Kirjeldus

Näidisreisi ajakava

1. päev  Väljasõit kell 7.00. Sõidu ajal läbi Eesti ja Läti räägime kolme Balti riigi aja- ning kultuuriloost, ka ühtteist sellest, mis teel huvitavat. Mererandapidi kulgev kaunis tee elustab lugusid muistsetest aegadest. Lõunasöögi peatuse teeme Riias Lido Keskuses. Leedumaal peatume veel Šiauliai lähedal asuval Ristimäel. Riste on siia toodud alates 1863 a, mil mälestati venevastase ülestõusu ohvreid. Praeguseks on riste sadu tuhandeid. 1993 a pidas siin missa paavst Johannes Paulus ll. Õhtuks jõuame Palangasse, kuhu majutume kaheks ööks.

2. päev  Hommikusöök. Väljasõit UNESCO kaitse all olevale Kura säärele. Kõigepealt külastame Akvaariumi ja vaatame delfiinide ja merelõvide etendust Delfinaariumis. Seejärel tutvume Kura Rahvuspargi imepärase looduse ja vaatamisväärsustega. Peatume Juodkrante kuulsas puuskulptuuride pargis nn. “Nõiamäel” ja linnureservaadis. Õhtuks jõuame Kura sääre kõige populaarsemasse kuurorti, maalilisse väikelinna Nidasse. Linn on kuulus oma kaluriarhitektuuri ja kauni liivaranna poolest. Nida külje all kõrguvad kuni 50m kõrgused liivaluited, kust avanevad kaunid vaated nii merele kui lahele. 1930-ndatel aastatel oli Nida väga populaarne saksa puhkajate hulgas. Linna kutsuti ka Preisimaa Nizzaks. Siin oli ka Nobeli preemia laureaadi Thomas Manni suvekodu, kus praegu on muuseum. Nidas on hea väljapanekuga merevaigu galerii-muuseum.

3. päev  Hommikusöök. Hommikupoolik Palangas, kus võime külastada maailmakuulsat Merevaigumuuseumi, mille imeliste eksponaatide aines on meie jaoks tervitus umbes 50 miljoni aasta tagant. Samuti heidame pilgu muinasjutukangelaste skulptuuridele. Seejärel võtame suuna kodu poole. Soovi korral peatus einestamiseks. Koju jõuame hilisõhtul.

Hind

Küsi hinda oma rühmale, sest hind oleneb rühma suurusest, valitud kuupäevadest, hotellide saadavusest, laevapiletitest Neringale, valitud muuseumisdest, söökidest jne. 

Hind sisaldab

  • Mugavustega reisibuss
  • Ekskursioonid
  • Sõit Kura säärele
  • Giid-reisisaatja teenused
  • Majutus 2 ööd koos hommikusöögiga

Lisatasu eest

  • Tasulised sissepääsud
  • Õhtu- ja lõunasöögid

Telli haigekassast Euroopa Ravikindlustuskaardi (tasuta). Lisaks soovitame osta ka kindlustusfirma poliisi. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus – huvi korral küsi meilt tervise- ja reisitõrke kindlustuse pakkumist.

Tingimata võta kaasa kehtiva ID-kaart (või passi) ja õpilaspileti!

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY