Kirjeldus

Pariis on valguse ja pimeduse linn – lakkamatu revolutsiooni ja taasleiutamise paik, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Pariis on oma pikas ja avaras loos olnud vaheldumisi vangla, paradiis ja nägemus põrgust. Samuti on teda kirjeldatud kui ilusat naist, nõida ja deemonit. Armastus on nii Pariisi müüdis kui ka tegelikkuses kesksel kohal, kuid selsamal kohal on ka toit, naps, mood, raha, sõda, kunst ja…

Sattudes Pariisi tunnete end kui kodus. Pariis neelab Teid jäägitult. Esimesel võimalusel tahate sinna tagasi, sest midagi jäi avastamata, midagi tahaks ikka ja jälle näha ja tunda.

Lennugraafik:

01. May    05:35 – 06:25    Tallinn – Riia    Air Baltic    BT 362
01. May    07:10 – 09:00     Riia – Pariis Charles De Gaulle    Air Baltic    BT 691

04. May    20:35 – 00:25*    Pariis Charles De Gaulle – Tallinn    Air Baltic    BT 864

NB! Lendude ajad võivad muutuda! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 23 kg, käsipagas kuni 8 kg.

Reisijuhiks on Prantsusmaal atesteeritud giid Eneken Laugen, kes viib läbi ekskursioonid ka muuseumides.  

Ajakava:

1. päev. Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures kell 04.00. Lend Tallinn  – Pariis. Transfeer lennujaamast linna. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga: Ooperikvartal, Vendome’i väljak, Louvre`i loss, Tuileries`aed, Seine’i kaldapealne, Pont Neuf, Pariisi raekoda, Marais kvartal, Bastille väljak ja ooperiteater, St-Louis saar, Cité saar koos Jumalaema kirikuga, Ladina kvartal, Panthéon, Luxembourg’i aed, St-Germain-des Prés, Invaliidide kirik, Sôjakool, Aleksandre III sild, Eiffeli torn, Champs-Elysées, Madelaine’i kirik, Concorde’i väljak, Pigalle’i kvartal. Kella 13:30-14:00 paiku majutume südalinna hotelli Residence du Pre ja  Hotel du Pre

Giidiga kokkulepitud ajal ( 15:00/ 15:30 paiku) algab u. paaritunnine jalutuskäik hotellist Garnier`ooperi juurde ja parfümeeriamuuseumi.

2. päev. Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 alustame jalutuskäiku Pariisi keskuses: Kuninglik Palee (Palais Royale), vana turukvartal, Forum des Halles, Pompidou keskus, Pariisi raekoda, Cité saar koos Jumalaema kiriku ja Ste-Chapelle’iga – gootika pärl oma 13 saj. vitraazhidega (sissepääs soovijatele lisatasu eest), Ladina kvartali vanad tänavad. Lõunasöögi aeg.

LOUVRE`i ekskursioon (soovijatele lisatasu eest, koos sisenemisega u. 2 tundi). “Klassikaline kunst Louvre`i lossi interjöörides”: Vana-Kreekast (klassikaline ajastu ja hellenism – tähtteosed Parthenoni friisid, Samothrake Nike ja Milo Venus) antiigi taassünnini renessansis (da Vinci, Rafael, Veronese, Titian, Michelangelo), klassitsismi võidukäik 18.sajandi lõpul (Jacques-Louis David) ning 19. sajandi akademism (Ingres, Delaroche) versus romantism (Gèricault, Delacroix).

Õhtuks on võimalik tellida piletid maailma kuulsaimasse kabareesse Moulin Rouge’i  

3. päev. Pärast hommikusööki sõidame  Fontaineblau’sse (soovijatele, lisatasu eest).Château de Fontainebleau, ehk Fontainebleau loss, on ajalooline kuninglik residents Prantsusmaal, mida kasutati kuninglike residentsina juba alates 12. sajandist kuni 19. sajandi lõpuni. Loss asub Fontainebleau linnas ligikaudu 55 kilomeetrit kaugel Pariisist kagus.
Fontainebleau loss on silmapaistev oma arhitektuuri poolest, mis hõlmab mitmeid erinevaid stiile alates keskaegsest kindlusest kuni elegantsete renessanssikujundusteni. Lossi hoovis on mitmeid siseõuelisi aedasid, mis on kaunilt kujundatud ja hästi hooldatud.
Lossi sisemine  ja välimine interjöör on muljetavaldav, hõlmates kunstiteoseid, skulptuure ja rikkalikult kaunistatud ruume, mis annavad aimu Prantsuse monarhide elust ja kunstist läbi aegade.
Kaunid aiad, ajalugu ja kunstiline ilu teevad Fontainebleau lossist  Prantsusmaa kultuuripärandi kalliskivi, mille külastamine pakub võrratut elamust.

Kes fontaineblau`sse ei sõida: vaba päev muuseumide külastamiseks ning omal käel mõnusaks ajaveetmiseks Pariisis.

Õhtul soovijatele laevasõit Seine`i jõel. Laevasõidule võib minna ka iseseisvalt (etteostetud piletid saab giidilt). Laev väljub Eiffeli torni poolselt kailt igal pooltunnil, viimane väljumine kell 23:00, sõit kestab 1 h.

Õhtul jalutuskäik Montmartre´le, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacré–Coeur´i kirikut , mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre´d, kus praegugi töötavad tänavakunstnikud; vaatame Dalida ja Le Passe-Muraille monumente jne.

Pärast jalutuskäiku on võimalus külastada kunstnike kõrtsi “Auberge de la Bonne Franquette” Montmartre`l, kus saab korraliku õhtusöögi ja võimaluse kuulata elavat muusikat (ettetellimisel, lisatasu eest).

4. päev. Hommikusöök hotellis. Jätame oma pagasi hotelli pakiruumi ja suundume Eiffeli torni juurde. Sinna on soovitatav minna kohe hommikul, et ei peaks väga pikalt järjekorras seisma. Piletid soovitame kodulehelt ette osta.

Vaba aeg.  Kell 16:30 transfeer lennujaama. Otselend Tallinna.

Hind sisaldab

 • Lendu Tallinn – Pariis ja Pariis  – Tallinn, lennujaamamakse
 • Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
 • Pariisi linnaekskursiooni bussiga esimesel päeval
 • Jalgsiekskursiooni Pariisi kesklinnas esimesel ja teisel päeval
 • Jalutuskäiku Montmartre`le
 • Majutust koos hommikusöögiga kesklinna hotellis
 • Eestikeelset giid-reisijuhti ( ka muuseumides sees)

Lisatasu eest

 • Lisaekskursioonid
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muuseumide piletid (keskmine pileti hind 8 – 15 EUR)
 • Ühekohaline tuba hotellis: 150 EUR

Ekskursioonide hinnad:

Ste-Chapelle ekskursioon: 16 EUR täiskasvanu / 6 EUR kuni 25 a. noor

Õhtune laevasõit Seine´i jõel (1 h): 20 EUR täiskasvanu / 12 EUR kuni 11 a. laps

Louvre´i ekskursioon: 30 EUR täiskasvanu / 10 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab piletit, aja broneeringut ja eestikeelset giiditeenust muuseumis sees)

Ekskursioon Fontaineblau`sse :  65 EUR täiskasvanu / 40 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab bussisõitu Versailles´sse ja tagasi, pileteid, kellaajalist sissepääsu lossi ja parki ning eestikeelset ekskursiooni lossis ja aias)

*soodushinnaga noored – muuseumis kontrollitakse ID-kaarti

Ettetellitavate söökide hinnad:

Õhtusöök koos elava muusikaga nn. kunstnike kõrtsis kolmandal õhtul: 50 EUR

 

Moulin Rouge piletid: 

kell 19:00 -õhtusöök ja etendus  alates 255 EUR (vastavalt menüüle)

kell 21:00 – etendus  165 EUR

kell 23:00 – etendus  148 EUR

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):

laps 0-6 a.:  23,75 EUR

õpilane 7-18 a.: 7,17 EUR

noor 19 – 29 a.: 7,82 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 7,81 EUR

seenior 70-79 a.: 14,08 EUR

seenior alates 80 a.: 14,08 EUR

Tervise- ja reisitõrke kindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 960 Eur):

laps 0-6 a.:  70,22 EUR

õpilane 7-18 a.: 29,21 EUR

noor 19 – 29 a.: 27,41 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 32,18 EUR

seenior 70-79 a.: 59,19 EUR

seenior alates 80 a.: 85,91 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Prantsusmaale sisenemise tingimused: Reisi targalt 

Reisile võtan kaasa kehtiva ID-kaardi (või passi) ja kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (haigekassast) ja/või kindlustusfirma poliisi.