Kirjeldus

Kahepäevane väljasõit Ida-Virumaale – Narva, Narva-Jõesuusse, Ontika pankrannikule ja Toilasse, viib meid erinevate kultuuride, keelte ja uskude piirialal asuvasse maakonda.

Reisikirjeldus:

1 päev. Väljsõit Tallinnast Mere puiesteelt, Vene kultuurikeskuse eest, kell 07.00 Sõidame Ida-Virumaale.  Virgutus- ja kohvipaus Viru-Nigula lähistel. Esimese peatuse teeme  Toila orus. Kaunis Pühajõe ürgorus asuva Oru pargi ja suurejoonelise lossi rajas Grigori Jelissejev – Venemaa 19. sajandi üks jõukamaid kaubandusmagnaate. 1935. a ostsid kolm eesti töösturit lossi ja pargi ning kinkisid president Pätsile suveresidendiks. Paraku hävis loss II Maailmasõjas täielikult. Korrastatud pargist aga avanevad ümbruskonna maastikule ja merele imeilusad vaated.

NARVA. Teeme väikese tiiru linnas. Seejärel ekskursioon ajaloolisse NARVA KINDLUSESSE. Eesti võimsaim restaureeritud keskaegne kindlus oma kõrgete kaitsemüüride ja väravatornidega. Kindlus ja Narva Muuseum tutvustavad Narva ajalugu, ennesõjaaegset arhitektuuri ja linlaste elu-olu. Põhjaõu on Narva Muuseumi poolt koostatud interpretatsioon XVII sajandi varauusaegsest käsitööliste linnaosast. Külastaja satub otse ajaloo keskele.

Lõunapaus.

NARVA ALEKSANDRI KIRIK Eesti luteri kirik. Ehitatud aastatel 1881-1884, arhitekt Otto-Pij Hippius. Teises Maailmasõjas sai kirik tugevasti kannatada, hävis kiriku torn. Taastatud kirikuhoone kuulub Kreenholmi arhitektuurilise ansambli juurde.

KREENHOLM. Kreenholmi manufaktuurile pole võrdset – sellele Narva vahutavate koskede vahel mürisenud, rohkem kui kümne tuhande töölisega mammutettevõttele, ei leidunud sarnast ei Venemaal ega Euroopas.

1857. a rajas Ludwig Knoop (1821-1894) Narva koskede vahele Kreenholmi saarele puuvillamanufaktuuri, mis kujundas piirkonna elu järgmised 160 aastat. Ja kuigi masinad enam Kreenholmis ei tööta, töölised tsehhides ei askelda ja Narva kosedki on lahti vaid paar korda aastas, paneb Kreenholmi industriaalarhitektuur endiselt vaimustuma ja möödunud hiilgeaegu meenutama.

Õhtul sõidame NARVA-JÕESUUsse – väikesesse kuurortlinna Narva jõe suudmes Soome lahe rannikul. Linn, mille hiilgeajad jäävad eelmisesse sajandisse, tõmbab inimesi, kes naudivad valge liivaga randa, männimetsa ilu, rahu ja vaikust. Majutume Meresuu Spa Hotelli. Õhtusöök ja basseinides sulistamine ( ujumisriided kaasa).

2 päev. Hommikusöök hotellis. Sillamäe. Linn, kus pärast II Maailmasõda algas linna ajaloos uus etapp. Pikka aega ei olnud Sillamäed märgitud maakaartidele, linna aadressis kasutati koodnimetust ja linna sisse sai ainult erilubade alusel. Tänapäeval on Sillamäe külalislahke, õdus ja isepärane – neid  iseärasusi tutvustame Teilegi.

Suundume 1891. aastal rajatud Kuremäe kloostrisse. See on Eestis ainuke tegutsev vene-õigeusu nunnaklooster. Juba iidsetel aegadel asus Kuremäel eestlaste hiiepaik ja mäe all ohvriallikas. Allikas on täna tuntud „püha allikana“ oma tervendava vee poolest. Külastame kloostrikompleksi ja seal asuvaid erinevaid kirikuid.

Edasi liigume Vasknarvasse kus vaatame kindluse varemeid ja vastselt renoveeritud õigeusu mungakloostrit. Kiikame üle jõe Venemaale ja vaatame, kuidas Eesti piirivalve meie kodumaa piiri valvab.

Lõunasöök.

Peale lõunasööki külastame Iisaku muuseumi ja looduskeskust.

Alustame tagasiteed Tallinna.

Hind:

 • Täiskasvanud –  310.- €
 • Lapsed 6-11a. lisavoodil – 170.- €
 • ühekohalise toa lisatasu: 45.- €

Hind sisaldab:

 • Narva Kreenholmi Manufaktuuri ekskursiooni
 • Narva Linnuse ekskursiooni
 • Narva Aleksandri kiriku külastust
 • Kuremäe nunnakloostri tutvustust
 • Iisaku muuseumi ja looduskeskuse külastust
 • 2 lõunasööki
 • õhtusööki Meresuu Spa hotellis.
 • Majutust Meresuu Spa hotellis koos veekeskuse kasutamisega
 • Hommikusööki hotellis
 • Bussisõitu
 • Giid-reisijuhi teenust