RINGREIS TURU SAARESTIKUS

315.00

36 laos

03.-05. august 2022

Soodushind al. 315.- € ( kõik külastused on hinna sees)

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

1 päev Koguneme Tallinna Reisisadama A- terminali ees bussi juures kell 05.15 (bussi esiklaasil silt “TIIT REISID-TURU SAARESTIK”). Kell 06.00-08.15 laevasõit Helsingisse (NB! väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad). Helsingist võtame kohe suuna Turu linna poole. Sõidame Soome lõunaosas kulgevat nn. Kuningateed, mis on Põhjamaade tähtsaim turismimarsuut. Kunagisel vanal postiteel sõitsid juba 14 sajandist alates kuningad ning nende maksukogujad ja kullerid, piiskopid ja kodanlased jne.

Turu on ajalooline linn Soome edelarannikul Aura jõe suudmes. Turu on Soomes elanike arvult kuues linn. Ta on endine Soome pealinn, ülikoolilinn, kunsti-, kultuurilinn. Turu toomkirik on Soome luteriusu peakirik ja ühtlasi Soome rahvuspühamu.

Luostarinmäki kvartal on pisike puust linnaosa, mis pääses 1827. aasta suurest põlengust. Siin asub ka vabas õhus tegutsev käsitöömuuseum, kus ringi kolades võib avastada end tundelt, justkui oleksid ajas tagasi läinud. Suurest tulekahjust jäid puutumata ka linnus ja keskaegse katedraali müürid.

Linnuses paiknevas muuseumis asub näitus, mis annab hea ülevaate nii linna kui ka linnuse enda ajaloost. Seda alates 1280. aastast, kui väärikas hoone linnasüdamesse kerkis. Ajaloosõpradele on see maiuspala, mida peaks ilmtingimata külastama. Majutume hotelli 2 ööks Turu kesklinnas.    Hotell Helmi *** Tuureporinkatu 11, FI-20100 TURKU, Finland  Location on the map

2 päev Hommikusöök hotellis. Turu saarestiku päev. Turu on piiratud ligi 20 000 imekauni saarekesega. Saarekesi ühendab 200-kilomeetriline tee, kus linnamüra asendub linnulauluga ja laiadest asfaltteedest saavad kitsad ja looduslikult kaunid sõiduteed. Esmalt sõidame  Louhisaari mõisasse. Meid oodatakse kell 09.00 See on Soome marssali Mannerheimi sünnikodu. 19. sajandi esimesel poolel omandasid mõisa Saksamaalt pärit Mannerheimid. Seal sündis ja veetis lapsepõlve tulevane tsaariarmee kindralleitnant, pikaaegne Soome sõjaväe ülemjuhataja ja hilisem president marssal Carl Gustaf Emil Mannerheim. Loss on pääsenud põlemisest ja rüüstamisest ning on originaalilähedaselt restaureeritud. Seejärel suundume Kustavisse, mis on kuulus oma käsitööga. Pisikeses käsitöökülas tegutseb keraamikatöökoda, on väikesed poekesed tekstiilide, klaaside ja klaasimaalidega. Kell 11.45  Praam Heponiemi-Kannvik.  Saabume Iniö saarele, mis on üks Soome väiksematest maakondadest. Iniö uhkuseks on printsess Sophia Wilhelminale pühendatud maakivikirik. Praam Dalen – Mosala  kell 13.15-14.05. Houtskär on väike saarestikumaakond. Külastame Saarestikumuuseumi ja Püha Maria puukirikut. Praam Houtskar-Korpo. Korppoo on uhke oma kivikirikuga. Järgneb kaunis Nagu –  kauni loodusega rannaküla, kus näeme vanu värvikaid paadikuure ja toredaid käsitööpoekesi.

Kõige viimaseks jääb saarestiku „pealinn“. Parainen on ainuke linn Soomes, mis on kõikjalt veega ümbritsetud. Linnake asub kakskeelses regioonis (rootsi/soome). Teeme jalutuskäigu kesklinnas ja naudime väikeste armsate puumajakeste ilu. Tutvume Soome suurima paekivikaevandusega, mille algusaeg ulatub 1898. aastasse. Vaatetasandikult avaneb meile pigem säravvalge marmorlehter, millel sügavust 250 m. Selle põhjas korraldati aastaid tagasi uhke kontsert. Õhtuks jõuame tagasi samasse hotelli.

3 päev Hommikusöök hotellis. Külastame Turu naaberlinna Naantalit, mis on üks Soome vanimaid linnu. Asula tekkis keskajal birgitiinide kloostri juurde, linnaõigused sai 1443 aastal. Rikka ajalooga Naantali tähtsaim vaatamisväärsus on terviklikult säilinud vanalinn, Soome presidendi suvemaja Kultaranta ja Muumimaa. Peale Naantali külastamist asume teele Helsingisse. Teeme peatuse Muurla klaasitehases, kus saab tutvuda ja kaasa osta Soome klaasikunsnike võrratuid töid. Helsingisse jõudes teeme põgusa ringsõidu mööda Soome pealinna. Laev Tallinnasse väljub kell 19.00.

Hind: 340.- €

Hind sisaldab:

 • bussisõidu,
 • giiditeenuse,
 • laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn,
 • majutuse 2 ööd koos hommikusöögiga,
 • Turu saarestiku laevaülesõidud,
 • Turu linnuse külastuse,
 • Turu Luostarinmäki käsitööliste vabaõhumuuseumi külastuse,
 • Louhisaari loss – Mannerheimi sünnikodu külastuse,
 • Houtskärsi muuseumi külastuse.

Lisatasu eest:

 • söögid laevades
 • 2 õhtusööki hotellis:  32.- €
 • ühekohaline tuba  hind 70.- €

Lisainfo

Reisi aeg

03-05.08.2022

Go to Top