Kirjeldus
Berliinist leiab kümneid, sadu, isegi tuhandeid vaatamisväärsusi. Berliin seostub paljude ajaloosündmuste, isikute, paikade ja kõige muuga. Tänapäevane Berliin on paik, mis elab tulevikus, kuid näitab julgelt ka oma kohati päris tumedat minevikku. Berliinis on kokku 180 muuseumi. Neist 5 asub maailmakuulsal Muuseumisaarel. UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kuuluvad muuseumid on tõesti külastamist väärt.
Berliin on ka üks Euroopa aktiivse ööeluga suurlinnu. Klubisid, baare, lounge ja pubisid leiab igalt tänavanurgalt ja igale maitsele. Üks edevamaid paiku on kindlasti 40 Seconds. Nimi tuleb, muide, sellest, kui kaua võtab liftil aega esimeselt korruselt kaheksandale jõudmiseks. Klubist avanevad imekaunid vaated Berliinile ja ka klubi sisemus ei jäta kedagi külmaks.
Lennugraafik:
18. Mai 14:00 – 14:50 (1h 50min) Tallinn – Berliin Air Baltic BT 821
21. Mai 15:40 – 18:25 (1h 45min) Berliin – Tallinn Air Baltic BT 822
AJAKAVA
Esimene päev, 18.05.: kogunemine Tallinna lennujaamas infoleti juures kell 12.15. Lend Tallinn-Berliin kell 14.00 – 14.50. Bussitransfeer lennujaamast linna.
Majutume kolmeks ööks hotelli Holiday Inn Express Berlin City Centre.
Õhtune laevakruiis Spree jõel “Historic City Cruise”. Laevasõidu käigus saame näha linna ajaloolisi ja arhitektuurilisi vaatamisväärsusi: Muuseumisaar, toomkirik (Berliner Dom) , Reichstag (Saksamaa parlamendihoone) , Oberbaumi sild jpm. Pärast kruiisi jalutame Nikolai kvartalis ja Alexanderplatsi ümbruses. Nikolai kvartal (Nikolaiviertel) on üks Berliini vanimaid linnaosasid, mis õhkab keskaegset linna ajalugu ja võlu. Kitsad munakivitänavad, renoveeritud ajaloolised hooned, palju restorane, elu ja melu. Alexanderplatz, sageli kutsutud “Alexiks,” on elav ja rahvarohke väljak, mis toimib Berliini keskse sõlmpunktina. See on kontrast Nikolai kvartali ajaloolisele õhustikule, pakkudes modernset ja linnalikku energiat. Siin asub Maailmakell, mis näitab ülemaailmseid ajavööndeid, ka palju kaubandust ja restorane.
Teine päev, 19.05.: pärast hommikusööki jätkame Berliiniga tutvumist.
Brandenburgi väravad on üks Berliini kõige ikoonilisemaid vaatamisväärsusi ja Saksamaa ajaloo sümbol. Väravad ehitati aastatel 1788–1791 kuningas Friedrich Wilhelm II korraldusel. Neoklassitsistliku arhitektuuri meistriteosena kujundas need Carl Gotthard Langhans. Inspiratsiooniks oli Ateena Akropoli Propüleia värav.
Berliini Holokausti memoriaal on 2005. aastal avatud monument, mis mälestab natside holokausti ohvreid. See asub Berliini kesklinnas, Brandenburgi värava lähedal. Memoriaal koosneb 2711 erineva kõrgusega betoonplokist, mis on paigutatud ruudustikuna 19 000 m² suurusele alale.
Võimalusel külastame Riigipäevahoone (Reichstagi) uhket läbipaistvat kuplit, mille kavandas Sir Norman Foster (NB! külastus võib ära jääda, kui hoones toimub riiklikult tähtis üritus). Saksamaa parlamendihoone on Berliini üks kuulsamaid ehitisi, mille ajalugu on üsna kirju.
Potsdami väljak on üks Berliini kuulsamaid ja dünaamilisemaid piirkondi. Enne Teist Maailmasõda oli Potsdami väljak elav linnakeskus. Sõjas hävis see täielikult, ning Berliini müüri ajal asus siin tühimik kahe linnaosa vahel. Pärast Berliini müüri langemist 1989. aastal rekonstrueeriti väljak ulatuslikult. Täna on see Berliini modernse arhitektuuri ja innovatsiooni sümbol.
Õhtul ühine õhtusöök BRLO Brwhouse-is mis on populaarne restoran ja õlletehas Berliinis, asub Gleisdreiecki pargi ääres. See on tuntud oma saksa köögi ja õllede poolest. Tegemist on mitmekülgse kohaga, kus saab nautida nii maitsvaid eineid kui ka kvaliteetset kohapeal valmistatud õlut.
BRLO Brwhouse ühendab industriaalstiilis arhitektuuri ja hubase atmosfääri. Restoran asub taaskasutatud merekonteineritest ehitatud hoones, mis lisab kohale ainulaadset karakterit.
Menüüs on suur rõhk hooajalisel ja kohalikul toorainel. Toidud on inspireeritud tänapäevasest Saksa köögist ning paljusid roogasid saab jagada, mis sobib suurepäraselt seltskondlikeks õhtusöökideks.
BRLO toodab käsitööõllesid, sealhulgas mitmeid erinevaid tüüpe nagu IPA, pilsner ja stout.
Kolmas päev, 20.05.: pärast hommikusööki sõidame Potsdami ja külastame Sanssouci lossi. Tagasiteel vaatame Lääne-Berliini ja külastame keiser Wilhelmi mälestuskirikut.
Pealinnast 30 minuti pikkuse sõidu kaugusel asuv Potsdam on Brandenburgi liidumaa pealinn, mis oli Preisi kuningate elupaigaks 1918. aastani, asub Haveli jõe ääres ning uhkeldab oivalise rokokoo stiilis Sanssouci lossiga, mis on suurim maailmapärandi nimistusse kuuluv vaatamisväärsus Saksamaal. Sanssouci ehitati aastatel 1745–1747 Preisimaa kuninga Friedrich II (Friedrich Suure) suveresidentsiks. Lossi nimi tähendab prantsuse keeles “muretu”, peegeldades kuninga soovi nautida siin rahu ja vaikust. Loss on ümbritsetud suurepäraste terrasside, viinamarjaistanduste ja baroksete aedadega, mille kujundamisel mängis olulist rolli kuulus aednik Peter Joseph Lenné.
Lääne-Berliin oli külma sõja ajal (1949–1990) Berliini osa, mis asus Nõukogude Liidu kontrolli all oleva Ida-Saksamaa territooriumil, kuid mida kontrollisid lääneriigid – Ameerika Ühendriigid, Suurbritannia ja Prantsusmaa. See oli ainulaadne demokraatia ja kapitalismi enklaav, mida ümbritses kommunistlik Ida-Saksamaa. Berliini müür eraldas seda füüsiliselt Ida-Berliinist ja Ida-Saksamaast alates 1961. aastast. Hoolimata isoleeritusest sai Lääne-Berliinist elav kultuuri- ja majanduskeskus. Lääne-Berliin oli Ida-Saksamaa ja Ida-Euroopa elanike jaoks vabaduse sümbol.
Tänapäeval on Lääne-Berliin tuntud luksusliku ostukeskusena, siin asub ka Berliini loomaaed.
Neljas päev, 21.05.: pärast hommikusööku jätame oma pagasi hotelli hoiuruumi. Vaba hommikupoolik, et teha sisseoste või käia muuseumis. Kell 13.00 bussitransfeer hotelli juurest lennujaama. Kell 15:40 – 18:25 lend Berliin – Tallinn.
Hind sisaldab:
-
Lendu Tallinn – Berliin – Tallinn, lennujaamamakse
-
Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
- Laevasõitu esimesel õhtul
- Jalgsiekskursiooni Berliinis teisel päeval
- Holokausti memoriaali külastust
- Ühist õhtusööki teisel õhtul ( joogid ei ole hinna sees)
- Potsdami ja Lääne-Berliini ekskursiooni kolmandal päeval
- Sanssouci lossi külastust audiogiidiga
-
Majutust kesklinna hotellis kolmeks ööd koos hommikusöögiga
-
Eestikeelset reisijuhti
Lisatasu eest:
-
Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
-
Ühekohaline tuba hotellis: 195 EUR
Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):
laps 0-6 a.: 23,75 EUR
õpilane 7-18 a.: 7,17 EUR
noor 19 – 29 a.: 7,82 EUR
täiskasvanu 30-69 a.: 7,81 EUR
seenior 70-79 a.: 14,08 EUR
seenior alates 80 a.: 14,08 EUR
Tervise- ja reisitõrkekindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 960 Eur):
laps 0-6 a.: 70,22 EUR
õpilane 7-18 a.: 29,21 EUR
noor 19 – 29 a.: 27,41 EUR
täiskasvanu 30-69 a.: 32,18 EUR
seenior 70-79 a.: 59,19 EUR
seenior alates 80 a.: 85,91 EUR
*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!
Reisile võtan kaasa kehtiva ID-kaardi (või passi) ja kindlustuse – Euroopa ravikindlustuskaardi, mida väljastab Tervisekassa ja/või kindlustuspoliisi. Tiit-reiside partner on Salva Kindlustus