VALGEVENE RINGREIS

455.00 405.00

55 laos

10 – 15. august 2021   Soodushind: 405.-€

 

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Grodno – Neman –  Mir – Novogrudok – Nesviž – Minsk

Ajakava

1. päev
Väljasõit kell 6.00 Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5, Tallinn). Kell 07.30 peatus Pärnus reisijate pealevõtmiseks (hotell Pärnu ees).

Sõidame läbi Läti ja Leedu, lõunasöögi võimalus on Leedus nn. 19 kilomeetril. Hilisõhtuks jõuame Valgevene kauneimasse linna – Grodno. Majutume hotelli*** Grodno kesklinnas.

2. päev
Hommikusöök hotellis. Vaatame Grodnot, üht vanimat ja ilusamat Valgevene linna maalilise Nemani jõe kallastel. Üldtutvustav ekskursioon bussiga ja jalgsi. Vana ja uhke kindlus, suursugune uus palee, katolikud kloostrid, vanim apteek ja palju muud. Lõunapaus. Vaba aeg Grodno vanalinnas. Õhtupooliku sõidame Lidasse. Teel teeme peatuse Murovankas, kus vaatame üle unikaalse ja keerulise ajalooga kiriku. Majutume hotelli.

3. päev
Hommikusöök. Esmalt sõidame Nemani klaasitehasesse. Vaatame kuidas valmivad kristall ja klaasesemed. Tehase poest on võimalik osta tehase hinnaga kristalli ja klaasi. Teel Miri teeme peatuse Novogrudoki ajaloolises keskuses, mis oli Leedu suurvürstiriigi esimene pealinn. Lõunasöök.

Mir. Rikka ajalooga ning paljude saladuste ja legendidega seotud Miri loss on näide Valgevene 16. saj kaitseotstarbelisest arhitektuurist. Lossi kutsutakse vahel ka üheks seitsmest “Valgevene imest”. 2000. aastast kuulub see UNESCO maailmapärandi nimistusse. Lossikompleksi kuuluvad veel: ümbritsevad muldvallid, inglise stiilis maastikupark, itaalia stiilis aed, tiik, kabel, mausoleum, mõisavalitseja maja jpm.

Edasi sõidame Nesviži. Nesviži loss. Sealne ajalugu on tihedalt seotud Radzwillide suguvõsaga, kes juba 16.sajandil lasid siia ehitada lossi, mis tänaseks on kantud UNESCO kaitstavate objektide nimekirja. Lossis on põimunud nii Valgevene kui ka Radzwillide suguvõsa ajalugu, mis räägib traagikast, hirmust, mehisusest, eneseohverdusest ja loomulikult armastusest.

Õhtul jõuame Valgevene pealinna Minskisse. Majutume 3 ööks.

4. päev
Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav ekskursioon Valgevene pealinnas Minskis, kus elavad rõõmsad inimesed ning kus olles hing puhkab. Teises maailmasõjas sai Minsk palju kannatada, kuid ehitati uuesti üles. Laiad tänavad ja avarad väljakud, kõrvuti stalinlik ampiir ja uusklassitsism. Bussieksursioon: Võitjate prospekt, monument Minsk-kangelaslinn, Võidu park, Minsk-Arena, Oktoobri väljak, Iseiseisvuse prospekt, Ohvitseride maja, riiklik tsirkus, Gorki park, Võidu väljak, rahvusraamatukogu. Jalgsiekskursioon: Vabaduse väljak, Püha Vaimu katedraal, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, raekoda, Gostinõi Dvor, Iseseisvuse väljak, Püha Simeoni ja Jelena kirik.

Lõunasöök.

nn. Komarovka turg Minskis. Vaba õhtu linna nautimiseks.

5. päev
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik ostlemiseks.

Õhtuks on võimalik tellida valgevene rahvusõhtu – väljasõit maale (u 30 km Minskist). Küla on linnakärale vahelduseks parim paik, kus puhata, õppida tundma kohalikku elu, valgevenelaste hinge ja maitsta rahvusköögi roogasid. Naudite rahvamuusikat ning õpite kohalikke tantse – saatjaiks oma ala tõelised meistrid.

Lisaks pühendatakse teid mesinduse saladustesse. Mesilastega tegelemine on Valgevenemaal pika ajalooga traditsioon, töökate putukatega ümberkäimiseks vajalikke tarkusi on edasi antud põlvest põlve. Saate teadmisi meest ja selle raviomadustest, võimalik on osta temaatilisi suveniire.

6. päev
Hommikusöök. Alustame koduteed. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.

Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Majutuse hotellis*** koos hommikusöögiga
  • 3 lõunasööki (2., 3. ja 4. päeval)
  • Ekskursioonid ja sissepääsude piletid vastavalt programmile. NB! Ekskursiooni teeb kohalik giid vene
  • keeles, Tiit-Reisid´e poolt on vajadusel kokkuvõtlik tõlge eesti keelde.

Lisatasu eest

  • Valgevene viisa
  • Reisikindlustus
  • Õhtusöögid
  • Valgevene rahvusõhtu (õhtusöök + folklooriprogramm) 25.- €

Hinnad

Hind 455.- €  + Valgevene viisa ja kindlustus
Ühekohalise toa lisatasu 110.- €

 

Valgevene rahvusõhtu  Toimub Minski lähedal turismitalus. Road valgevene köögist – liharullid linnu- ja sealihast, soolatud tomatid ja kurgid, must leib pekiviiludega, sealihapraad koduse kartuliga, keedupirukad hapukoorega, värske salat. Meeleolu loovad valgevene rahvamuusikud.

Valgevene viisa: 

grupiviisa 15. € . Grupiviisa taotlemise tingimuseks on, et terve grupp siseneb riiki ja väljub sealt üheaegselt ning majutub koos samas hotellis.

VÕI  individuaalviisa 30.- € (kui keegi soovib viisakleebist oma passi)

Viisade vormistamiseks on ca 4 nädalat enne reisi algust vaja Tiit Reisidesse tuua pass, mis kehtib veel vähemalt 90 päeva pärast reisi lõppu; üks dokumendifoto (suurus 3,5 cm x 4,5 cm, värviline, heledal taustal, otsevaates; tõsise näoga fotograafi tehtud pilt. Foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud) ning täidetud ja allkirjastatud ankeet.

Ankeeti saab täita otse Valgevene saatkonna kodulehel eesti, inglise või vene keeles. Viisa kuupäevad märgi reisi ajast ühe päeva võrra kauemaks,  kutsuja andmed ja  aadress Valgevenes viibimise ajal jäta tühjaks – need lisab Tiit-Reisid. Seejärel prindi ankeet välja ja allkirjasta.

Võib ka blanketi välja printida (või küsida seda Tiit-Reisidest) ja käsitsi täita (trükitähtedega).

Tähelepanu: Viisade hinnad võivad muutuda.

Valgevene kindlustus, mis on viisa vormistamisel kohustuslik. Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus.

vanus Tervisekindlustus Tervisekindlustus koos reisitõrkega
0-6 aastat  7.69 EUR  29.47 EUR
7-18 aastat  2.32 EUR  13.81 EUR
19-29 aastat  2.53 EUR  13.51 EUR
30-69 aastat  2.53 EUR  15.41 EUR
70-79 aastat  4.56 EUR  26.04 EUR
alates 80 aastast  4.56 EUR  37.42 EUR

* Võib tuua ka oma poliisi, mis kehtib Valgevenes.

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.

Lisainfo

Reisi aeg

10 – 15 august 2021

Go to Top