Kirjeldus

KULTUURISUVI HIIUMAAL
Toimub lestapüügivõistlus nakkevõrkudega, lesta puhastamise võistlus ja parima lestavõileiva valmistamise võistlus, Kalatoitude töötuba. Lisaks muud  töötoad, näitused ja  kalamehe jutte kuuleme ka. Õhtul on ansambli Justament kontsert Viscosa Kultuuritehases.

Ajakava

1. päev  Väljasõit kell 8 Tallinnast (Vene Kultuurikeskus , mere pst 5), kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast. Heltermaa sadamas ootab meid giid ja alustame oma avastusretke Hiiumaal. Külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938 aastal. Imetleme kaunist vanalinna, uut reoveeritud keskväljakut, saame teada mis on trummid, arteesia vesi ja kalev.

Iga Hiiumaa külastaja leiab kindlasti tee Kõpu tuletorni juurde. Sel aastal 490 aastaseks saav maamärk ehitati 63 meetri kõrgusele üle merepinna, torn ise on 36 meetrit kõrge. Seega saame öelda, et Kõpu tuli on Läänemere kõrgeim.

Seejärel sõidame Viskoosasse. Majutume Viskoosasse HoStelli Utoopia. Majutume kahestesse tubadesse. Tubades ei ole dušširuumi ega WC-d, need asuvad eraldi.

Siin toimub ka Lestafest (programm on täpsustamisel). Lestafestil on kultuuriprogramm ja erinevad töötoad.

Õhtul  on ansambli Justament kontsert Viscosa Kultuuritehases. Pärast seda saab igaüks aeg veeta kas Kultuuritehase kohvikus või majutuskoha baaris.

2. päev  Hommikusöök hotellis. Väljasõit kell 09.00 ja suundume Käina poole.

Teeme väikese kõrvalepõike ja vaatame misasi on see imeline Tubala vai, mis väikest Hiiumaa saart paigal hoiab. Ilma selleta oleksime ammu juba Rootsi alla purjetanud.

Tutvume Käina asulaga. 1500 aastate paiku ehitatud saare suurim kivikirik pommitati 1941 aastal varemeiks. Haruldusena on säilinud peatorn ja selle kohal asuv päikeserist.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Lõunasöök Käinas.

Edasi sõidame Eesti suuruselt viiendale saarele,  Kassarisse. Kui ilmataat lubab, matkame laudrajal, piilume sisse linnuvaatlustorni ja naudime kaunist vaadet Orjaku sadamas.

Ka saare vägilane Leiger ootab meid Kassaris. Tema juhatab kätte Sääretirbi tee ja selle vastas oleva Hiiumaa Muuseumi maja.

Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Vaemla villavabrikust ja Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Praam Heltermaalt kell 17.30, tagasi Tallinnas oleme umbes kell 20.30

Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Lestafesti külastust
  • Kõpu tuletorni külastust
  • Elamuskeskus Tuuletorn külastust
  • Giiditeenust
  • lõunasööki teisel päeval
  • Justamendi kontserdi pilet.

Pildid Lestafest facebook-i lehelt.