Kirjeldus

Poola on keerulise ajalooga maa. Siin on muutunud piirid ja vahetunud võimud. Põhja-Poolas on palju säilinud endisest Ida-Preisimaast. Ülekaalukalt valitseb nn preisi stiil ehk punastest tellistest hooned. Pea kõigis linnakestes on 14.-15. sajandil ehitatud kaunis gooti tornidega kindlusloss või klooster ning ebaproportsionaalselt suur ja uhke interjööriga katoliku katedraal, lisaks 3-5 kirikut ja väike kena raekojaga vanalinn. Linnu ja külasid ühendavad maalilisel lainjal maastikul kitsad ja kurvilised põlispuudega alleed.

2007. aastal toimunud suurel hääletusel valisid poolakad välja oma maa seitse imet (Siedem cudów Polski). Oma reisi jooksul näeme me neist kolme: Ostróda-Elblagi kanal, Malborki loss ja Toruńi vanalinn.

AJAKAVA

1. päev  Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt (Vene kultuurikeskuse eest) kell 07.00. Peatus Pärnus (hotell Pärnu ees) reisijate pealevõtmiseks kell 08.45. Jalasirutuse ja kohvipausi teeme Ikla Kantiinis. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Lõunapausi teeme Leedus. Õhtuks jõuame Poola. Ööbimine Ketrzyn-is hotellis Wanda** 

2. päev  Hommikusöök hotellisKülastame Hundikoobast. See Kirde-Poola metsade ja rabade vahele rajatud terasest ja betoonist rajatis oli Hitleri peakorter, mida ta kasutas alates 24.06.1941 kuni 1944 a. novembri lõpuni. Suurel maa-alal asunud 200 ehitisest (varjendid, punkrid, barakid) koosnenud rajatise õhkisid natsid 1945. a. jaanuari lõpus. 20. juulil 1944 tegi kolonel Claus von Stauffenberg siin ebaõnnestunud atentaadikatse Hitlerile.

Lühikese sõidu järel jõuame Swieta Lipka kloostrikompleksi, mis on katoliiklikus maailmas paljude palverändurite üks sihtpunkte. Imetleme hilisbarokset kloostrikirikut, mida ehib 18. sajandi meistriteos: liikuvate kujude ja isemängivate muusikariistadega ülirikkalikult kaunistatud orel.

Lõunasöök Swieta Lipkas.

Pärastlõunal teeme unustamatu laevasõidu Elblagi kanalil. Aastatel 1848–1872 rajatud 80km pikkune unikaalne kanal ühendab Lääne-Masuuriat Läänemerega. Originaalne tehniline lähenemine on tingitud umbes 100 meetrisest veetasemete erinevusest, mis on lahendatud üleveoteede süsteemi abil. Kanalil kasutatakse spetsiaalseid veevankreid, mille abil veetakse laevu mööda rööpaid ühelt veetasemelt teisele – see võimaldab laevadel ületada mäekülgi.   Õhtuks jõuame Gdanskisse. Majutume 2 ööks hotelli Gdanski kesklinnas. Hotell Mercure Gdansk Stare Miasto****

3. päev Hommikusöök hotellis. Tutvume vana hansalinna Gdanskiga, kus asub Poola suurim sadam. Teeme ringkäigu vanalinnas, mida peetakse Läänemere kauneimaks.

Õhtupoolikul külastame Poola suvepealinna Sopotit, mis on üks enimkülastatud kuurorte Läänemere ääres. Naudime kuurortlinna atmosfääri, soovijad saavad jalutada mööda Euroopa pikimat puitmuuli. Ööbimine samas hotellis.

4. päev Hommikusöök hotellis. Külastame Marlbork’i lossi, millele kuulub kaks kõige-kõigemat tiitlit. Malborki loss on pindalalt maailma suurim kindlus ning see on maailma suurim tellistest kindlus.

Sõidame Torunisse, mis on Poola üks vanimaid ajalooliselt rikkamaid linnu. Nicolaus Copernicuse sünnilinn on tuntud eelkõige oma gooti arhitektuuri ja telliskivikirikute poolest. Visla mõlemal kaldal asuv Torun on üks vähestest Poola linnadest, mis jäi II maailmasõja ajal sisuliselt puutumata. Teeme ülevaatliku bussiekskursiooni. Ööbimine Torunis hotellis Mercure Torun****

5. päev  Pärast hommikusööki teeme jalgsiekskursiooni võluvas Toruni vanalinnas, mida ehivad gooti- ja barokiajastust pärit hooned. Lisaks on Torun ka Poola präänikupealinn, kus on juba enam kui 600 aastat küpsetatud präänikuid. Need hõrgud küpsetised pole ainult maiuspalad, vaid ka kaunid kunstiteosed, mille retsepte hoitakse kiivalt saladuses. Külastame präänikumuuseumi.  Pärastlõunal alustame  sõitu meie ööbimispaika Olsztini vanalinnas  Best Western Plus Hotel Olsztyn Old Town

6. päev Hommikusöök. Alustame koduteed. Sõit läbi Leedu ja Läti. Tagasi jõuame hilisõhtul.

Hind: 590.- €

Hind sisaldab:

 • Bussisõitu
 • 5 ööd majutust hotellides kahekohalises toas koos hommikusöögiga,
 • giid-reisisaatja
 • Külastusi: ( Hundikoobas, Swieta Lipka kirikut ja orelikontserti, lõunasööki Swieta Lipkas,  Elblagi kanali laevasõitu, Toruni präänikumuuseumi )

Lisatasu eest:

Ühekohaline tuba: 190.- €

Reisil peab kaasas olema: kehtiv reisidokument – ID-kaart (või pass), Euroopa Ravikindlustuskaart (haigekassast) ja/või kindlustusfirma poliis. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus.

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):
 • 0-6 a  25,16 €
 • 7-18 a  7,60 €
 • 19-29 a  8,29 €
 • 30-69 a  8,28 €
 • 70-79 a  14,91 €
 • 80 a ja vanemad  14,91 €
Reisitõrke- ja tervisekindlustus (reisitõrke kate kuni 600 Eur, tervis 100 000 Eur):
 • 0-6 a  66,46 €
 • 7-18 a  26,98 €
 • 19-29 a  25,37 €
 • 30-69 a  29,68 €
 • 70-79 a  54,94 €
 • 80 a ja vanemad  78,90 €

*Kindlustuse hind võib muutuda!

Jalutamist on sellel reisil üsna palju – olulised on mugavad riided ja jalanõud.  Ujumisriided ja rätik võiks ka kaasas olla, sobiva ilma korral ujumisvõimalus.