Kirjeldus

Pariis on valguse ja pimeduse linn – lakkamatu revolutsiooni ja taasleiutamise paik, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Pariis on oma pikas ja avaras loos olnud vaheldumisi vangla, paradiis ja nägemus põrgust. Samuti on teda kirjeldatud kui ilusat naist, nõida ja deemonit. Armastus on nii Pariisi müüdis kui ka tegelikkuses kesksel kohal, kuid selsamal kohal on ka toit, naps, mood, raha, sõda, kunst ja…

Sattudes Pariisi tunnete end kui kodus. Pariis neelab Teid jäägitult. Esimesel võimalusel tahate sinna tagasi, sest midagi jäi avastamata, midagi tahaks ikka ja jälle näha ja tunda.

Lennugraafik:

Reisiplaan:
18. Jul    05:35 – 06:25 (0h50m)    Tallinn – Riia    Air Baltic    BT 362
18. Jul    07:10 – 09:00 (2h50m)    Riia – Pariis Charles De Gaulle    Air Baltic    BT 691

21. Jul    20:35 – 00:25* (2h50m)    Pariis Charles De Gaulle – Tallinn    Air Baltic    BT 864

* – saabumine järgmisel päeval

NB! Lendude ajad võivad muutuda! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 23 kg, käsipagas kuni 8 kg.

Reisijuhiks on Prantsusmaal atesteeritud giid Eneken Laugen, kes viib läbi ekskursioonid ka muuseumides.  

Ajakava:

1. päev. Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures kell 04.00. Lend Tallinn  – Pariis. Transfeer lennujaamast linna. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga: Ooperikvartal, Vendome’i väljak, Louvre`i loss, Tuileries`aed, Seine’i kaldapealne, Pont Neuf, Pariisi raekoda, Marais kvartal, Bastille väljak ja ooperiteater, St-Louis saar, Cité saar koos Jumalaema kirikuga, Ladina kvartal, Panthéon, Luxembourg’i aed, St-Germain-des Prés, Invaliidide kirik, Sôjakool, Aleksandre III sild, Eiffeli torn, Champs-Elysées, Madelaine’i kirik, Concorde’i väljak, Pigalle’i kvartal. Kella 13:30-14:00 paiku majutume südalinna hotelli Residence du Pre ja  Hotel du Pre

Giidiga kokkulepitud ajal ( 15:00/ 15:30 paiku) algab u. paaritunnine jalutuskäik hotellist Garnier`ooperi juurde ja parfümeeriamuuseumi.

2. päev. Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 alustame jalutuskäiku Pariisi keskuses: Kuninglik Palee (Palais Royale), vana turukvartal, Forum des Halles, Pompidou keskus, Pariisi raekoda, Ladina kvartali vanad tänavad. Lõunasöögi aeg.

Marmottan Monet muuseumi külastus (soovijatele, lisatasu eest, Louvre-i asemel). Marmottan Monet muuseum asub 19. sajandi teisel poolel ehitatud linnapalees Pariisi lääneosas, 16. linnaosas. Tosin aastat peale selle valmimist ostis palee suurtööstur Jules Marmottan, kes oli kirglik kunstiarmastaja ja -koguja. Oma hiigelvaranduse pärandas ta ainsale pojale Paulile, kes omakorda oli nii kunsti- kui ajaloohuviline. Paul pühendus Napoléon I ajastu uurimisele ning laiendas Marmottanide kogu Esimesest keisririigist pärit esemete ja taiestega. Kuna tal lapsi ei olnud, pärandas ta oma vara Kunstiakadeemiale: loodi sihtasutus ja muuseum avas uksed 1934. a-l. 1966. a-l pärandas Claude Monet´poeg Michel kõik oma isa ateljees olnud teosed sellele sihtasutusele, nagu on teinud seda mitmed teised impressionistide järeltulijad. Seega on Marmottant Monet muuseumisse koondunud silmapaistev kunstikogu renessansist 19. sajandini ning suurim kollektsioon kahe impressionismi suurkuju – Claude Monet ja Berthe Morisot – teostest.

Õhtuks on võimalik tellida piletid maailma kuulsaimasse kabareesse Moulin Rouge’i  

3. päev. Pärast hommikusööki sõidame Versailles`sse (soovijatele, lisatasu eest). 1661. a alguseks oli kuningas juba otsuse langetanud ehitada oma maitsele ja kapriisidele kohane palee. Selleks oli ta välja valinud oma isa, Louis XIII väikse jahilossi Versailles’s. Septembris 1661 algasis tõsised ümberehitus- ja kujundustööd, mille jaoks oli kuningas ametisse võtnud kolm meistrit – Le Vau, Le Nôtre ja Le Brun. Versailles’ lossi ehitamiseks kulus peaaegu pool sajandit ja temast sai epohhiloov šedööver, eeskuju kõikidele Euroopa kroonitud peadele oma residentside rajamiseks 17. ja 18. sajandil. Kõik on kuulnud Versailles’st ja tema hiilgusest. Külastame suuri appartemente ja naudime ajastu muusikat ning purskkaevude ilu kuniglikes aedades. Vetemängu saab Versailles`s vaadata ainult laupäeviti ja pühapäeviti.

Kes Versailles`sse ei sõida: vaba päev muuseumide külastamiseks ning omal käel mõnusaks ajaveetmiseks Pariisis.

Pärastlõunal (kohe pärast Versailles`st saabumist) soovijatele laevasõit Seine`i jõel. Laevasõidule võib minna ka iseseisvalt (etteostetud piletid saab giidilt). Laev väljub Eiffeli torni poolselt kailt igal pooltunnil, viimane väljumine kell 23:00, sõit kestab 1 h.

Õhtul jalutuskäik Montmartre´le, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacré–Coeur´i kirikut , mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre´d, kus praegugi töötavad tänavakunstnikud; vaatame Dalida ja Le Passe-Muraille monumente jne.

Pärast jalutuskäiku on võimalus külastada kunstnike kõrtsi “Auberge de la Bonne Franquette” Montmartre`l, kus saab korraliku õhtusöögi ja võimaluse kuulata elavat muusikat (ettetellimisel, lisatasu eest).

4. päev. Hommikusöök hotellis. Jätame oma pagasi hotelli pakiruumi ja suundume Eiffeli torni juurde. Sinna on soovitatav minna kohe hommikul, et ei peaks väga pikalt järjekorras seisma. Piletid soovitame kodulehelt ette osta.

Püha-Denis kloostri külastus (soovijatele, lisatasu eest, Sainte-Chapelle´i asemel). Püha-Denis klooster ehitati märterpühak Denis´ hauale. Kloostri kirikust sai Prantsuse valitsejate nekropol alates Dagobertist 7. sajandil kuni viimaste kuningateni 19. sajandil. Kiriku ümberehitust 12. sajandi esimesel poolel peetakse gooti kunsti sünniks: uute ehitusvõtete rakendamine võimaldas tuua kirikusse enneolematult palju valgust – algab vitraažikunsti õitseaeg. 1966. a-l anti kirikule katedraali staatus.

Vaba aeg.  Kell 16:45 transfeer lennujaama. Otselend Tallinna.

Hind sisaldab

 • Lendu Tallinn – Pariis ja Pariis  – Tallinn, lennujaamamakse
 • Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
 • Pariisi linnaekskursiooni bussiga esimesel päeval
 • Jalgsiekskursiooni Pariisi kesklinnas esimesel ja teisel päeval
 • Jalutuskäiku Montmartre`le
 • Majutust koos hommikusöögiga kesklinna hotellis
 • Eestikeelset giid-reisijuhti ( ka muuseumides sees)

Lisatasu eest

 • Lisaekskursioonid
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muuseumide piletid (keskmine pileti hind 8 – 15 EUR)
 • Ühekohaline tuba hotellis: 150 EUR

Ekskursioonide hinnad:

Ste-Chapelle ekskursioon: 15 EUR täiskasvanu / 6 EUR kuni 25 a. noor

Õhtune laevasõit Seine´i jõel (1 h): 16 EUR täiskasvanu / 9 EUR kuni 11 a. laps

Louvre´i ekskursioon: 30 EUR täiskasvanu / 10 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab piletit, aja broneeringut ja eestikeelset giiditeenust muuseumis sees)

Ekskursioon Versailles`sse :  60 EUR täiskasvanu / 35 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab bussisõitu Versailles´sse ja tagasi, pileteid, kellaajalist sissepääsu lossi ja purskkaevude parki ning eestikeelset ekskursiooni lossis ja aias)

*soodushinnaga noored – muuseumis kontrollitakse ID-kaarti

Ettetellitavate söökide hinnad:

Õhtusöök koos elava muusikaga nn. kunstnike kõrtsis kolmandal õhtul: 50 EUR

Moulin Rouge piletid: 

kell 19:00 -õhtusöök ja etendus  alates 245 EUR (vastavalt menüüle)

kell 21:00 – etendus  132 EUR

kell 23:00 – etendus  125 EUR

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):

laps 0-6 a.:  23,75 EUR

õpilane 7-18 a.: 7,17 EUR

noor 19 – 29 a.: 7,82 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 7,81 EUR

seenior 70-79 a.: 14,08 EUR

seenior alates 80 a.: 14,08 EUR

Tervise- ja reisitõrke kindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 960 Eur):

laps 0-6 a.:  70,22 EUR

õpilane 7-18 a.: 29,21 EUR

noor 19 – 29 a.: 27,41 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 32,18 EUR

seenior 70-79 a.: 59,19 EUR

seenior alates 80 a.: 85,91 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Prantsusmaale sisenemise tingimused: Reisi targalt 

Reisile võtan kaasa kehtiva ID-kaardi (või passi) ja kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (haigekassast) ja/või kindlustusfirma poliisi.