Kirjeldus

Reisikirjeldus

Lüübnitsa küla nimetatakse ka Setomaa väravaks. Lüübnitsa asub Pihkva järve kaldal. Kunagi olevat siin puhanud Vene tsaar Peeter I, kellele koht väga meeldinud. Ta olevat öelnud: „horošo ljubovatsa“, et hea on imetleda vaadet järvele. Siit oleva tulnud ka küla nimi. Kohalikud tegelevad kalapüügi ja köögiviljakasvatusega, eriti sibulat kasvatakse siin rohkesti. Küla on tuntud väga kokkuhoidva  ja tegusa kogukonna poolest. 2019.a saadi tunnustav Aasta Küla nimetus, 2020.a. kandideeris Lüübnitsa koos Setomaa vallaga Euroopa parima küla tiitlile. Küla firmamärgiks on igal aastal augustis toimuv sibula- ja kalalaat, mida on peetud juba üle 20 korra. Lüübnitsas on toimunud ka Seto kuningriigipäev. Külas on kõrge vaatetorn, kust saab nautida kogu ümbruskonna kaunist loodust.

 7:00 Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5)

Umbes 11:00 -14.00 Lüübnitsa. Oleme laadal ja tutvume külaga.

14:30 Lõuna Värska Tsäimajas.

Saatse – Eesti kõige kagupoolsem punkt.

16:00 paiku külastame Saatse Seto muuseumi. Saatses toimub igal aastal seto sõirapäev(juustupäev). Uudistame ka Saatse püha Paraskeva kirikut. Jalutame kalmistul, kuhu on maetud näitleja Arvo Kukumägi vanemad, tema mälestuseks on paigaldatud mälestuskivi.

Kolossova küla. 2020.a toimus siin – Piusa jõe kaunil kaldal 27. Seto kunigriigipäev. Külastame sootska Hüdsi Silveri  Vana-Jüri seebitalu (-poodi), käime setode Jumalamäel, kus on aukohal Seto viljakusjumala Peko kuju.

Asume koduteele.

Tallinna jõuame hilisõhtul, umbes 22.00 paiku

Hind sisaldab

  • bussisõitu
  • giid-reisisaatja teenust
  • Saatse Seto muuseumi külastust

Lisatasu eest

Lõunasöök:  16 €

Hinnad

  • Reisi hind täiskasvanule 80 EUR
  • laps 0-5a sõidab tasuta
  • laps 6-11a sõidab hinnaga 30 EUR