Kirjeldus

Reisikirjeldus

Eesti Maanteemuuseum on Lõuna-Eesti atraktiivseim kultuuritankla, maanteede ajaloo ekspert ja eestkõneleja. Teede- ja liiklemise ajaloo vahendamisega oleme sillaks mineviku, oleviku ja tuleviku vahel ning aitame suunata liikleja turvalisele teele.

2019. aasta suvest on avatud muuseumi uus näitusehoone. 1500 m² suurusel pinnal paiknevas ekspositsioonis “Masinate valitsemine” on välja pandud Eestimaa teid ehitanud võimsad masinad kuni aastani 1985, nende seas ka Bitvargen – 1926. aastal Rootsist Eestisse jõudnud esimene iseliikuv teehöövel Samuti mõtestab väljapanek lahti autokasutuspraktikaid aastatel 1920-2000, rääkides, kuidas on autost kui luksusesemest saanud tänapäevane tarbevahend. Näituse ülesehitus keskendub kolmele suurele valdkonnale: autokultuuri, teemasinate ja liikluskasvatuse ekspositsioonile, mille kaudu saab külastaja tervikliku ülevaate autoajastu mõjudest Eesti teede ja liikluse ajaloole.

Lõunasöögi või pikniku võimalus.

Pärastlõunal: Eesti Lennundusmuuseum  on üle-eestilise tähenduse ja kaaluga lennunduse ja raketinduse ajalugu tutvustav ning lennundust propageeriv ja lennunduskultuuri vahendav kaasaegne huvikeskus. Eesti Lennundusmuuseumi mitmekesine ekspositsioon on oluline elamuslik vaatamisväärsus terves Läänemere regioonis.

Lennunudusmuuseum kogub oma ekspositsiooni kõik Eesti territooriumil kasutatud tsiviilotstarbeliste ja Eestis baseerunud militaarotstrabeliste lennukitüüpide näidised, aga ka maailma  tähelepanuväärivamate hävitus- ja ründelennukite, kerglennukite  ning helikopterite näidiseid. Antakse ülevaatd ka raketinduse ajaloost Eestis ning maailmas. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks  kasutab Lennundusmuuseum koostöös Eesti riiklike institutsioonidega ära maailma lennunduses toimuvat lennutehnika põlvkondade vahetust. Ennekõike on ELM-i tegevus suunatud noortele – kooliõpilastele, üliõpilastele, kaitseväelastele. Ekspositsioonis on 28 lennukit ja 4 helikopterit esindamas Euroopa ja USA lennutehnikat, aga ka õhutõrjerelvade esindajad – õhutõrjekahurid ja kõikide nõukogude ajal Eesti territooriumil paiknenud maa-õhk rakettide esindajad. Mudelikogus on üle 500 kõrgekvaliteedilise lennuki, kopteri ja raketi maketi.

Ajakava

Väljasõit kooli juurest või grupile sobivast kohast kell 08.00

Põlvamaale Varbuse külla  jõudes külastame Eesti Maanteemuuseumi.

Lõunasöögi või pikniku võimalus.

Peale sööki tutvume lendamise võimalustega läbi ajaloo.  Tallinnasse tagasi jõuame paiku 20.00

Hind sisaldab

  • Bussitransport
  • Reisijuhi-giiditeenus
  • ERM-i ja Tagurpidi maja külastused.

 Lisatasu eest

  • Lõunasöök al 6.- €

Hinnad

Tallinnast ja lähiümbrusest. Teistest Eestimaa paikadest küsi hinda. 

Rühma suurus 30 40
Hind õpilase kohta 55.00€  46.00€
Tasuta õpetajaid 3 4
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY