Kirjeldus

Kirjeldus

Norra – metsik ning hingematvalt kaunis loodus koos lõputult erinevate maastikega. Lumemütsidega mäed, sinised liustikud, metsikult möllavad kosed, kõhedust tekitavad mägiteed, lummavad fjordid ja salapärased Trollid. Seda kõike ei saa kirjeldada, seda peab ise oma silmaga nägema ja meeltega tunnetama.

1. päev 04.07.  Tallinn – Helsingi – Turu. Koguneme Tallinna reisisadama A terminalis kell 10:45. Laev Tallinn-Helsingi kell 12:00-14:15 (Eckerö Line). Sõidame Turu linna ja teeme sellega põgusalt tutvust. Õhtul kell 20:55 väljub laev Stockholmi, ööbimiseks 4-kohalised kajutid B-4  (Viking Line)

2. päev 05.07Stockholm – Oslo. Saabume Stockholmi kell 06:30 (kohalik aeg). Alustame sõitu Oslo suunas. Tee peal teeme mõned jalasirutuspausid, lõunasöögipaus Karlstadi lähedal (päeva buffet). Piiriületusel teeme peatuse, mil saab teha esimesed suveniiriostud. Pärastlõunal jõuame Oslosse. Naudime fjordi- ja linnavaadet Ooperimaja lumivalgelt katuselt, külastame Gustav Vigelandi skulptuuride parki ning õhtu lõpetame Holmenkolleni suusamäel imelist Oslo vaadet nautides ja Kollentrolliga tõtt vaadates. Majutume hotelli Thon Hotel Slottsparken****   Õhtusöök hotellis.

3. päev 06.07. Oslo – Hallingdal – Geilo.  Linnaekskursioon Oslo kesklinnas. Kõnnime peatänaval, vaatame kuningalossi, rahvusteatri-, ülikooli- ning parlamendihoonet. Jalutame Aker Brygge kaipealsel ja põikame sisse Raekotta. Vaba aeg – võimalus külastada Akershusi kindlust, Nobeli rahukeskust või rahvusmuuseumi. Sõidame bussiga Bygdøy poolsaarele, soovijatel võimalus sõita Aker Brygge kaipealselt poolsaarele laevaga. Külastame polaarretkedele pühendatud „Fram“ muuseumi. Kiiremad jõuavad sisse põigata Thor Heyerdahli „Kon-Tiki“ muuseumisse või Merendusmuuseumi. Pärastlõunal lahkume Oslost. Peatus väikeses Flå külakeses, mis on ühtlasi Hallingdali piirkonna lõunapoolseim „värav“. Oleme jõudnud mägisematele aladele. Külastame Torpo püstpalkkirikut. Öö Geilo lähedal hallingdali oru suusa- ja turismipiirkonnas å külas. Ustedalen Hotel & Resort**** Õhtusöök hotellis.

4. päev 07.07. Geilo – Hardangervidda – Bergen.  Võimalusel külastame hommikul kohaliku kitsefarmi talupoodi. Sõidame kogu päeva kaunitel mägiteedel, ületame Euroopa suurima kõrgmäestikuplatoo Hardangervidda. Teeme tutvust saami käsitöö ja elulaadiga. Peatume Vøringfosseni joa juures, kuhu on ehitatud kaunid vaateplatvormid ja kus saab kohvikus einestamiseks proovida näiteks kohalikku kalasuppi. Laskume tunnelites Måbødaleni orgu, sõidame läbi kauni Eidfjordi külakese ning ületame Eidfjordi mööda imelist rippsilda. Liigume edasi piki Hardangerfjordi, mida oma sooja kliima tõttu kutsutakse Norra puuviljaaiaks ning mille vaated on andnud inspiratsiooni paljudele kunstnikele ja muusikutele. Peatume Steindsdalsfosseni joa juures jalutamiseks, pildistamiseks ja suveniiriostudeks. Öö Bergeni kesklinnas Thon Hotel Orion ****.  Õhtusöök hotellis

5. päev 08.07. Bergen -Vikafjell – Sognefjord Tutvume imekauni vana hansalinna Bergeniga – vanim kiviehitis Maria kirik, hansakaupmeeste elupaik Bryggen, mitmesaja aastase traditsiooniga kalaturg, Ole Bulli ja Edvard Griegi skulptuurid ja kesklinna piirkonna kitsad tänavad ning väljakud. Sõidame funikulööriga Fløyeni mäele – imelised vaated linnale ja fjordile, suveniiriostud, pildistamine trolliga, kitsede suvekarjamaa ja laste seikluspark. Vaba aeg linnas – võimalus külastada Hansa muuseumi, Maria kirikut, Bergeni linnamuuseumi, aastaringselt avatud jõulupoodi vm. Pärastlõunal lahkume Bergenist.  Möödume kaunist Vangsvatneti järvest, mis on populaarne ekstreemspordiharrastajate seas. Vossi kivikirik ja traditsioonilise puitarhitektuuriga hooned. Peatume kärestikulise Tvinde kose juures. Sõidame maalilisel mägiteel üle Vikafjelli platoo, kuhu jõudmiseks peame esmalt läbima mitmeid serpentiine. Nii mõnelgi kesksuvel võivad siinsed järved olla osaliselt veel jää ning teeservi ääristada lumevallid. Võib juhtuda, et kohtume suvekarjamaade lammaste ja kitsedega. Laskume taas orgu ja ületame praamiga Norra pikima fjordi – Sognefjordi Vangsnes-Hella. Ööbime Sognefjordi ääres Quality Hotel™ Sogndal**** Õhtusöök hotellis.

6. päev 09.07. Sognefjord – Briksdali liustik – Geiranger – Trollitee – Bjørli. Päev kaunis looduses, sõit põnevatel ja ajaloolistel mägiteedel, kaunid vaated fjordidele. Päeva sissejuhatuseks külastame Norra Liustikumuuseumi, kus saab ühtlasi nautida suurepärast filmi Jostedali liustikust; katsuda liustikujääd, mis tuuakse kohale iga päeva hommikul, „käia“ liustiku all, kohtuda mammutitega ja palju muud põnevat uudistamist nii siseruumides kui väljas. Peale paaritunnist sõitu teeme mõnusa jalutuskäigu Briksdali liustiku juurde (3-3 km jalgsi või trolliautoga tasu eest). Läbime bussiga kitsad mägiteed ja naudime vaadet imelisele Geirangeri fjordile, mida peetakse maailma üheks kaunimaks fjordiks ja mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Külastame Geirnageri küla, kus elanikke napilt 300, kuid mis on Norra üks suuremaid kruiisilaevade sadamaid. Laevasõit fjordil Eidsdal – Valldal. Läbime „maasikaoru“, et tõusta taas kõrgustesse. Heidame pilgu vaateplatvormidelt Trolliteele, enne kui selle elamusi pakkuva teekonna läbimise ise ette võtame (lähim kõrgeim tipp 1795 m, laskumisel 11 serpentiini). Öö Bjørli lähedal traditsioonilises suusahotellis Bjorliheimen*** . https://www.bjorliheimen.no. Õhtusöök hotellis 

7. päev 10.07. Bjørli – Lillehammer – Hamar. Päev kultuuri ja spordi radadel. Külastame Ringebu püstpalkirikut, mis jääb ajaloolistele palverändurite teele. Läbime Gudbrandsdaleni oru, kust on pärit nii Norra traditsioonilise pruunijuustu retsept ning kus oma ajal elas Peer Gynti tegelaskujule ainest andnud noormees. Jõuame 1994 a taliolümpiamängude linna Lillehammerisse. Külastame suusahüppemäge. Seejärel lähme Euroopa parima ekspositsiooniga Maihaugeni vabaõhumuuseumi. Väljapanekus on nii ajaloolised palkhooned kui tänapäevasemad linnaelamud. Saab astuda sisse Kuninganna Sonja lapsepõlvekoju, külastada Postirongi ning ajaloolist apteeki ja palju muud. Vaba aeg linna peatänaval, mis on saanud auhinna kui kauneim jalakäijate tänav. Öö Hamaris  Clarion Collection Hotel Astoria**** Õhtusöök hotellis.

8. päev 11.07.  Hamar-Örebro-Stockholm. Sõit läbi Rootsi Stockholmi. Teeme peatuse piiripunktis Morokulien, kus asub Rootsi ja Norra ühine rahumonument. Lõunapaus Karlstadi lähedal ja jalasirutus Örebros. Laev Stockholm – Turu väljub 20:00, ööbimiseks 4-kohaline kajut B-4  (Viking Line)

9.päev. 12.07. Turu-Naantali-Helsingi. Hommikul kell 7:30 (kohalik aeg) jõuame Turu sadamasse. Teeme veel tutvust Turu linnaga, seejärel sõidame päikese ja kuurortlinna Naantalisse. Sõit Helsingisse. Kell 15:15-17:30 laev Helsingist Tallinna (Eckerö Line).

Hind: 1080.- €

Hind sisaldab:

 • Bussisõitu
 • Laevasõite ( ööbimiseks 4-kohaline kajut B-4, kahekohaline kajut lisatasu eest)
 • Majutust hotellis (6 ööd) koos hommikusöökidega
 • Giid-reisijuhi teenust
 • Fjordiületusi ja tunneleid
 • Võrratut elamust imekaunist loodusest

Lisatasu eest:

 • Muuseumide sissepääsude pakett: 95.- €/täiskasvanu ja 65.- € õpilane  (Munch või Fram muuseum Oslos, Torpo püstpalkkirik,  Fløyeni köisraudtee Bergenis, Norra liustikumuuseum, Briksdali liustikule sõit trolliautoga (jalgsi tagasi) Ringeby püstpalkkirik, Maihaugeni vabaõhumuuseum Lillehammeris)
 • Ühekohaline tuba hotellides:  260 €
 • Tervise- või reisitõrkega kindlustus
 • Õhtusöögid:  (6 õhtusööki hotelli restoranis  270 € )
 • kahekohaline aknata kajut laevas  B-2   + 70 €   inimese kohta
 • või aknaga kahekohaline kajut A-2  + 120 € inimese kohta
 • Söögid laevades

Hinnad:

 

Söögid laevades (ette tellides):

 • Buffet Tallinn-Helsingi ja Helsingi-Tallinn (Eckerö Line)  32.- EUR/täiskasvanu   ;   16- EUR/6-17a laps
 • Buffet Turu-Stockholm ja Stockholm-Turu (Viking Line) õhtusöök 41.- EUR/täiskasvanu  ;  15- EUR/12-17a laps ; 13.- EUR/6-11a laps
 • Buffet Turu-Stockholm ja Stockholm-Turu (Viking Line) hommikusöök 16.- EUR/täiskasvanu  ;  8.- EUR/12-17a laps ; 5.- EUR/6-11a laps

 

Tervisekindlustus 100 000 € kattega

laps 0-6 a. –   12.08 EUR

õpilane 7-18 a. – 3.65 EUR

noor 19 – 29 a. – 3.98 EUR

täiskasvanu 30-69 a. – 3.97 EUR

seenior 70-79 a. – 7.16 EUR

seenior alates 80 a. – 7.16 EUR

Tervisekindlustus 100 000  € + reisitõrge 1280.- € kattega

laps 0-6 a. – 65.44 EUR

õpilane 7-18 a. – 29.88 EUR

noor 19 – 29 a. – 27.90 EUR

täiskasvanu 30-69 a. – 33.11 EUR

seenior 70-79 a. – 59.23 EUR

seenior alates 80 a. – 89 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus. 

Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!