Kirjeldus
Lennukava
24. Aug 09:05 – 09:55 (0h50m) Tallinn – Riia Air Baltic BT 312
24. Aug 11:55 – 14:25 (2h30m) Riia – Bukarest Air Baltic BT 757
31. Aug 15:10 – 17:40 (2h30m) Bukarest – Riia Air Baltic BT 758
31. Aug 19:55 – 20:45 (0h50m) Riia – Tallinn Air Baltic BT 317
NB! Lendude ajad võivad muutuda! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.
Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 23 kg, käsipagas kuni 8 kg.
Reisijuhiks on Einike Sooväli
Ajakava
1. päev, 24.08. Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude infotabloo juures kell 07.00. Lend Tallinn – Riia – Bukarest. Transfeer lennujaamast linna. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga, mille käigus näeme Triumfikaart, Kiseleffi ja Victoria puiesteid, Cotroceni kuningapaleed ja nn. rahvamaja ehk parlamendihoont (Euroopa suurim palee – kommunismi sümbol) , Revolutsiooniplatsi (Piața Revoluției) jpm.
Majutume Hotelli CH Bucharest **** Õhtusöök hotellis.
2. päev, 25.08. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 lahkume hotellist ja võtame suuna Brasovi poole. Esimese peatuse teeme Sinias kus külastame Peles lossi (romaani keeles Castelul Peleș). Seda peetakse üheks Euroopa kaunimaks lossiks tänu oma vapustavale arhitektuurile ja suurepärasele asukohale looduskaunis mägipiirkonnas. Peles loss oli Rumeenia kuningakoja armastatud residents, kus toimusid ka olulised ajaloolised sündmused, sealhulgas riigipeade vastuvõtud ja riiklikud tseremooniad. Lossi ümbritseb kaunis park ja aiad, mis pakuvad suurepäraseid vaateid Karpaatide mägedele.
Lõunasöök Sinias
Võtame suuna Bran-i lossi. Teel teeme peatuse Heroes’ Cross-i juures (rumeenia keeles Crucea Eroilor) mis on muljetavaldav monument Caraimani tipul, peaaegu 2 300 meetri kõrgusel. See on pühendatud Rumeenia sõdurite mälestusele, kes langesid Esimeses maailmasõjas ja on tuntud ka kui “Kangelaste rist”.
Järgmine peatuskoht on Brani loss. See on üks kuulsamaid ja ikoonilisemaid losse Rumeenias ning on seotud krahv Dracula legendiga. Loss asub Brani külas, Transilvaania ja Valahhia piiril. Asukoht mägede ja tiheda metsaga ümbritsetud kaljul lisab veelgi müstikat ja huvi, eriti seoses Bram Stokeri kuulsa romaani “Dracula” väljamõeldud maailmaga.
Õhtuks sõidame Brasovi linna ja majutume kaheks ööks hotelli Aro Palace ****,õhtusöök hotellis.
3. päev, 26.08. Hommikusöök hotellis. Päev Brașovis, mis on üks Rumeenia kauneimaid ja ajaloolisemaid linnu Transilvaania südames. Brașovi vanalinn on hästi säilinud keskaegne piirkond, mida ümbritsevad Karpaatide mäed. Olulised vaatamisväärsused:
Must Kirik on Brașovi kõige kuulsam sümbol ja suurim gooti stiilis kirik Ida-Euroopas, mille ehitus algas 14.sajandil. Oma nime sai kirik pärast 1689. aastal toimunud suurt tulekahju, mis kiriku seinad mustaks muutis. Kirik on tuntud oma suure oreli ning 16. sajandist pärit Ottomani vaipade kollektsiooni poolest, seal on ka muljetavaldavad vitraažaknad ja hulk sakraalset kunsti.
Brașovi vanalinn: Piața Sfatului (Nõukogu väljak) on vanalinna süda ja üks kõige maalilisemaid kohti Brașovis. Seda ümbritsevad värvikad barokkstiilis hooned, kohvikud ja restoranid. Keset väljakut seisab kõrge kellatorniga 15.sajandist pärit Vanalinna nõukogu hoone, kus asub Brașovi ajaloomuuseum. Catherine’i värav (Poarta Ecaterinei) – 16. sajandist pärit keskaegne linnavärav on ainus originaalne osa Brașovi vanadest linnamüüridest. Rope Street (Strada Sforii) on üks Euroopa kitsamaid tänavaid, mis on vaid 1,3 meetrit lai. Põnev vaatamisväärsus, mis meelitab külastajaid oma ebatavalise kitsusega. Casa Albastră, tuntud ka kui Sinine Maja, mis asub Brașovi vanalinnas. See on ajalooline ja arhitektuuriliselt oluline hoone, millel on rikka ajalooga minevik ning mis on tuntud oma erilise värvi ja unikaalse disaini poolest.
Lõunasöök
Tampa mägi asub linna servas ja tõuseb 960 meetri kõrgusele merepinnast, pakkudes kauneid vaateid Brașovile ja ümbritsevale piirkonnale. Külastajad saavad mööda matkaradu mäkke ronida või kasutada tippu jõudmiseks köisraudteed. Mäe tipus on suur silt “Brașov” mis meenutab Hollywoodile sarnast stiili, sealt avaneb suurepärane panoraamvaade linnale.
Valge torn ja Must torn. Need kaks keskaegset kaitsetorni asuvad mäekünkal Brașovi vanalinna kõrval ning pakuvad suurepäraseid vaateid linnale. Valge torn on ümmargune, hästi säilinud ja kõrgem. Must torn on väiksem ja oma nime saanud pärast tormi põhjusttud purustusi. Mõlemad tornid on Brașovi kindlustusliini osad, mida kasutati linna kaitseks rünnakute eest.
Brașov on rikas ajaloo, kultuuri ja arhitektuuriliste imede poolest ning pakub külastajatele rohkelt võimalusi avastada nii keskaegset pärandit kui ka kaunist loodust. Majutume samas hotellis. Õhtusöök traditsioonilises Transilvaania restoranis. www.sergianagrup.ro
4. päev, 27.08. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 asume teele Brașovist Sighișoarasse (umbes 120 km). Teekond kulgeb läbi maalilise Transilvaania, pakkudes mitmeid huvitavaid vaatamisväärsusi ja peatuskohti.
Peatuse teeme Viscri külas. See on UNESCO maailmapärandi nimekirjas olev küla, mis on tuntud oma 12.sajandist pärineva kindluskiriku poolest. Viscri on traditsiooniline saksi küla, kus on hästi säilinud keskaegne atmosfäär. Viscri kindluskirik on üks parimaid näiteid Transilvaania sakside kindluskirikutest, mis olid mõeldud nii religioosseteks kui ka kaitseotstarbelisteks tegevusteks.
Edasi liigume Sighișoara`sse, mis on üks kaunimaid ja kõige paremini säilinud keskaegseid linnu Euroopas ja on UNESCO maailmapärandi nimistus. See linn on tuntud oma müstilise atmosfääri, kitsaste munakivisillutisega tänavate ja värvikate keskaegsete hoonete poolest. Sighișoara on ka krahv Draculana tuntud Vlad Tepesi sünnikoht. Vaatamisväärsused: Kellatorn (Turnul cu Ceas)-14. sajandist pärit kaitsetorn on kõrgeim torn linnas, mille ajaloolised mehaanilised figuurid liiguvad iga tunni järel. Torni tipus asub vaateplatvorm, kust avaneb suurepärane panoraamvaade linnale ja piirkonnale. Vlad Tepesi sünnimaja (Casa Vlad Dracul). Biserica din Deal ehk Kirik künkal on üks vanimaid ja tähtsamaid kirikuid Sighișoaras. See gooti stiilis luteri kirik pärineb 14. sajandist ning asub vanalinna kõrgeimal kohal. Kirik on tuntud oma muljetavaldavate keskaegsete freskode ja altarikaunistuste poolest. Kiriku juurde viib puidust Katusega Trepp (Scara Școlarilor). Alguses oli trepil rohkem kui 300 astet, praeguseks on alles 176 astet, katus kaitses inimesi halbade ilmaolude eest. Vanalinn (Cetatea Sighișoarei) on täielikult säilinud keskaegne kindluslinn. Kitsad munakivisillutisega tänavad, värvilised hooned ja keskaegne atmosfäär loovad unikaalse ajaloolise õhkkonna. Piața Cetății on vanalinna keskne väljak, mida ümbritsevad ajaloolised majad, kohvikud ja restoranid. Vanalinnas ringi jalutades avastad arvukalt arhitektuurilisi aardeid ja väikeseid kunstipoode. Lõunasöök Sighișoaras
Teekond Sighișoarast Cluj-Napocasse (umbes 160 km). Läbime Transilvaania maalilisi maastikke ja ajaloolisi paiku. Majutume hotell Confort***. Õhtusöök hotellis.
5. päev, 28.08. Hommikusöök hotellis. 09.00 lahkume hotellist ja tutvume Cluj-Napoca vanalinnaga. Püha Miikaeli kirik – 14. sajandist pärit gooti stiilis kirik on linna üks sümboleid ja asublinna südames Uniri väljakul. Uniri väljak (Piața Unirii) on Cluj-Napoca suurim ja tähtsaim väljak, mida ümbritsevad ajaloolised hooned. Väljaku keskel on Matthias Corvinuse ratsamonument, mis austab Ungari kuningat, kes sündis Cluj-Napocas. Bánffy palee. Seejärel Etnograafiamuuseum, kust saab ülevaate Transilvaania kultuurilisest ja ajaloolisest pärandist.
Lõunasöök .
Alustame sõitu Sibiu suunas. Teel külastame Turda soolakaevandust (Salina Turda). Salina Turda on üks tähelepanuväärsemaid ja ebatavalisemaid turismiobjekte Rumeenias. See on vana soolakaevandus, mis on muudetud maa-aluseks kompleksiks. Seal saavad külastajaid avastada hiiglaslikke soolaseinu ja tunneleid ning nautida erinevaid tegevusi. Salina Turda on tuntud oma unikaalse atmosfääri ja muljetavaldava valgustuse poolest.
Seejärel sõidame Sibiusse ja majutume kaheks ööks. HOTEL CONTINENTAL FORUM****. Õhtusöök hotellis.
6 päev, 29.08. Hommikusöök hotellis. Sibiu on tuntud oma rikka ajaloo, kultuurilise pärandi ja kauni arhitektuuri poolest. Linna vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus. Vaatamisväärsused: Suur väljak (Piața Mare) ; Väike väljak (Piața Mică) ; Brukenthali palee ja Miklos Báthory maja ; Evangeelne kirik (Biserica Evanghelică) ; Sibiu linna kindlus (Cetatea Sibiu). Tornid on ajaloolised jäänused linnamüürist ja pakuvad külastajatele võimalust avastada Sibiuse ajalugu ning nautida kauneid vaateid linnale. Vanalinnas asuv Huet-i tänav on üks Sibiuse kauneimaid ja romantilisemaid tänavaid, mis on ääristatud ajalooliste hoonete ja restoranidega. Suurepärane koht jalutamiseks ja linna atmosfääri nautimiseks.
Lõunasöök
Pärastlõunal külastame ASTRA vabaõhumuuseumi, mis on Euroopa suurim ja kõige terviklikum (traditsiooniline arhitektuur, käsitöö, näitused jms). Siin on rohkelt alleesid ning üle 400 puidust, kivist ja tellistest hoone, mis illustreerivad esivanemate igapäevaelu ja tegemisi Rumeenia külades.
Majutume samas hotellis. Õhtusöök hotellis.
7. päev, 30.08. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 võtame suuna Bukarestile.
Teel teeme peatuse Cozia kloostris, mis asub Oltu jõe ääres ja on üks vanimaid ja kõige tuntumaid õigeusu kloostreid riigis. See on ehitatud 1388. aastal Valahhia vürsti Mircea vanema (Mircea cel Bătrân) poolt.
Cozia kloostri arhitektuur on tugevalt mõjutatud Bütsantsi stiilist, mida iseloomustavad massiivsed kivist seinad ja keerukad freskod. Kloostri ajalugu on tihedalt seotud Rumeenia kuninglike perede ja Rumeenia riigi kujunemisega.
Lõunasöök omal käel
Edasi liigume Bukaresti. Majutume juba tuttavasse Hotelli CH Bucharest ****
Õhtusöök kohalikus restoranis koos folkloorikavaga.
8.päev, 31.08. Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik sisseostude tegemiseks. Kell 12.00 transfeer lennujaama. Kell 15:10 – 17:40 lend Bukarest – Riia ja 19:55 – 20:45 Riia – Tallinn.
Hind sisaldab:
- lennupiletit koos äraantava pagasiga.
- ekskursioone vastavalt programmile
- 7 ööd majutust hotellides koos hommikusöögiga
- 7 õhtusööki ( üks õhtusöök koos folkloorikavaga)
- 5 lõunasööki
- muuseumipileteid
- giid-reisijuhi teenust
Lisatasu eest:
- Ühekohaline tuba: 320 €
Kindlustus: Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus.
- Tervisekindlustus (100 000 € kattega):
- 0–6 a: 29,14 €;
- 7–18 a: 8,80 €;
- 19–29 a: 9,60 €;
- 30–69 a: 9,59 €;
- 70–79 a: 17,28 €;
- 80+ a: 17,28 €
- Reisitõrke- ja tervisekindlustus (reisitõrke kate kuni 1500 €):
- 0–6 a: 111,31 €;
- 7–18 a: 46,56 €;
- 19–29 a: 42,33 €;
- 30–69 a: 51,15 €;
- 70–79 a: 96,70 €;
- 80+ a: 145,16 €
Kindlustuse hind võib muutuda!
Oluline meeles pidada:
Reis sisaldab palju jalutamist, seega on vajalikud mugavad jalanõud ja riided. Võta kaasa ka ujumisriided ja rätik, kuna võimaluse korral on ujumine lubatud.
Kaasa tuleb võtta kehtiv reisidokument (ID-kaart või pass) ning soovitavalt Euroopa ravikindlustuskaart, mida väljastab Tervisekassa.