Kirjeldus

Näidisreisi ajakava

1. päev  Väljasõit kell 06.00. Sõidame läbi Eesti. Eesti-Venemaa piiri ületame Luhamaa – Šumilkino piiripunktis. Sõidame Petserisse, et külastada tegutsevat vene õigeusu mungakloostrit (asut 1473. a). Paik on ka praegu palverändurite üks olulisemaid sihtpunkte. Turistidelegi on siin palju huviväärset. Siseneme territooriumile legendiga seotud Vereteed pidi ja jõuame kirikute juurde, kuhu sissepääs kloostri päevakava tõttu pole paraku alati võimalik. Suur kellatorn, eriti kui juhtume selle juurde kellade helistamise aegu, on omaette vaatamisväärsus. Kui veab saame kiigata sisse maa-alustesse koobastesse, mille kuue tänava seinaniššidesse on alates 16. sajandist maetud üle 10 000 munga ja ülikperekondade liikme. Kindlasti tuleb ise pöörata õuel asuva kaevu ratast ja juua püha vett – imesid võib igaüks enda juures hiljem täheldada. Petserist sõidame Irboskasse. Tänase suhteliselt väikese asumi asemel kerkis siin vanasti võimas piirikindlus, mille müürid veel tänapäevalgi aukartust äratavad. Siia rajas oma esimese kindlustuse vürst Truvor – aastal 862. Väike jalutuskäik maalilise uhtoru servapidi viib kaldaterrassi kaheteistkümne karstiallika juurde, mille kristallpuhas vesi on kuulus juba üle tuhande aasta. See aitab täituda kõikidel teie soovidel: toob ilu, nooruse, tervise, rikkuse jm. Rohketest soovimistest annavad tunnistust soovilindikesed puude ja põõsaste küljes. Aga paik on imeliselt kaunis. Kohta nimetatakse Slaavi allikateks või ka 12 apostli allikaks. Edasi sõidame Pihkvasse ja majutume hotelli. hotelli.  Õhtune Pihkva.

2. päev  Pärast hommikusööki tutvume Pihkva linnaga mida, on kroonikates mainitud juba 903. aastal. Seotud vürstinna Olgaga – Kiievi suurvürst Igori kaasaga. Pihkvas on palju vanu kirikuid, kus näeb huvitavaid freskosid ja ikoone. Jalutame suure ja tasase Velikaja jõe kallasel kõrguvas kindluses ja vanalinnas. Teatavasti toimus 1242. aastal Pihkva lähistel suur Jäälahing ordurüütlite vastu, mida juhtis vürst Aleksander Nevski. Sokolihha mäele, oletatava lahingupaiga lähedusse, püstati 1993. aastal võimas 30 m kõrgune mälestussammas – Aleksander Nevski oma družiinaga (autor skulptor J. Kozlov), mis kindlasti tasub vaatamist Õhtul  sõidame  Veliki Novgorodi (Suur Novgorod) mis on Novgorodi oblasti keskus. Majutume hotelli kaheks ööks

3. päev   Hommikusöök hotellis. Novgorod on üks Venemaa vanimaid linnu – 859.a. esmakordselt  kroonikates mainitud seoses Skandinaaviast Bütsantsi impeeriumini kulgenud kuulsa kaubateega,  kantud UNESCO Maailmakultuuripärandi nimekirja. Novgorodis on 13 torniga linnamüür, mitmeid kümneid kirikuid, katedraale ja kloostreid. Külastame Novgorodi Kremlit,  mida on esmamainitud 1044.a. Astume sisse Püha Sofia katedraali, mis on üle 1000 a. vana – üks vanimaid tänapäevani tegutsevaid kirikuid Venemaal. Katedraali kellatornis on näha mitmeid kelli, neist suurim (30 tonni) on 17. sajandist. Kremlis asub ka Venemaa Millenniumi monument.

Õhtupoolikul külastame  Vitoslavlitsi vabaõhumuuseumit Novgorodi lähistel, kuhu on kogutud puithooned 16-19. sajandist – kirikuid, talutaresid, majandushooneid jm. Tutvume tolleaegsete elu- ja tööruumide, traditsiooniliste talutööde ja -kommetega. Õhtu Novgorodis.

4.päev. Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu kodu poole. Kingissepas teeme peatuse kaubanduseks, et teha sisseoste koju kaasa toomiseks. Võimalus ette tellida ka lõunasöök. Edasi üle Narva Tallinnasse.

Hind

Küsi hinnapakkumist oma rühmale. Leiame Sulle sobivad kuupäevad. Arutame läbi mida vaadata ja külastada. Paneme paika söögikorrad, kindlustused  ja muud tingimused vastavalt Sinu rühma soovidele. 

Hind sisaldab

  • Bussisõit
  • Giid-grupijuhi teenus
  • Ekskursioonid
  • Majutus
  • Hommikusöök
  • 2 õhtu ja 1 lõunasöök
  • muuseumide piletid vast. programmile.
  • venemaa viisa ja kinlustus.

Teadmiseks:

Venemaa viisat saab iga reisija taotleda ka ise

https://electronic-visa.kdmid.ru/

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 päeva enne reisi.

Alates 1 jaanuarist 2021 on Venemaale võimalik taotleda elektroonilist viisat. Taotlusele tuleb lisada digitaalne foto. Väga täpselt tuleb jälgida andmete õigsust. ( nime õigekiri – nii nagu on passi elektrooniliselt loetaval ribal, sünniaeg, passi kehtivusaeg jne. ) Väljastatud viisa tuleb välja printida ja reisile koos passiga kaasa võtta. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale reisilt saabumist. Digifoto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Viisa väljastatakse 60 päevaks, Venemaal saab sellega käia ühe korra ja viibida kuni 16 päeva.

Viisalõiv on alates 01.01.2021   40.-  USD  

Kui soovite, et Tiit Reisid vormistab elektroonilise viisa, siis on vaja esitada viisataotlus meie kodulehel olevalt lingilt, mille leiate reisitellimuse tegemisel. (viisatellimust saab täita ka meie büroos kohapeal) Hind 50.- € (sisaldab viisalõivu)

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid: koopia passi esilehest (foto ja andmetega leht); 1 digifoto (jpeg formaadis, suurusega 3,5 x 4,5 cm, foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ja täidetud küsimustik-ankeet, mille saab Tiit-Reisidelt.

Reisil peab kaasas olema kehtiv õpilaspilet. See tuleb enamasti muuseumide piletikassas ette näidata.

  • Date Format: DD dot MM dot YYYY