Kirjeldus

Muusikaline lavastus „Rohelised niidud“ on kuuekümnendatel loodud armastatud muusikutest koosnenud EESTI RAADIO MEESKVARTETI lugu.

Kvartett koosseisus UNO LOOP, ERI KLAS, ARVED HAUG ja KALJU TERASMAA tegutses aastatel 1960-1964 ja sai oma üsnagi lühikese tegutsemisperioodi jooksul ääretult populaarseks ja armastatuks.

Tänu neile sai Eesti rahvas kuulda selliseid laule nagu „Romantika“, „Viljandi serenaad“, „Imeilus suvepäev“, „Sügisesed kirjad“ ja muidugi „Rohelised niidud“. Neis lauludes ei räägitud sõnagi nõukogulikust ülesehitustööst ega viisaastakuplaani täitmisest, vaid kaunist Eesti loodusest, suhetest ja armastusest.

Need laulud kõlasid legendaarsetes Tallinna restoranides, kus elu algas alles peale keskööd, gastrollidel üle laia Nõukogude Liidu, kus kvartetipoisse peeti enamasti välismaalasteks ja muidugi kõikjal üle Eestimaa laululavadel ja kultuurimajades. See oli nelja andeka mehe noorusaeg täis pööraseid seiklusi, armumisi ja eneseleidmist.

Autorid: Ott Kilusk, Tarmo Kiviväli, Maarek Toompere
Lavastaja: Priit Võigemast
Teksti autor: Ott Kilusk
Muusikajuht: Siim Aimla
Etenduses osalevad: Ott Lepland, Priit Võigemast, Kalle Sepp, Priit Strandberg, Sepo Seeman, Birgit Sarrap, Jan Uuspõld jpt.

Ajakava

1. päev
Väljasõit Kärdlast pritsumaja parklast kell 07.45. Praam mandrile kell 08.30- 09.45 Peatus reisijate pealevõtmiseks Haapsalu bussijaamas kell 10.00. Peatus Tallinnas Ülemiste keskuse parklas kell 11.20 (reklaamtulba all). Sõidame  Põlvamaale. Teel teeme ka väikese kohvi ja jalasirutuse peatuse. Majutume Põlvas  Pesa  hotelli. Puhkame veidi ja seame end valmis teatrielamuseks.

Õhtusöök hotellis ja sõit etenduse paika Kiidjärve pargis Põlvamaal (Taevaskoja lähedal).  Algus kell 19.00.

NB! Üritus toimub vabas õhus – kaasa iga ilma riided!
Peale etendust viib buss meid tagasi hotelli.

2. päev
Pärast hommikusööki lahkume hotellist ja külastame Tartu Ülikooli botaanikaaeda, ekskursioon giidiga.
Teeme ostlemise ja söögipeatuse Tartu Lõunakeskuses ning võtame siis suuna Tallinna poole, sealt edasi Hiiumaale.

Hind sisaldab

  • bussisõitu
  • giid-reisisaatja teenust
  • majutust koos hommikusöögiga
  • õhtusööki enne etendust
  • teatrietenduse piletit
  • Tartu Ülikooli Botaanikaaia külastust

Lisatasu eest:

  • ühekohaline tuba hotellis 40.- EUR

 

ETENDUS TOIMUB VABAS ÕHUS

Palume riietuda ilmastikukohaselt ja võimalusel kaasa võtta vihmakeep. 

 

Covid-19 – lähtume riigis kehtivatest korraldustest ja juhenditest.

Teavitame muudatustest esimesel võimalusel.

Täpsem info kultuurisündmuste külastamise ja kehtivate ning kehtima hakkavate piirangute kohta on leitav: www.kriis.ee/et/kultuur-ja-meelelahutus