Kirjeldus

Reisikirjeldus

Eesti Rahva Muuseum  on etnoloogilise suunaga kultuuriloomuuseum, mille eesmärk on kajastada igapäevaelu, kultuuri kui elamise viisi ja laadi, arvestades selle ajalist, ruumilist ja sotsiaalset mitmekesisust. Muuseum keskendub eesti kultuurile, millele lisanduvad teised soome-ugri rahvad. ERM on olnud ja jääb küllap tulevikuski Eesti üheks põhiliseks etnoloogiakeskuseks nii uurimistöö kui ka õpetamise alal. Tartu Ülikooli  etnoloogia eriala on alati suurel määral toetunud muuseumi varadele ja inimestele.

Tagurpidi Maja on sõna otseses mõttes tagurpidi pööratud maja, kus  ülemine korrus on alumine ja alumine korrus ülemine. Diivanid, köögikapid ja kõik muu, mis tavalistes elumajades põrandal paiknevad, on Tagurpidi Majas hoopis laes. Või noh, tegelikult on nad ju põrandal, aga põrand on laeks ja lagi põrandaks.  Maja on ka veidi kaldus, mis paneb proovile meie tasakaalumeele.  Või oled hoopis Sina tagurpidi?   Kõik see tekitab segadust ja ajab naerma.  Tule ja veendu ise, et kõik, mida Sa just lugesid, ongi päriselt tõsi.

Mis juhtub aga siis, kui Tagurpidi Majas ette panna prillid, mis keeravad kogu maailma tagurpidi? Maja on siis ju õigetpidi ja peaks olema nagu üks tavaline maja. Või kas ikka on? Tule ja uuri järgi!

Ajakava

Väljasõit kooli juurest või grupile sobivast kohast kell 08.00

Tartusse jõudes külastame kõigepealt eesti Rahva Muuseumi.

Lõunasöögi võimalus Muuseumi kohvikus.

Peale lõunasööki lustime Tagurpidi majas. Tallinnasse tagasi jõuame paiku 20.00

Hind sisaldab

  • Bussitransport
  • Reisijuhi-giiditeenus
  • ERM-i ja Tagurpidi maja külastused.

 Lisatasu eest

  • Lõunasöök al 6.- €

Hinnad

Tallinnast ja lähiümbrusest. Teistest Eestimaa paikadest küsi hinda. 

Rühma suurus 30 40
Hind õpilase kohta 50.00€  44.00€
Tasuta õpetajaid 3 4
  • Date Format: DD dot MM dot YYYY