Kirjeldus

Reisikirjeldus

Eesti suurimat saart, Saaremaad teatakse hea puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning hea saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mönus!

Kuressaare Tänavapiknik on Saaremaa suvelõpu üks oodatumaid üritusi. Sume suveõhtu Kuressaare peatänaval, head söögid-joogid, meeldiv seltskond ja tuhanded piknikulised moodustavad kokku kustumatu elamuse. Piknik ühendab kõiki saarlasi, muhulasi ja meie külalisi!

Ajakava

1. Päev Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon. Külastatavad huviväärsused: igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö). Töötav tuuleveski – Eemu tuulik (vaatame väljast). Väikese väina tamm – 3 km pikkune tammtee läbi Väikese väina. Kell 12.30 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida). Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed – väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus. Seejärel teel kuressaarde teeme peatuse Kaali meteoriidikraatri juures. Kuressaarde jõudes majutume, puhkame ja kogume jõudu piknikuks. Kell 19.00 algab tänavapiknik mis kestab kuni 23.00.Piknikulaud on meile broneeritud. Söögid ja joogid tuleb endal kaasa võtta.

2. päev Hommikusöök hotellis. kell 10.00 lahkume hotellist. Ekskursioon Sõrve säärele. Külastatavad huviväärsused: Stebeli rannakaitsepatarei – II maailmasõja aegne militaarobjekt; Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar; Mõntu sadam, mille kaudu peeti laevaühendust Läti linna Ventspilsiga; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik.

Edasi sõidame Anglasse, kus ootab Sind ainsana Saaremaal oma ilme säilitanud tuulikumägi. Viiest veskist neli on tüüpilised Saaremaa pukktuulikud, ehitatud möödunud sajandi alguses. Hollanditüüpi veski on püstitatud 1927. a. Siin saad tutvuda ajalooliste põllutöömasinatega ning suvisel hooajal mitmete taluloomade ja -lindudega. Tuulikumäel asub kohalikku rahvakultuuri tutvustav muuseum, kohvik, suveniiripood ja peosaal. Siin on ka lõunasöögi võimalus.

Seejärel asume koduteele. Kell 17….. praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. 20.00.

Hind

  • koht kaheinimese toas: 225.- €
  • Ühekohalise toa lisatasu  50.- €

Hind sisaldab

  • bussisõidu
  • Ekskursioonid kohaliku giidiga.
  • praamipiletid Virtsu – Kuivastu – Virtsu
  • 1 öö majutust  kahekohalistes mugavustega tubades
  • hommikusöögi hotellis
  • Koguva küla, Angla tuulikuteala külastuse
  • reisisaatja teenuse