Kirjeldus

Reisikirjeldus

Suurfilmi ”Tõde ja õigus” võttekohta rajatud külastuskeskus ja Metsavenna talu toimetamised Vastse-Roosas. Väike hüpe Lätti Apesse ja Nopri Talumeierei.

Ajakava

Kell 06.00 väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt, Vene Kultuurikeskuse juurest (Mere pst 5). Kohvipeatuse teeme Tikupoisi juures

10:00 – 11:30 – Külastame Vastse-Roosa külas asuvat Filmi Vargamäe Külastuskeskust. Suurfilmi ”Tõde ja õigus”võttekohta rajatud külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhooneid. Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma.

12:00 – 13:30 – Metsavenna talu Vastse-Roosa külas. Talu peremees Meelis Mõttus on jäädvustanud oma metsavennast isa mälestuse pakkudes huvilistele nn ainulaadset punkriturismi.Tutvume Metsavenna talu ja metsavenna eluga. Näeme aidas asuvat originaalpunkrit. Käime ka maa-aluses punkris ning testime „Metsakohinat.“  Soovijad saavad Metsavenna talupoes sisseoste teha (taluperemees Meelis Mõttus on piimameister, eriti nõutud on tema valmistatud juustud, poes on ka muud talukaupa)

Lõunasöögi või kaasavõetud pkniku võimalus

15:30 – 17:00  Nopri Talumeierei külastus. Kõigepealt kiikame sisse ehtsasse talumeiereisse. Vaatame, kuidas piim talust meiereisse saab ja kuidas sellele maitseid antakse. Lisaks sellele maitseme värskeid Nopri talu piimatooteid ning räägime külalistele tähtsatel teemadel. Lisaks saab külastada talupoodi – sealt saab ju hüva kraami kaasa osta. Tuuri viib läbi talu peremees Tiit isiklikult.

Hind

Rühm 30 õpilast ja 3 tasuta õpetejat:  62.- €

Rühm 40 õpilast ja 4 tasuta õpetajat:  52.- €

Hind sisaldab

  • Filmi Vargamäe külastuskeskust
  • Programmi Metsavenna lugu
  •  Nopri Talumeierei külastust
  • Bussisõidu
  • Ekskursiooniteenuse