Eesti muusika pidupäevad Hiiumaal: Kammerkontsert Kärdla kirikus. Ain Anger (bass) Johan Randvere (klaver) Mari Poll (viiul) Mihkel Poll (klaver)

225.00

16-17. juuni 2023  Kõik hinnas

Soodushind: 225.- 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Ajakava

2023 aata on Rudolf Tobiase 150 sünniaastapäev. Seoses sellega toimuvad Hiiumaal Eesti muusika pidupäevad.  2 nädala jooksul toimuvad kontserdid Eesti tippmuusikute ja kollektiivide osavõtul. Kohal ETV ja ….. 

1. päev  Väljasõit kell 08.00 Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5), kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast. Siin ootab meid kohalik giid, kes tutvustab meile seda imelist saart.

Edasi sõidame läbi Eesti suuruselt viienda saare,  Kassari. Naudime kauneid vaateid.  Ka saare vägilane Leiger ootab meid teeristil.

Seejärel külastame Rudolf Tobiase sünnikodu. 29 mail 2023  tähistame kuulsa helilooja, Eesti klassikalise muusika rajaja  150 sünniaastapäeva. 19. sajandi esimesel poolel ehitatud maja on üks väheseid säilinud sedalaadi hooneid Eestis – linnamaja, millel on säilinud talumaja elemendid. Selle maja tagakambris sündis 29. mail 1873. aastal kuulus helilooja Rudolf Tobias, kes elas seal suurema osa oma lapsepõlvest.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938 aastal.  Majutume hotelli.  Õhtupoolikul enne kohtserti sõidame veel Õie juurde varast õhtusööki nautima. Vaatame kuidas üks tösine hiiu naine elab ja millise röömu ja energiaga teid teenindab.

Kkell 18.00  Kammerkontsert Kärdla kirikus
Ain Anger (bass)
Johan Randvere (klaver)
Mari Poll (viiul)
Mihkel Poll (klaver)

Kavas:

Rudolf Tobias – “Sonatiin”

Eduard Tubin – “Ballaad Mart Saare teemale”

Tõnu Kõrvits – “Kolm laulu” (“Harmooniad”, “Mehhaanika”, “Armastuslaul”)

– “Asuur”.  Esitab Johan Randvere (klaver)

Rudolf Tobias – “Läbi öö”

Erkki-Sven Tüür – “Köielkõnd”

Artur Lemba – “Armastuse poeem”

Esitavad Mari Poll (viiul) ja Mihkel Poll (klaver)

Rudolf Tobias – “Loo mulle, Jumal, üks puhas süda” (Psalm 51)

Helen Tobias-Duesberg – “Jesaja kuulutused” (“Kui armsad on sõnumitooja sammud” (52-7), “Rõõmutsege, hõisake üheskoos!” (59-2))

Mart Saar – “Lõputa teel” – “Vaikus”

Artur Kapp – “Metsateel”

Villem Kapp – “Kui lõpeb suvepäeva viimne vine”

Veljo Tormis – “Viimane laev”

Eino Tamberg – Kolm laulu tsüklist “Viis romanssi S. Petöfi sõnadele” (“Madalal on pilve süle”, “Aknast välja vahin ma”, “Tuul viib õilmelt lehe ära”)

Esitavad Ain Anger (bass) ja Mihkel Poll (klaver)

Sellel mitmekülgse kavaga kontserdil saab nautida Saaremaa juurtega, rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud bassi Ain Angerit, samuti noorema põlvkonna andekate instrumentaliste Mari Polli (viiul) ja Mihkel Polli (klaver) ning Johan Randvere (klaver) musitseerimist. Rudolf Tobiase teoste kõrval kuuleb armastatumaid eesti kammerlaule (Saar, Artur ja Villem Kapp, Tormis, Tamberg), kõlavad Artur Lemba imekaunis “Armastuse poeem” ning praeguse eesti muusika juhtivate heliloojate Erkki-Sven Tüüri ja Tõnu Kõrvitsa klaveriteosed ning Eestis harva kuuldud helilooja Helen Tobias-Duesbergi vaimulikud laulud.

Helen Tobias-Duesberg (1919–2010) oli Rudolf Tobiase noorim laps. Saanud esmase hariduse Eestis, siirdus ta II maailmasõja aastail Saksamaale ja sealt omakorda 1950. aastal USAsse, kus tegutses aastakümneid organisti, pedagoogi ja ka heliloojana. Alates 1989. aastast käis Helen Tobias-Duesberg korduvalt Eestis ning sellest peale on siin ka tema teoseid ettekandele toodud.

Ain Anger on Saaremaalt pärit laulja (bass). Oma tegevust alustas ta Estonia teatri kooris 1993. aastal, 1996. aastal jätkas samas solistina, 2004–2010 oli ta Viini riigiooperi solist (debüütosa oli seal Monterone Verdi “Rigolettos”), seejärel jätkas vabakutselisena. Bayreuthi festivalil esines ta esimest korda Fafneri osas 2009. aastal Christian Thielemanni juhatusel ja on nüüdseks üks juhtivaid Wagneri basse maailmas. 2020. aastal pälvis Anger Austria valitsuselt Kammersänger’i aunimetuse. 2021/2022. hooajal esines Ain Anger esimest korda ka Metropolitan Opera’s (Pimen Mussorgski “Boriss Godunovis” ja Gremin Tšaikovski “Jevgeni Oneginis”). Aeg-ajalt on ka Eesti publikul õnne Angerit näha ja kuulda – ta on esinenud külalisena nt Estonia teatri lavastustes, “Birgitta festivalil”, (gala)kontsertidel, lavastanud Saaremaal koguperetüki “Mängime “Võluflööti”” (2022) jne.

Johan Randvere on eesti noorema põlvkonna eredamaid pianiste. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna Eestis ja väljaspool, samuti on ta soleerinud orkestrite ees. Mitmekülgse inimesena on Johan ka hinnatud ja oodatud saatejuht, nt ETV saates “Klassikatähed 2020”; tal on oma YouTube’i kanal “Spotlight with Johan Randvere” ning saade “Must ja valge klahv” Klassikaraadios.

Mari Poll ja Mihkel Poll on rahvusvahelise haardega noored eesti muusikud. Mari töötab hooajast 2019/2020 RO Estonia 1. kontsertmeistrina ning Mihkel on Eesti muusika- ja teatriakadeemia õppejõud. Õde-venda astuvad sageli üles kammeransamblina.

2. päev.

Hommikusöök hotellis. Sõidame mööda vanu rannarootslaste külasid Kõpu poole. Teel  külastame ristimäge, Tahkuna tuletorni,  sõidame mööda Hiiumaa Eifelist  ja Reigi kirikust. Selle piirkonnaga on seotud kirjanik Herman Sergo. Tema sulest on ilmunud raamatutesari „Näkimadalad“ ja „Randröövel“, mis mõlemad kirjeldavad rannarootslaste elu Hiiumaal.

Iga Hiiumaa külastaja leiab kindlasti tee Kõpu tuletorni juurde. Euroopa vanim töötav maamärk ehitati 63 meetri kõrgusele üle merepinna, torn ise on 36 meetrit kõrge. Seega saame öelda, et Kõpu tuli on Läänemere kõrgeim.

Tagasiteel teeme peatuse Mihkli Talumuuseumis, Siin on ka lõunapaus

Võtame suuna sadama poole.

Viimas vaatamisväärsusena külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Tallinnasse jõuame paiku 20.00

Hind

225.- €

Hind sisaldab:

 • Bussisõidu
 • Praamipiletid
 • majutuse koos hommikusöögiga
 • 2 lõunasööki
 • Vaemla villavabriku külastuse.
 • Tuuletorni külastuse.
 • Kõpu tuletorni külastuse
 • Kontserdi pileti
 • Reisisaatja
 • Hiiumaa ekskursioonid vastavalt programmile
 • Toreda elamuse
 • Varane öhtusöömaaeg Õie juures

Lisatasu eest

 • Ühekohaline tuba – 35.- €

Lisainfo

Reisi aeg

16-17.06 2023

Go to Top