SETO KUNINGRIIGI PÄEV

175.00

45 laos

06 – 07. august 2022  Soodushind: 175.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

XXIX SETO KUNINGRIIGI PÄEV toimub Luhamaal 6.augustil 2022
oma tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue sootska, võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd, saab näha seto sõjaväge. Õhtul on külalised oodatud kirmaskile ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Ajakava

1 päev. Väljasõit Tallinnast Draamateatri juurest juurest  kell 07:00. Sõidame Seto Kuningriiki, mis toimub juba 29.korda, seekord Luhamaal. Päeva veedame programmi nautides. Kuningriigi päeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. Kella 19:00 paiku (või giidiga kokkuleppel varem) sõidame Värskasse hotelli.

Majutume Värska Kuurortravikeskuses

2 päev. Hommikusöök hotellis.

Tutvume Setomaa valla keskuse Värskaga – vabadussammas, püha Jüri kirik, kalmistu jm.

Edasi liigume Saatse saapa kaudu Saatsesse. Seal asub Seto Talumuuseumi filiaal – kõige rikkalikuma vanavarakoguga muuseum Setomaal, mis tutvustab Saatse kui vana kirikuküla ja selle lähiümbruse külade ning inimeste lugusid. Käime ka Paraskeva kiriku juures, mille ümber on omapärane Eesti – Vene segakalmistu (ka Arvo Kukumägi mälestuskivi)

Kolossova külas asub setode Jumalamägi, kuhu on püstitatud setode viljakusjumala Peko kuju

Piusa liivakoopad – klaasliiva kaevandamise käigus rajatud koopad kulgevad u.20 km pikkuses maa all.  Seal pesitsevad nahkhiired (Ida-Euroopa suurim nahkhiirte koloonia) ja koopasügavused ise on ohtlikud – seetõttu ei ole lubatud koobastesse iseseisvalt minna. Kordumatu elamuse pakub koopasuudest sissepiilumine ja uskumatult värviline liiv.

Seejärel Obinitsa, Seto lauluemade mägi ja muuseum. 

 

Läbi seto naiste lugude ja seto keele räägitakse siin muuseumimajas just leelost ning selle olulisusest läbi sajandite. Väga populaarne on Rõivile panemise programm, mille käigus üks või kaks grupiliiget saavad end hetkeks tunda setona. Nii saab teada, kuidas seto naine ja mees peaksid traditsioonide kohaselt rõivil ehk riides käima.

Obinitsa muuseumi kõrval asub ka tsässon, väike külakabel, kuhu võimalik samuti sisse astuda.

Lõunasöök Taarka Tarõs. Seejärel külastame Kauksi Ülle seto ateljee-galeriid “Roheline Konn”

Päeva lõpetuseks peatume Võrus – tutvume linnaga ja jalutame Tamula järve promenaadil

Asume koduteele. Tallinnasse jõuame hilisõhtul.

 


Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • Ekskursioone
  • Seto Kuningriigi piiriületuse tasu
  • muuseumikülastusi teisel päeval
  • lõunasööki teisel päeval

Lisatasu eest

  • ühekohalise toa lisatasu 30 EUR

Lisainfo

Reisi hind ja aeg

06-07.08.2022

Go to Top