LOODUSKAUNIS ja MILITAARNE SUURUPI

(ETTETELLIMISEL)

 

Kategooria:

Kirjeldus

Ajalooline ja looduskaunis matk Suurupis

Matkajuhiks Heinart Puhkim

Loodusilu ja närvekõditav militaarne, sõjaks valmistuv ja täielik rahu – see on Suurupi. Tallinnast paarikümne minutise autosõidu kaugusel asuv Harku valla turismiobjekt.

Suurupi Munakivitee ääres on viie ajastu suurtükipatarei militaarajaloo unikaalne teemapark. Ehitamist alustati Esimese Maailmasõja eel Peeter Suure merekindlusena. Eesti Vabariigi algaastatel paigutati siia Vickers tüüpi 120 mm suurtükid. 1941 aastal püstitati nõukogulaste poolt uued, mis kõik taganedes õhiti. Uued suurtükipositsioonid ehitati 1945 ja 1950. aastatel. Viimase suurtükipositsioone ühendavas 150 meetri pikkuses maa aluses galeriis saab teha närvekõditava jalutuskäigu ja imestada viimase saja aasta ehitisi ja nende jäänuseid. Saab vaadata viimase rajatise suurtükitule juhtimise imposantset torni ja praegust vabadusesammast. Vaatame öise suurtükitule valgustamise helgiheitjate võimsaid õhitud punkreid ja kõnnime mööda endise kitsarööpmelise raudtee tammi. Ninamaa udusireeni jaama unikaalsed hooned ka kõik vaadeldavad.

Jalutame looduskaitse aluse Suurupi kaunil liivakivist mereäärsel pangal, kuulame meremüha ja vaatame merelinde ning saame osa valgusküllasest rannamännikust. Ka kivi ning puu otsa ehitatud onni saab ronida. Võib kohata põtra, metskitse ja jänest.

Jalutuskäigu pikkus vastavalt vastupidavusele neli kuni kuus kilomeetrit, koos militaarajaloo objektide, looduse vaatluste ning giidi selgitustega kestab  kolm kuni neli tundi.

Soovi korral võib lõpetuseks teha pikniku.  Moonakott endale sobivaga kaasa võtta

Fotode autor matkajuht Heinart Puhkim.

Hind: algusega Tallinnast ja Tallinna lähiümbrusest

Rühma suurus 20 30 40
Hind 40.- € 30.- € 25.-€
Tasuta õpetajaid 2 3 4

Küsi hinda algusega Eestimaa teistest paikadest.

Hind sisaldab

Bussisõidu Suurupisse ja tagasi.

Huvitava retke Suurupis.

 

Go to Top