TORNIDE JA TORMIDE HIIUMAA + käsitöölaat

180.00 160.00

10 – 11. juuli 2021  Soodushind: 160.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Tornide ja tormide Hiiumaa ja Kärdla käsitöö- ja omatoodangu laat.

Ajakava

1. päev  Väljasõit kell 8 Tallinnast, kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast. Heltermaa sadamas ootab meid giid ja alustame oma avastusretke Hiiumaal. Külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938 aastal. Imetleme kaunist vanalinna, uut reoveeritud keskväljakut, saame teada mis on trummid, arteesia vesi ja kalev.  Lõunasöök Kärdlas.

seejärel külastame ühte Hiiumaa suurimat sündmust – käsitöö- ja omatoodangu laata. Müügil kohalik ja Eestimaine käsitöö ning toidukaup. Laadal on kultuuriprogramm, õnneloos ja erinevad töötoad.

Edasi sõidame mööda vanu rannarootslaste külasid Kõpu poole. Teel sõidame mööda Hiiumaa Eifelist, külastame ristimäge, Tahkuna tuletorni ja Reigi kirikut. Selle piirkonnaga on seotud kirjanik Herman Sergo, kelle 110 sünniaastapäeva sel aastal tähistame. Tema sulest on ilmunud raamatutesari „Näkimadalad“ ja „Randröövel“, mis mõlemad kirjeldavad rannarootslaste elu Hiiumaal. Ka Gustav Ernesaksa ooper „Tormide rand“ Juhan Smuuli libretole kirjeldab Hiiumaa randade tormist elu.

Iga Hiiumaa külastaja leiab kindlasti tee Kõpu tuletorni juurde. Sel aastal 490 aastaseks saav maamärk ehitati 63 meetri kõrgusele üle merepinna, torn ise on 36 meetrit kõrge. Seega saame öelda, et Kõpu tuli on Läänemere kõrgeim.

Majutume Kärdlas hotelli.

2. päev  Hommikusöök hotellis. Väljasõit kell 09.00 ja suundume Käina poole.

Teeme väikese kõrvalepõike ja vaatame misasi on see imeline Tubala vai, mis väikest Hiiumaa saart paigal hoiab. Ilma selleta oleksime ammu juba Rootsi alla purjetanud.

Tutvume Käina asulaga. 1500 aastate paiku ehitatud saare suurim kivikirik pommitati 1941 aastal varemeiks. Haruldusena on säilinud peatorn ja selle kohal asuv päikeserist.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Lõunasöök Käinas.

Edasi sõidame Eesti suuruselt viiendale saarele,  Kassarisse. Kui ilmataat lubab, matkame laudrajal, piilume sisse linnuvaatlustorni ja naudime kaunist vaadet Orjaku sadamas.

Ka saare vägilane Leiger ootab meid Kassaris. Tema juhatab kätte Sääretirbi tee ja selle vastas oleva Hiiumaa Muuseumi maja.

Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Vaemla villavabrikust ja Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Praam Heltermaalt kell 17.30, tagasi Tallinnas oleme umbes kell 20.30

Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Kõpu tuletorni külastust
  • Elamuskeskus Tuuletorn külastust
  • Giiditeenust
  • 2 lõunasööki

Lisatasu eest

  • Ühekohalise toa lisatasu 30 EUR

Lisainfo

Reisi kuupäev

10 – 11 juuli 2021

Go to Top