Kirjeldus

Reisikirjeldus

Usbekistani Vabariik on merepiirita riik Kesk-Aasias. Usbekistani naaberriigid on Afganistan kagus, Kasahstan põhjas ja läänes, Kõrgõstan ja Tadžikistan idas ning Türkmenistan lõunas. Usbekistan on iidne maa ajaloolisel Siiditeel. Reis viib teid islamimaailma kaunimatesse linnadesse, mille vanus on rohkem kui 2000 aastat.

Lennuinfo

1 HY 212 G 12.SEP  RIX-TAS HK 15.00 22.00 
2 HY 211 G 20.SEP  TAS-RIX HK  08.30 12.00 

Pagasi info: lennupileti hinna sees on ära antav pagas (kuni 23 kg) ja salongi kaasa võetav pagas (kuni 8 kg)

NB! Lendude kella-ajad võivad muutuda!

Ajakava

1. päev – neljapäev 12.09. Väljasõit Kärdlast Pritsumaja parklast kell 5.45. Praam mandrile kell 06.30. Sõidame Riia lennujaama. Võimalik ühineda reisiga Haapsalus kell 08.00 ja Pärnus hotell Pärnu ees kell 10.30. Tallinnast ja Tartust saab Pärnusse tulla liinibussiga. ( küsige meilt võimalusi)

Peatuse teeme Ikla Kantiinis. Lend HY212 Riia – Taškent kell 15:00 – 22:00. Saabumine Taškenti. Lennujaamas ootavad meid kohalik giid ja buss, mis viib hotelli Asia Tashkent****  https://tashkent.asiahotels.uz/

2. päev – reede 13.09. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 alustame tutvumist pealinna Taškendiga: Iseseisvuse väljak, Usbekistani riiklik ajaloomuuseum – üks Kesk-Aasia vanimaid muuseume, mis asutati 136 aastat tagasi. Muuseumifondis on üle 250 000 eksponaadi, sealhulgas üle 60 000 arheoloogilise, üle 80 000 numismaatilise ja 16 000 etnograafilise eseme, mis kajastavad Usbekistani ajalugu ürgsetest aegadest kuni tänapäevani.

Kell 13.00 lõunasöök (hinna sees).

Pärastlõunal külastame  mošeekompleksi Khazrati Imam Mosque, tarbekunstimuuseumi Museum of Applied Arts ja põikame sisse mõnda kuulsasse metroojaama – Alisher Navoiy ja Paxtakor.
Majutume samas hotellis. Vaba õhtu linnas ja õhtusöök omal käel.

3. päev – laupäev 14.09. Võtame hotellist kaasa hommikusöögi karbid. Kell 05.30 transfeer siseriiklikku lennujaama. Lend HY51 Taskenth – Urgench. Saabumine Urgenchi ja transfeer hotelli Asia Khiva****  https://khiva.asiahotels.uz/

Puhkame veidi ja alustame UNESCO maailmapärandi vaatamisväärsustega tutvumist.

Ichan-Kalas viibides sukeldume keskaegsesse idamaade atmosfääri. Sõna otseses mõttes on siin kõik läbi imbunud enam kui 500-aastasest ajaloost. Vaatamisväärsused:  Kalta Minor ; Muhammd Amin Khan Madrasah ja Kunya Ark kindlus.

Kell 13.00 lõunasöök kohalikus restoranis Ichan Kalas (hinna sees).

Pärastlõunal külastatavad objektid:  Juma mošee ja minarett, Abd Al Bobo kompleks, Kutlug Murad Inak Madrasah, Muhammad Rakhimkhan II Madrasah, Islam Khodja minarett ja Madrasah.

Kell 19.00 õhtusöök hotellis (hinna sees).

4. päev – pühapäev 15.09. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 alustame bussisõitu läbi Kizilkumi kõrbe Buhhaarasse   (480km, 7 tundi) Teeme peatusi pildistamiseks ja sirutamiseks Amudarja jõe ääres ja kõrbes.

Lõunasöök teel (hinna sees).

Saabumine Buhhaarasse kella 17.00 paiku. Majutume kaheks ööks hotelli Asia Bukhara**** https://bukhara.asiahotels.uz/   Aeg väikeseks puhkuseks ja enda värskendamiseks.

Kell 19.00 õhtusöök hotelli lähedal asuvas kohalikus restoranis (hinna sees).

5.päev – esmaspäev 16.09. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 alustame tutvumist Buhhaara maailmapärandi vaatamisväärsustega: Arki loss ; Ismail Samani mausoleum.

Kell 13.00 lõunasöök kohalikus restoranis (hinna sees).

Pärast lõunasööki külastame Karani mošeed,  Labihauz ja Bola Houz`i,  Toki-Zargaroni nn. kauplemiskuplit, mille all on risttee. Väikesed poed paiknevad selle ümber laiali. Kunagi asus seal üks Kesk-Aasia suurimaid valuutavahetuspaiku: India, Hiina ja teiste riikide kaupmehed vahetasid oma raha nn. rahavahetajate juures, keda kutsuti sarrafideks. Kupli nimi pärinebki neilt. Nüüd, mitu sajandit hiljem, saab siit osta vaipu, rätte, keraamikat, suveniire ….

Õhtusöök kohalikus restoranis koos folkloorietendusega (hinna sees).

Ööbimine samas hotellis.

6. päev – teisipäev 17.09. Hommikusöök hotellis, kell 09.00 pakime kohvrid bussi ja lahkume Buhhaarast. Külastame Sitorai-Mokhi-Khosa paleed ja alustame sõitu Samarkandi poole.

Teeme peatuse Gijduvanis, kus külastame keraamika töötuba.

Kell 13.00 lõunasöök Gijduvani kohalikus restoranis (hinna sees).

​Kell 17.00 saabumine Samarkandi ja majutume hotelli Asia Samarkand **** https://samarkand.asiahotels.uz/ .  Väike puhkus hotellis. Kell 19.00 õhtusöök hotelli restoranis (hinna sees).  Peale õhtusööki läheme imetlema öist vaadet Registani väljakule.

7. päev – kolmapäev 18.09. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 alustame tutvumist  Samarkandi vaatamisväärsustega: Gur-Emiri mausoleum 15. sajandist, Registani väljak medresedega Sher-Dor, Tilya-Kori ja Ulugh Beg Madrasah.

Lõunasöök kohalikus restoranis (hinna sees).

Pärastlõunal: Shohi-Zinda mausoleum, Bibi-Khanumi mošee ja turg Siyob Bazar. See idamaine turg on eriline koht, kus saab tunda elavat iidse linna atmosfääri. Aastaid tagasi olid bazaarid Suure Siiditee kaubanduse arengu peamised strateegilised punktid. Siab Bazaar Samarkandis on üks huvitavamaid ja iidsemaid vaatamisväärsusi. Ööbime samas hotellis. Õhtusöök linnas omal käel.

8. päev – neljapäev 19.09. Hommikusöök hotellis. Kell 08.00 jätkame tutvumist Samarkandi vaatamisväärsustega. Külastame Afrasiobi muuseumi mis tutvustab Samarkandi ajalugu,  Ulughbeki observatooriumi, mille ehitas Ulugbek aastatel 1428–1429 ühele kõrgele künkale Chupanatas. Konigil’i  Merose paberivabrik. Vendade Mukhtarovite asutatud paberivabrik asub omapärases Konigili külas Samarkandi lähedal. Näeme paberi tootmise protsessi käsitööna, kus kasutatakse Samarkandi esivanemate iidset tehnoloogiat.

Kell 12.00 lõunasöök Konigilis (hinna sees).

Kell 13.00  alustame sõitu Taškenti. Saabudes majutume hotelli Asia Taskenth**** https://tashkent.asiahotels.uz/(väike puhkus).

Kell 19.30 hüvatijätu õhtusöök (hinna sees).

9 päev – reede 20.09. Kell 05.30 võtame hotellist kaasa hommikusöögi karbid ja sõidame lennujaama. Lend Taškent – Riia kell 08.30-12.00.

Riias ootab tuttav Tiit-Reiside buss, mis toob meid Eestisse.

HIND: 1900.- €

Hinna sees:

 • Bussisõidu Riiga ja tagasi
 • Lend Riia-Taškent-Riia
 • Siselend Taškent-Urgench
 • Majutus kahekohalises toas
 • Kohalik giid-reisijuht
 • Tõlge ekskursioonidel eesti keelde
 • Söögid: 8 hommikusööki,  7 lõunasööki, 5 õhtusööki
 • Folkloorietendus koos õhtusöögiga restoranis
 • Reisikirjelduses loetletud vaatamisväärsuste sissepääsud
 • Bussitransport vastavalt programmile AC  bussiga
 • Kõik lennujaama-hotelli-lennujaama transfeerid
 • 2 pudelit (0,5) mineraalvett päevas inimese kohta tuuri ajal
 • Linnataxid – 4 USD inimene/ üks öö  ja 12 % Usbekistani käibemaks

Lisatasu eest

 • Ühekohalise toa lisatasu 280 €
 • Tervise- või reisikindlustus

Viisainfo:

Eesti kodanik. Viisavaba kuni 30 päeva.

Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisi
 • edasi-tagasi piletid
 • piisavad rahalised vahendid
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Riiki sisenemisel peab isik ennast registreerima 3 tööpäeva jooksul. Registreerimine toimub hotellides.

Vene kodaniku pass (olemas elamisluba Eestis). Viisavaba kuni 60 päeva.

Vajalikud dokumendid:

 • pass, kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi
 • edasi-tagasi piletid
 • piisavad rahalised vahendid
 • soovitav on tervise- ja reisikindlustus

Riiki sisenemisel peab isik ennast registreerima 3 tööpäeva jooksul. Registreerimine toimub hotellides.

Eesti hall välismaalase pass (olemas elamisluba Eestis). Viisa vajalik.

Vajalik Eesti elamisluba, kehtiv vähemalt 3 kuud pärast reisi. Lähim Usbekistani saatkond asub Riias.

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva):

Tervisekindlustus (tervisekindlustuse kate 100 000.- EUR)

 • 0-6a 65,44 €
 • 7-18a 19,77 €
 • 19-64a 21,56 €
 • 65-70a 21,53 €
 • 71-79a 38,80 €
 • 80+a 38,80 €

Tervisekindlustus koos reisitõrke riskiga (tervisekindlustuse kate 100 000.- EUR, reisitõrke kate 1750.- EUR)

 • 0-6a 169,59 €
 • 7-18a 73,96 €
 • 19-64a 72,94 €
 • 65-70a 82,21 €
 • 71-79a 141,30 €
 • 80+a 196,42 €

RIIKI SISENEMISE TINGIMUSED:

Eesti kodanikule on reisimine Usbekistani viisavaba, kuni 30 päeva. Täpsem info Usbekistani Vabariigi Välisministeeriumi kodulehel https://mfa.uz/en/consular/visa/

Riiki sisenedes on vaja täita migratsioonileht kahes eksemplaris, ühe neist võtab piiriametnik ära sisenemisel ja teise riigist väljumisel. Migratsioonilehed antakse lennukis.

Tollideklaratsioon kahes eksemplaris tuleb täita vaid siis, kui oled sularaha kaasa võtnud rohkem kui 2000 USD, kui omad suurel hulgal väärisasju või kui sul on kaasas arsti poolt määratud narkootilisi või psühhotroopseid aineid sisaldavad ravimid. Deklareeritavate ravimite nimekirja leiad siit https://www.advantour.com/img/uzbekistan/file/medications_list.pdf

Usbekistani saabuvad väliskodanikud peavad end registreerima, seda teevad hotellid. Registreerimise paberid peavad olema passi vahel alles kuni riigist lahkumiseni.

RAHA

Kohalik valuuta on Usbeki som-UZS. Eestis Usbeki raha ei vahetata. Soovitatav on kaasa võtta USA dollarid. Soovitatav kogus on alla 1000 $. Suurema summa korral on piiril kontroll väga põhjalik. Soovitatav kogus meie reisil on 300 – 500 $ inimese kohta. Raha vahetamise organiseerime kohapeal, soovitame kaasa võtta 100 dollarilisi ja ka natuke väikeseid kupüüre. Palun jälgida, et dollarid oleksid puhtad ja sirged, et ei oleks midagi peale kirjutatud ega kortsutatud, neid vastu ei võeta.

Maksekaarte saab kasutada, kuid mitte väga paljudes kohtades. Sularaha automaadid on linnades olemas.

TERVIS

Soovitatav on eelnevalt vaktsineerida A-hepatiidi ja teetanuse vastu.

Lingid:

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/usbekistan/

http://www.visituzbekistan.travel/usefulinfo/