KARUVAATLUS Alutagusel

190.00 180.00

16 vaba kohta

29-30.05.2021

Soodushind 180.- € 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Reisikava

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt kell 13.00. Kohvipeatuse teeme Viru-Nigulas. Pargime bussi. Autoparklast on NaTourEst  vaatlusonnideni 1,7 km mööda metsateed kõndimist. Seame end sisse vaatlusonni. Kõik onnid on mugavad ja hubased, varustatud toolide, voodite ning kuivkäimlatega. Karuonnis viibime umbes 15 tundi. Kell 17:00 kuni järgmisel hommikul 8:00.

Enne onni minekut teeme  jalutuskäigu Natouresti karude õpperajal. Saame ülevaate, kuidas Eesti karud elavad: kus nad talvel magavad, mida söövad, kuidas territooriumi märgistavad, kui palju ja millal poegivaid ja palju muid põnevaid teadmisi. Ligi pooletunnise ja poolekilomeetrine elamuslik retk on karuonni külastuse hinna sees!

Karude ja metsloomade vaatlusonnide ehk uute onnide peamine eesmärk karuvaatlus ja ka teiste metsloomade nägemine. Kahes onnis on kokku neli eraldatud kabiini, igas kahe narivoodiga. Vaatlusaknad on varje kahes küljes. Onni ees avaneb vaade varjulisele metsale, kus on oodata peamiselt metsaliike – karusid, kährikuid, rähne jt. Tagaküljelt näeb oja luhale, mis meeldib avamaastiku elukatele. Mõnikord tulevad põdrad ja kitsed soola lakkuma, händkakk peab hiirejahti või taevas tiirutab kaljukotkas. Ojakaldal einestab kobras või metssead käivad vett joomas. Onnides saavad fotohuvilised pilti teha läbi klaasi ja soovi korral saame avada spetsiaalse fotokotiga varustatud fotoluugi, kust saab pildistada oma statiivi pealt.

Onni kõrval on tundlik mikrofon, mis metsahääled läbi kvaliteetsete kõlarite onni toob. Mõnel vaiksel ööl võib helide maailm loomade nägemisest veel võimsamaid looduselamusi pakkuda – nii on onnist kuuldud hundikarja ulgumist, põtrade pulmakutseid ja värbkakku vilistamist. Onni juurde on paigaldatud hämar valgus, mis loomi ei häiri, nii et vaadelda on võimalik terve öö.

Alutaguse karuonnidest on väga hea võimalus näha ja pildistada karusid, teisi metsloomi ning linde. Alutaguse on teada-tuntud karukants, umbes pooled Eesti 800 mesikäppadest elavad sealsetes metsades ja soode

Mida selga panna?   Soe ja mugav riietus. Onnini jõudmiseks sobivad matkasaapad või kummikud, sest vahest võib rada olla märg ja porine. Onnis istumiseks soojad varusokid ja/või sisejalatsid.

Olme: Onnides on narivoodid koos poroloonmadartsiga.  Toolid istumiseks ja kuivkäimla. Voolavat vett ja elektrit ei ole. Lahtine tuli on onnides rangelt keelatud. Vaatlusonnides saab pildistada läbi akna. Fotograafidel palume võtta kaasa ka statiiv/kolmjalg, siis saame avada ka fotoluugi.

Mida kaasa võtta? Kindlasti soovitame kaasa võtta binokli, sest karud ja teised loomad on ettevaatlikud ja nad ei tule onnile väga lähedale. Lisaks aitab binokkel hämaras paremini näha. Meie käest on võimalik laenata hea valgustundlikkusega nn jahimehe binoklit (8×56 Danubia Bussards – 5 €/öö).  Õhtu on pikk ja seepärast tasub kindlasti kaasa võtta juua ja süüa. Nõrgem lamp või valgusega telefon, et vajadusel pimeduses toimetada.

NB! Onnis peab olema vaikselt ja kasutama võimalikult vähe ja nõrka valgust.

Hommikul kell 08.00 lahkume onnist ja jalutame parklasse. Sõidame bussiga tagasi Tallinna.

Reisijuhiks on loodusgiid Signe Kumar.

Hind: 190 €

Hinna sees:

  • Bussisõit
  • Reisisaatja-loodusgiid
  • Onnis ööbimine
  • loodusgiidiga õpperajal.
  • võrratu elamus

Moonakott ja jook võta ise kaasa. 

Fotod: Natouresti kodulehelt

Lisainfo

Reisi aeg

29-30.05.2021

Go to Top