Kirjeldus

Pariis on valguse ja pimeduse linn – lakkamatu revolutsiooni ja taasleiutamise paik, mis on kahe tuhande aasta vältel meelitanud oma kihavatele tänavatele kõige kõrgemate ideaalide ja kõige madalama moraaliga inimesi. Pariis on oma pikas ja avaras loos olnud vaheldumisi vangla, paradiis ja nägemus põrgust. Samuti on teda kirjeldatud kui ilusat naist, nõida ja deemonit. Armastus on nii Pariisi müüdis kui ka tegelikkuses kesksel kohal, kuid selsamal kohal on ka toit, naps, mood, raha, sõda, kunst ja…

Sattudes Pariisi tunnete end kui kodus. Pariis neelab Teid jäägitult. Esimesel võimalusel tahate sinna tagasi, sest midagi jäi avastamata, midagi tahaks ikka ja jälle näha ja tunda.

Lennugraafik:

09. oktoober    17:00 – 19:00    Tallinn – Pariis Charles De Gaulle    Air Baltic    BT 861
13. oktoober    18:45 – 22:30    Pariis Charles De Gaulle – Tallinn    Air Baltic    BT 862

NB! Lendude ajad võivad muutuda! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi.

Pagasinfo: üks äraantav kohver kaaluga kuni 23 kg, käsipagas kuni 8 kg.

Reisijuhiks on Prantsusmaal atesteeritud giid Eneken Laugen, kes viib läbi ekskursioonid ka muuseumides.  

Ajakava:

1. päev 09.10. Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude tabloo juures kell 15.00. Lend Tallinn  – Pariis. Transfeer lennujaamast linna.  Majutume südalinna hotelli  Hotel du Pre

2. päev 10.10. Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav linnaekskursioon bussiga: Ooperikvartal, Vendome’i väljak, Louvre`i loss, Tuileries`aed, Seine’i kaldapealne, Pont Neuf, Pariisi raekoda, Marais kvartal, Bastille väljak ja ooperiteater, St-Louis saar, Cité saar koos Jumalaema kirikuga, Ladina kvartal, Panthéon, Luxembourg’i aed, St-Germain-des Prés, Invaliidide kirik, Sôjakool, Aleksandre III sild, Eiffeli torn, Champs-Elysées, Madelaine’i kirik, Concorde’i väljak, Pigalle’i kvartal.

3. päev 11.10, Hommikusöök hotellis. Kell 09:00 alustame jalutuskäiku Pariisi keskuses: Kuninglik Palee (Palais Royale), vana turukvartal, Forum des Halles, Pompidou keskus, Pariisi raekoda, Cité saar koos Jumalaema kiriku ja Ste-Chapelle’iga – gootika pärl oma 13 saj. vitraazhidega (sissepääs soovijatele lisatasu eest), Ladina kvartali vanad tänavad. Lõunasöögi aeg.

LOUVRE`i ekskursioon (soovijatele lisatasu eest, koos sisenemisega u. 2 tundi). “Klassikaline kunst Louvre`i lossi interjöörides”: Vana-Kreekast (klassikaline ajastu ja hellenism – tähtteosed Parthenoni friisid, Samothrake Nike ja Milo Venus) antiigi taassünnini renessansis (da Vinci, Rafael, Veronese, Titian, Michelangelo), klassitsismi võidukäik 18.sajandi lõpul (Jacques-Louis David) ning 19. sajandi akademism (Ingres, Delaroche) versus romantism (Gèricault, Delacroix).

Õhtuks on võimalik tellida piletid maailma kuulsaimasse kabareesse Moulin Rouge’i  

4. päev 12.10. Pärast hommikusööki sõidame Versailles`sse (soovijatele, lisatasu eest). 1661. a alguseks oli kuningas juba otsuse langetanud ehitada oma maitsele ja kapriisidele kohane palee. Selleks oli ta välja valinud oma isa, Louis XIII väikse jahilossi Versailles’s. Septembris 1661 algasis tõsised ümberehitus- ja kujundustööd, mille jaoks oli kuningas ametisse võtnud kolm meistrit – Le Vau, Le Nôtre ja Le Brun. Versailles’ lossi ehitamiseks kulus peaaegu pool sajandit ja temast sai epohhiloov šedööver, eeskuju kõikidele Euroopa kroonitud peadele oma residentside rajamiseks 17. ja 18. sajandil. Kõik on kuulnud Versailles’st ja tema hiilgusest. Külastame suuri appartemente ja naudime ajastu muusikat ning purskkaevude ilu kuniglikes aedades. Vetemängu saab Versailles`s vaadata ainult laupäeviti ja pühapäeviti.

Kes Versailles`sse ei sõida: vaba päev muuseumide külastamiseks ning omal käel mõnusaks ajaveetmiseks Pariisis.

Pärastlõunal (kohe pärast Versailles`st saabumist) soovijatele laevasõit Seine`i jõel. Laevasõidule võib minna ka iseseisvalt (etteostetud piletid saab giidilt). Laev väljub Eiffeli torni poolselt kailt igal pooltunnil, viimane väljumine kell 23:00, sõit kestab 1 h.

Õhtul jalutuskäik Montmartre´le, mis on Pariisi kõrgeim punkt. Külastame Sacré–Coeur´i kirikut , mille eest avaneb kaunis vaade linnale; Place du Tertre´d, kus praegugi töötavad tänavakunstnikud; vaatame Dalida ja Le Passe-Muraille monumente jne.

Pärast jalutuskäiku on võimalus külastada kunstnike kõrtsi “Auberge de la Bonne Franquette” Montmartre`l, kus saab korraliku õhtusöögi ja võimaluse kuulata elavat muusikat (ettetellimisel, lisatasu eest).

5. päev 13.10. Hommikusöök hotellis. Jätame oma pagasi hotelli pakiruumi ja suundume Eiffeli torni juurde. Sinna on soovitatav minna kohe hommikul, et ei peaks väga pikalt järjekorras seisma. Piletid soovitame kodulehelt ette osta.

Vaba aeg.  Kell 15:30 transfeer lennujaama. Otselend Tallinna.

Hind sisaldab

 • Lendu Tallinn – Pariis ja Pariis  – Tallinn, lennujaamamakse
 • Transfeere lennujaam – hotell – lennujaam
 • Pariisi linnaekskursiooni bussiga
 • Jalgsiekskursiooni Pariisi kesklinnas teisel ja kolmandal päeval
 • Jalutuskäiku Montmartre`le
 • Majutust koos hommikusöögiga kesklinna hotellis
 • Eestikeelset giid-reisijuhti ( ka muuseumides sees)

Lisatasu eest

 • Lisaekskursioonid
 • Tervisekindlustus VÕI reisitõrke- ja tervisekindlustus
 • Muuseumide piletid (keskmine pileti hind 8 – 15 EUR)
 • Ühekohaline tuba hotellis: 200 EUR

Ekskursioonide hinnad:

Ste-Chapelle ekskursioon: 15 EUR täiskasvanu / 6 EUR kuni 25 a. noor

Õhtune laevasõit Seine´i jõel (1 h): 16 EUR täiskasvanu / 9 EUR kuni 11 a. laps

Louvre´i ekskursioon: 30 EUR täiskasvanu / 8 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab piletit, aja broneeringut ja eestikeelset giiditeenust muuseumis sees)

Ekskursioon Versailles`sse :  60 EUR täiskasvanu / 35 EUR kuni 25 a. noor  (sisaldab bussisõitu Versailles´sse ja tagasi, pileteid, kellaajalist sissepääsu lossi ja purskkaevude parki ning eestikeelset ekskursiooni lossis ja aias)

*soodushinnaga noored – muuseumis kontrollitakse ID-kaarti

Ettetellitavate söökide hinnad:

Õhtusöök koos elava muusikaga nn. kunstnike kõrtsis : 50 EUR

Moulin Rouge piletid: 

kell 19:00 -õhtusöök ja etendus  alates 245 EUR (vastavalt menüüle)

kell 21:00 – etendus  132 EUR

kell 23:00 – etendus  125 EUR

Kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)

Tervisekindlustus (100 000 Eur kattega):

laps 0-6 a.:  27.95 EUR

õpilane 7-18 a.: 8.44 EUR

noor 19 – 29 a.: 9.21 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 9.20 EUR

seenior 70-79 a.: 16.57 EUR

seenior alates 80 a.: 16.57 EUR

Tervise- ja reisitõrke kindlustus (tervis 100 000 Eur ja reisitõrge kuni 1280 Eur):

laps 0-6 a.:  91.75 EUR

õpilane 7-18 a.: 38.47 EUR

noor 19 – 29 a.: 35.73 EUR

täiskasvanu 30-69 a.: 42.37 EUR

seenior 70-79 a.: 78.44 EUR

seenior alates 80 a.: 115.37 EUR

*Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Prantsusmaale sisenemise tingimused: Reisi targalt 

Reisile võtan kaasa kehtiva ID-kaardi (või passi) ja kindlustuse – Euroopa Ravikindlustuskaardi (tervisekassast) ja/või kindlustusfirma poliisi.