Kirjeldus

Poola on keerulise ajalooga maa. Siin on muutunud piirid ja vahetunud võimud. Vaatamata (või ka tänu) ajaloo keerdkäikudele on see kokkuhoidvate inimeste, mitmekesise ja ilusa loodusega maa, mida kindlasti külastada tasub.

1. päev – 21.08. Kell  06:00 väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5). Kell 07:30 peatus reisijate pealevõtmiseks Pärnus (Pärnu Hotelli ees). Päev kulub sõidule läbi Läti ja Leedu, teeme jalasirutuspeatusi ja pausi kehakinnituseks. Õhtuks jõuame Poola, majutume Olsztyni lähedal Hotel Na Skarpie. 

2. päev – 22.08. Pärast hommikusööki sõidame uudistama ühte Poola seitsmest imest – Elblagi kanalit, mille rajamist sundis tagant 19. saj alguse Preisimaa kasvav majandus – kaupu ja tooraineid oli vaja nobedamalt liigutada. Nii saigi insener Jacob Steenke ülesandeks rajada Balti merd ja Lääne–Masuuriat ühendav veetee. Ca 80 km pikkusel veeteel leidub nii lüüse kui ka unikaalseid ülesõite mööda raudteed (kõrguste vahe kanalis on ca 100 meetrit). Teeme paaritunnise laevasõidu kanalil, et saada aimu säilinud ainulaadsest tehnikaimest ja kogeme ise, kuidas laevad vahepeal maad mööda liiguvad.

Seejärel väisame Fromborki ja külastame katedraali, kuhu on maetud Mikolaj Kopernik. Mitukümmend aastat oli linnake koduks mehele, kes „pani Päikese seisma ja planeedid ümber tema tiirlema”.  Edasi sõidame Elblagi (vaba aeg jalutamiseks ja einestamiseks). Seejärel sõidame Gdyniasse, majutume neljaks ööks hotelli Green Loft.

3. päev – 23.08. Pärast hommikusööki tutvume kohaliku giidi saatel Gdynia, Sopoti ja Gdanski olulisemate vaatamisväärsustega. Öö Gdynias.

 4. päev – 24.08. Pärast hommikusööki külastame Hel’i poolsaart, mis on Poola rannikujoone noorim osa. Veel 200–300 aastat tagasi oli tegu eraldi väikeste saarekestega, mille tuuled ja meri liiva kandes aastatega üheks sulatasid. Praegu on tegu kitsa, suhteliselt madala, ca 35 km pikkuse liivase maasäärega. Hel on tõeline paradiis suvenautlejatele. Külastame kalandusmuuseumi, jalutame Hel`i peatänaval ja maasääre tippu. Vaba aeg Hel`is. Soovijad saavad külastada välijaama, mis kuulub Gdanski Ülikooli Okeanograafia Instituudi juurde ning tegeleb hallhüljeste uurimise ja rehabiliteerimisega. Märtsis 1992 leiti siitsamast rannast kurnatud ja haavatud hüljes, kes sai nimeks Balbina ja siia kosuma jäeti. Balbina sai suureks staariks ja nii otsustati rajada bassein, kus inimesed saavad hülgeid ja nende toitmist vaadata. Mitmed hülged, kes seal elanud ja elavad, on Eesti rahudel sündinud. Etendusi siinsed loomad ei anna, selleks neid ei treenita. Sobiva ilmaga saab aega veeta ka rannas. Öö Gdynias.

5. päev – 25.08. Pärast hommikusööki sõidame Lebasse ning läheme maa ja vee, tuulte ja liiva maale, ehk külastame Slowinski Rahvusparki (Üks 23st Poolas asuvast rahvuspargist ning üks kahest mereäärsest rahvuspargist). Rahvuspark loodi eelkõige kaitsmaks unikaalseid liikuvaid liivadüüne, mis aastas nihkuvad 5–10 cm sisemaa poole. Võtame ette retke düünidele. Enne tagasiteele asumist kinnitame keha pierogidega. Öö Gdynias.

6. päev – 26.08. Pärast hommikusööki võtame suuna kodu poole. Teel külastame vabaõhumuuseumi, kus saame lähemalt tuttavaks kašuubide kultuuri ja elukorraldusega. 1906 a. panid muuseumile aluse abielupaar Teodora and Izydor Gulgowscy. 22-l hektaril on mitukümmend hoonet 18. sajandist kuni 20. saj alguseni. Kinnitame keha kašuubide traditsiooniliste toitudega. Seejärel sõidame Malborki ja külastame Malborki linnust, mis asub Visla harujõe Nogati kaldal. Linnus rajati Teutooni Ordu korraldusel, et tugevdada oma kontrolli piirkonnas. Ehitustöödega alustati 13. saj, kuid lõpule jõuti alles ligi 230 aastat hiljem. Linnus oli sõjaline, administratiivne ja majanduslik keskus, kus ligi 150 aastat asus Teutooni Ordu keskus. Tegu on maailma ühe suurima tellistest ehitatud linnusega (eri andmetel on müüridesse ja hoonetesse laotud miljoneid telliseid), mis aastate jooksul on näinud kroonitud päid, olnud tunnistajateks mitmetele sõdadele ning ühes neist ka ise paljukannatanud. II Maailmasõda jättis Malborki linnuse varemeisse, kuid tänaseks on see suuresti üles ehitatud. Teeme linnuses giidiga tuuri. Õhtuks jõuame hotelli Olsztyni lähedal Hotel Na Skarpie.

7. päev – 27.08.  Pärast hommikusööki jätkame sõitu kodu poole. Poola–Leedu–Läti ja Eesti.

Hind: 490.- €

Hind sisaldab: bussisõitu, 6 ööd majutust kahekohalises toas koos hommikusöögiga, giid-reisisaatja teenust, teemakse.

Lisatasu eest:

Ühekohaline tuba: 240.- €

Külastuste pakett: 120.- € täiskasvanu / 105.- € pensionär ja õpilane

Pakett sisaldab: laevasõitu Elblagi kanalil, Fromborki katedraali külastust, Malborki lossi ekskursiooni, Tricity (Gdynia, Sopot, Gdansk) ekskursioonil Oliwa katedraali külastust, Sopoti kai, muuseumilaeva „Błyskawica” külastust, laevasõitu Hel`i ja kalandusmuuseumi külastust, Slowinski Rahvuspargi külastusmaksu, motoriseeritud abi rahvuspargis (jalgsi on liivadüünideni pikk maa), kehakinnitust restoranis pärast düünidelt naasmist, Kašuubi vabaõhumuuseumi ja lõunasööki vabaõhumuuseumi restoranis.

Reisil peab kaasas olema: kehtiv reisidokument – ID-kaart (või pass), Euroopa Ravikindlustuskaart (haigekassast) ja/või kindlustusfirma poliis. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus.

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):
 • 0-6 a  27.95 €
 • 7-18 a  8.44 €
 • 19-29 a  9.21 €
 • 30-69 a  9.20 €
 • 70-79 a  16.57 €
 • 80 a ja vanemad  16.57 €
Reisitõrke- ja tervisekindlustus (reisitõrke kate kuni 640 Eur, tervis 100 000 Eur):
 • 0-6 a  76.06 €
 • 7-18 a  30.98 €
 • 19-29 a  29.05 €
 • 30-69 a  34.08 €
 • 70-79 a  63.19 €
 • 80 a ja vanemad  91.14 €

*Kindlustuse hind võib muutuda!

Jalutamist on sellel reisil üsna palju – olulised on mugavad riided ja jalanõud.  Ujumisriided ja rätik võiks ka kaasas olla, sobiva ilma korral ujumisvõimalus.