Tallinn – London – Tallinn, lennujaamamakse
  • Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
  • Londoni linnaekskursiooni bussiga
  • Jalgsiekskursioone londoni kesklinnas
  • Majutust koos hommikusöögiga kesklinna hotellis****
  • Eestikeelset giid-reisijuhti

Lisatasu eest

Ekskursioonide hinnad:

Harry Potter studios:   115 .- £ / 140 €    https://www.wbstudiotour.co.uk/ 

 

*soodushinnaga noored – muuseumis kontrollitakse ID-kaarti

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):

laps 0-6 a.:  27.95 EUR

õpilane 7-18 a.: 8.44 EUR

noor 19 – 29 a.: 9.21 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 9.20 EUR

seenior 70-79 a.: 16.57 EUR

seenior alates 80 a.: 16.57 EUR

Tervise- ja reisitõrke kindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 960 Eur):

laps 0-6 a.:  70.22 EUR

õpilane 7-18 a.: 29.21 EUR

noor 19 – 29 a.: 27.41 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 32.18 EUR

seenior 70-79 a.: 59.19 EUR

seenior alates 80 a.: 85.91 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Inglimaale sisenemise tingimused: Reisi targalt 

Reisile võtan kaasa kehtiva passi, mis kehtib vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist ja kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (tervisekassast) ja/või kindlustusfirma poliisi.

Londoni vaatamisväärsusi:

Briti muuseum: https://www.britishmuseum.org/visit 

Victoria and Albert Muuseum: https://www.vam.ac.uk/south-kensington/visit

Loodusloomuuseum: https://www.nhm.ac.uk/visit/exhibitions/wildlife-photographer-of-the-year.html

Londoni transpordimuuseum: https://www.ltmuseum.co.uk/visit

Westminster Abbey: https://www.westminster-abbey.org/

Tower of London: https://www.hrp.org.uk/tower-of-london/#gs.0rxqf1

London Eye:  https://www.londoneye.com/

Madame Tussauds vahakujud: https://www.madametussauds.com/london/

Sherlock Holmes muuseum:  https://www.sherlock-holmes.co.uk/

ABBA Voyage:  https://abbavoyage.com/thearena/

Londoni muusikalid: https://www.visitlondon.com/things-to-do/whats-on/theatre/musical

25 tasuta Londoni muuseumi: https://www.visitlondon.com/things-to-do/sightseeing/london-attraction/museum/free-museums-in-london