Kirjeldus

Politseimuuseumis on palju põnevaid tegevusi igale eale. Vaata endale sobiv programm. Me lisame bussisõidu ja muu reisikorralduse. Ja teeme sulle sobiva pakkumise. 

Väljasõit kooli juurest või teile sobivast kohast kell 09.00. Sõidame Rakverre. Lühike linna tutvustus.

PROGRAMMID POLITSEIMUUSEUMIS

UUS! VÄIKESED MEISTERDETEKTIIVID

Detektiivitöö põneva maailma avastamine. Detektiivikohvri meisterdamine.
Sihtrühm: 6 – 8 aastased.

Kirjeldus: Lapsed, kellele on tuttavad Kalle Blomkvisti tegemised, teavad, et detektiivitöö on üks igavesti põnev ettevõtmine.

Osalejatel on võimalus võtta sõrmejälgi ning läbida erinevaid katseid, lahendada mõistatusi. Lisaks uudistada piilukaameraid, pugeda laserkiirte vahel ning ülesse otsida kadumaläinud lepatriinu täpid.  Igal osalejal võimalus meisterdada detektiivi kohver.

POLITSEIAKADEEMIA

Tutvustada lastele politseitöö olemust.
Sihtrühm: 5 – 8 aastased.

Kirjeldus: Politseiakadeemias saavad väikestest poistest ja tüdrukutest politseinikud. Vaatame, missugused omadused peavad sellesse ametisse pürgijal olema, teeme läbi sisseastumiskatsed ja saame esimesed õppetunnid. Tutvume politseiniku riietuse ja töövarustusega. Mängides detektiive, aitame lepatriinul kadunud täpid üles leida.

Tunni lõpus saab iga laps akadeemia lõputunnistuse.  Tegevused: politseimütsi meisterdamine, temaatilised mängud.

TARK LIIKLEJA

Kuidas õigesti tänaval liigelda ja kuhu on kadunud vanaema lõngakerad ning lepatriinu täpid?
Sihtrühm: 5 – 8 aastased

Kirjeldus:
Tunni esimeses pooles tutvume erinevate liiklusmärkide ja valgusfooriga ning vaatame üle tänava ületamise reeglid. Uurime, mis pistmist on kassisilmadel helkuriga ja kuhu ja kuidas väike elupäästja kinnitada. Viime läbi mängulisi liiklussituatsioone.

Teises osas on lastel ülesandeks olla detektiivid, kelle poole pöörduvad abipalvega vanaema, kellel on kaduma läinud lõngakerad ja lepatriinu, kellel omakorda on täpid kaduma läinud. Ühise detektiivitöö tulemusena leitakse nii vanaema lõngakerad kui ka lepatriinu täpid.

KOHTUEELSE UURIMISE LABOR

Kuidas teha kindlaks kuriteo põhjused ehk kas iga tegu jätab jälje?
Sihtrühm: alates 12. eluaastast, sobib ka täiskasvanutele (sõpruskondadele).

Kirjeldus:  CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine, kus tegevuspaigaks on kohtueelse uurimise labor ning osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke.

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.

Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu.

KOHTUEELSE UURIMISE LABOR + ERIÜKSUSE LASKEHARJUTUSED

Kohtueelse uurimise labori analüüsid  ja politsei eriüksuse laskeharjutused lasketiirus.
Sihtrühm: alates 12. eluaastast.

Kirjeldus: CSI (Crime Scene Investigation) tüüpi uurimine, kus tegevuspaigaks on kohtueelse uurimise labor ning osalejad kehastuvad ekspertideks, kelle ülesanneteks on läbi viia: lahkamine, biomeetrilised katsed ja uurida erinevaid kehavedelikke.

Lahkamises tehakse selgeks kehaosade paiknemine ja inimese anatoomia erisused ning reaalse lahkamise tulemusena selgitatakse ühiselt välja, millise vahendiga on surmav vigastus tekitatud.

Biomeetrias (kompleks matemaatilisi meetodeid organismide ja nendega seotud protsesside kirjeldamiseks ja uurimiseks) uuritakse, milliseid jälgi jätab inimene. Võetakse sõrmejälgi ning tuvastatakse end silmaiirise ja näotuvastuse kaudu.

Kehavedelike uurimisel tutvutakse, millised jäljed on jätnud veri, värv, ketšup ja muud ained. Selgitatakse välja verejäljed. DNA eraldamine.

Teises osas minnakse eriüksuse lasketiiru, kus räägitakse eriüksustest teistes riikides ja meie K-komandost, tehakse läbi laskmise katsed ja sisenetakse ruumi, kus  tuleb kahjutuks teha märklauad, mis avanevad ootamatult.

ERIÜKSUS

Tutvustada programmis osalejale politsei- ja eriüksuse tööd ning pakkuda huvilistele võimalust kehastuda eriüksuslaseks.
Sihtrühm: 6. – 12. klass, sobib ka täiskasvanutele (sõpruskondadele).

Kirjeldus: külastajad kehastuvad rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka kriminalistiks. Läbi praktiliste tegevuste asetame ennast uurija rolli. Turvavöö stendi katsetamine, reaktsioonikiiruse mõõtmine, väsimusprillide proovimine, massirahutustes osalemine, sõrmejälgede võtmine kaardile (igaüks saab koju kaasa), fotoroboti koostamine, valeraha tuvastamine, valedetektoriga tutvumine.

Eriolukorra lahendamine: peale muuseumi külastust jagunevad osalejad kaheliikmelistesse tiimidesse. Jagatakse laiali eriüksuse varustus (taktikalised vestid, püstolid, kaitseprillid ja kiivrid) ning peale ohutusnõuete tutvustamist suundutakse tiimidena (kaheliikmelised) eriüksuse alale, kus tuleb kahjutuks teha kaksteist pahalast. Aeg on limiteeritud – ainult koostöö ning omavaheline suhtlus viib sihile. Täpseim tiim võidab.

Eriüksuse operatsioonil on kasutusel politsei relvade koopiad.

Eesmärk: tekitada võistlejates päris politsei eriüksuse tunnetust ning reaalset ohutunnet, samas pannes osalejaid koostööd tegema ja arendama suhtlust kriisiolukorras.

SPIOONID JA SALAKUULAJAD

Sihtrühm: 1. – 12. klass, sobib ka täiskasvanutele.

Kirjeldus: külastajad kehastuvad rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka spioonideks. Läbi praktiliste tegevuste asetame ennast uurija rolli. Turvavöö stendi katsetamine, reaktsioonikiiruse mõõtmine, väsimusprillide proovimine, massirahutustes osalemine, sõrmejälgede võtmine kaardile (igaüks saab koju kaasa), fotoroboti koostamine, valeraha tuvastamine, valedetektori test.

Lisaks saavad külastajad proovida spiooni rolli. Analüüsime kaamerapildi abil läbi mängitud märulit. Pealtkuulamine läbi seina. Tutvume erinevate spioneerimisvõimalustega. Räägime riigireeturitest ja nende karistustest. Kui jälgitavad me oleme ja millistel tingimustel võib meid jälgida? Milliseid materjale võib kasutada kohtus tõendusmaterjalina?

JALGRATTURI ABC

Jalgratturi turvavarustuse ja ohutu liiklemise põhitõdede tutvustamine.
Sihtrühm: 1. – 4. klass

Kirjeldus: tunnis saavad lapsed ülevaate, milliste jalgratastega sõitsid inimesed vanasti ja missuguse rattaga on turvaline tänapäeval tänavale minna. Ühiselt uurime, kuidas õigesti kasutada jalgrattakiivrit. Kus asuvad rattal suunatuled ja kas kõnniteel sõit on lubatud?

Tegevused: munakiivri katse, rattalipu meisterdamine.

Soovi korral lõunasöök.

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY