Kirjeldus

Lennugraafik:

 • 09. august 09:10 – 10:00 Tallinn – Riia    Air Baltic    BT 312
 • 09. august 11:00 – 13:40 Riia – Barcelona    Air Baltic    BT 683
 • 12.august 14:25 – 19:00 Barcelona – Riia    Air Baltic    BT 684
 • 12. august 20:05 – 20:55 Riia – Tallinn    Air Baltic    BT 317

NB! Lendude ajad võivad muutuda! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 23 kg, käsipagas kuni 8 kg.

Reisijuhiks on Hispaanias pikalt elanud giid Thea Sepp. 

Ajakava:

1. päev. Koguneme Tallinna Lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 07.15. Lend Tallinn – Riia – Barcelona.  Lennujaamas ootab meid kohalik buss. Sõidame linna ja teeme esmase põgusa linnaekskursiooni bussiga. Läheme Montjuïci mäele, mille vaateterrassilt avaneb muljetavaldav panoraamvaade pea kogu Barcelonale ning samuti peatume Barcelona olümpiastaadioni juures (võimalus tasuta tutvuda 1992. aastal olümpiamänge korraldanud staadioniga). Näeme ära ka Barceloneta linnaosa ja sadama piirkonna. Majutume kesklinna hotelli Vilamari **** kolmeks ööks.

Vaba õhtu Barcelonas. Võib ka minna omal käel Güelli parki,  Rambla avenüüle ja Boqueria turule,  mere äärde või vanalinna jalutama, shoppama või hoopiski Barcelona Aquariumisse.  Need on ainult mõned võimalused ja õhtu kulub kiirelt linnaga esimest tutvust tehes.

Soovijatele õhtul ühine jalutuskäik tutvumaks õhtuse linnaga. Kui veab näeme purskaevude muusikalist-valgusshow-d – Magic Fountain of Barcelona (Põua ja vee puudusel oli see 2023 suvel suletud)

2.päev. Peale hommikusööki võtame suuna Barcelonast umbes tunnise bussisõidu kaugusel olevasse Montserrati mäeahelikku, kus lisaks juba teel silmatavatele imepärastele mäeaheliku vaadetele saame tutvust teha ka ühe Kataloonia sümboliga – imepärase, kordumatu ja unustamatu Montserrati kloostriga. Bussi teekond viib mööda käänulisi mägiteid kauneid vaateid nautides järjest kõrgemale. Kohale jõudes teeme alustuseks koos väikese jalutuskäigu ja saame teada põnevaid fakte kloostri ajaloost. Vabal ajal on igaühel omas tempos võimalik külastada kloostri kirikut, Püha Montserrati Neitsi kabelit, audiovisuaalset väljapanekut ja lisatasu eest ka kunstimuuseumi. Kindlasti tasub jalutada ka Püha Koopa ( Santa Cueva) juurde või sõita köisraudteega kõrgele mäe tippu.

Pärastlõuna veedame kuulsas Penedesi piirkonna Torresi pere viinamarjaistanduses, kus teeme tutvust istanduse ajalooga ja tänapäevaga ja saame maitsta kohalikke kvaliteetveine. Soovi korral on võimalik veine ja ka kuulsat Torresi brandyt kaasa osta.

3.päev. Peale hommikusööki võtame giidi juhtimisel juba põhjalikumalt ette Barcelona ajalooliste paikadega tutvumise. Alustuseks saame imetleda Antoni Gaudi kuulsaimat meistriteost ja Barcelona sümbolit Sagrada Familia kirikut, mida on vahelduva tempoga ehitatud juba 135 aastat. Näeme kui kaugele on ehitustöödega jõutud ja kuuleme kiriku ehitusega seotud põnevatest detailidest. Teel Kataloonia väljakule õnnestub meil Passeig de Gràcia avenüül bussiaknast silmata ka teisi Gaudi arhitektuuripärleid nagu Casa Mila ja Casa Batllo. Linnaekskursiooni lõpetab jalutuskäik Barcelona vanalinnas ( tuntakse ka Gooti linnaosa nime all), kus näeme Barcelona katedraali, Barcelona linnavalitsuse ja Kataloonia Parlamendihoonet. Jalutuskäik lõpeb kuulsal La Rambla avenüül. Õhtupoolik on vaba ( võib külastada erinevaid muuseume, (näiteks kuulus Picasso muuseum, …) , teha sisseoste või nautida kohaliku köögi ande ja mõnusat Barcelona linna meeleolu. Õhtul on aga kõigil flamenko armastajatel võimalus nautida suurepärast tantsuetendust ( etenduse piletid lisatasu eest ja ette broneerimisega)

4.päev. Peale hommikusööki vaba aeg viimaste ostude tegemiseks või mõne muuseumi külastamiseks. Kell 12 algab transfeer lennujaama. Lend Barcelona-Riia-Tallinn. Reis on läbi.

 

Hind sisaldab

 • Lendu Tallinn – Barcelona  – Tallinn, lennujaamamakse
 • Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
 • Barcelona linnaekskursiooni bussiga.
 • Ekskursiooni Montserrati ja Torrese veinimaailma.
 • Veinide degusteerimine ja ekskursioon Torrese Veinitalus.
 • Monserrati kloostrimuuseumi piletit. ( Montserrati kloostri kiriku ,Montserrat “La Moreneta” mustanahalise imettegeva neitsi kabeli ja audiovisuaalse kloostri ajaloo ülevaate külastamine)
 • Jalgsiekskursiooni Barcelona  kesklinnas
 • Jalutuskäiku esimesel õhtul.
 • Majutust koos hommikusöögiga kesklinna hotellis****
 • Eestikeelset giid-reisijuhti

Lisatasu eest

 • Flamenko etendus viimasel õhtul. 50.- €
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muud muuseumide piletid
 • Ühekohaline tuba hotellis: 180 EUR

 

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):

laps 0-6 a.:  23,75 EUR

õpilane 7-18 a.: 7,17 EUR

noor 19 – 29 a.: 7,82 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 7,81 EUR

seenior 70-79 a.: 14,08 EUR

seenior alates 80 a.: 14,08 EUR

Tervise- ja reisitõrke kindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 960 Eur):

laps 0-6 a.:  70,22 EUR

õpilane 7-18 a.: 29,21 EUR

noor 19 – 29 a.: 27,41 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 32,18 EUR

seenior 70-79 a.: 59,19 EUR

seenior alates 80 a.: 85,91 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Hispaaniasse sisenemise tingimused: Reisi targalt 

Reisile võtan kaasa kehtiva ID-kaardi (või passi) ja kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (haigekassast) ja/või kindlustusfirma poliisi.

Soovitusi Barcelona muuseumide külastamiseks. 

Picasso muuseum: https://museupicassobcn.cat/en/plan-your-visit/buy-tickets-and-opening-hours 

Joan Miro muuseum: https://ticketshop.barcelona/joan-miro-foundation.html

Teaduse ja tehnikamuuseum CosmoCaixa: Teadusmuuseumi pindala on üle 30 000 m², mis on jagatud mitmeks ruumiks: siseruumides asuv Amazonase vihmamets, geoloogiline sein, planetaarium ……https://ticketshop.barcelona/cosmocaixa.html

MNAC: Riiklik Kunstimuuseum Mointjuic’i mäel https://ticketshop.barcelona/mnac.html

MACBA: Barcelona Kaasaegse Kunsti Muuseum.  https://www.macba.cat/en/visit

Gaudi muuseum: Antoni Gaudí ja tema perekond elasid seal peaaegu 20 aastat. Täna on see muuseum, mis näitab, kuidas Gaudi elas oma Güelli pargis. https://ticketshop.barcelona/park-guell.html

Casa Mila:, tuntud kui La Pedrera, on UNESCO maailmapärandi nimistus ja arhitekti viimane kodanikuarhitektuuriprojekt. See on ainulaadne hoone, looduse meistriteos, mis paljastab Gaudi piiritu kujutlusvõime.  https://www.lapedrera.com/en/plan-your-visit/rates

Barcelona Akvaarium: https://www.aquariumbcn.com/en/

Montjuïci köisraudtee: Pakub ainulaadset panoraamvaadet Barcelonale sõites üles Montjuïci lossi juurde. https://www.telefericdemontjuic.cat/en?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=GMB

Veel muuseumide infot: https://www.barcelona.de/en/barcelona-museums.html