SETO KUNINGRIIGI PÄEV

195.00 175.00

07 – 08. august 2021  Soodushind: 175.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Seto Kuningriigi päiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue sootska, võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd, saab näha seto sõjaväge. Õhtul on külalised oodatud kirmaskile ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga.

Ajakava

1 päev. Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse juurest (Mere pst. 5, Tallinn) kell 07:00. Sõidame Seto Kuningriiki, mis toimub juba 28.korda, seekord Lobotka külas. Päeva veedame kuningriigipäeva programmi nautides. Kuningriigipäeval otsustab Setomaa rahvas, kes on järgmisel aastal seto kuninga Peko asemik ehk Seto Kuningriigi ülembsootska. Seto Kuningriigipäiv toimub tavapärases hiilguses ja välja kujunenud rütmi järgi: lauldakse seto hümni, rahvas valib meistrid ja uue ülembsootska. Meistrite tiitlile võistlevad sõnolised ja karguse tantsijad, tehakse seto toitu ja käsitööd. Päeva lõpus saab näha seto sõjaväge. Seejärel on külalised oodatud kirmasele ehk seto peole pillimängu, leelo ja tantsuga. Kella 19:00 paiku (või giidiga kokkuleppel varem) sõidame Võrusse hotelli. Puhkame ja naudime spa mõnusid.

2 päev. Hommikusöök hotellis.  Kell 9:00 Võru linnaga tutvus ja jalutuskäik Tamula järve promenaadil.  Seejärel Obinitsa, Seto lauluemade mägi.

12:00 Piusa liivakoopad (www.piusa.ee). Koopad kulgevad kümnete kilomeetrite pikkuses maa all.  Seal pesitsevad nahkhiired (Ida-Euroopa suurim nahkhiirte koloonia) ja koopasügavused ise on ohtlikud – seetõttu ei ole lubatud koobastesse iseseisvalt ja kaugele minna. Kordumatu elamuse pakub koopasuudest sissepiilumine ja uskumatult värviline liiv.

13:30 Värska Seto talumuuseum ja lõuna Tsäimajas. (www.setomuuseum.ee) Kuuleme lugusid setude elukommetest, keelest, ajaloost. Näeme originaalseid taluhooneid, tööriistu, rahvariideid jpm. Värska vabadussammas, püha Jüri kirik, sanatoorium

16:30 Saatse muuseum Samarina külas.Edasi liigume Saatse saapa kaudu Saatsesse. Seal on Seto Talumuuseumi filiaal – kõige rikkalikuma vanavarakoguga muuseum Setomaal, mis tutvustab Saatse kui vana kirikuküla ja selle lähiümbruse lugu ning inimest. Käime ka Paraskeva kiriku juures, mille ümber on omapärane Eesti – Vene segakalmistu(ka Arvo Kukumägi mälestuskivi)

Alusume koduteele. Tallinnasse jõuame hilisõhtul.

Hotell: Kubija hotell-loodusspaa

Võrus Lõuna-Eesti männimetsade ja järvede vahel asuvas 3-tärni Kubija hotell-loodusspaas on 60 tuba, 106 voodikohta. Tubadest avaneb maaliline vaade männimetsale ja järvele. Majutus on kahekohalistes tubades, kus on olemas WI-FI, töölaud, telefon, TV, duššiga vannituba. Hinna sees on buffee hommikusöök, tasuta käimiskeppide ja minigolfi kasutamine; hommikumantli kasutus; spaa- ja saunakeskuse piiramatu kasutus lahtioleku aegadel (E-R 14-22:00 ja L-P 10-22:00). NB! Ujumisriided kaasa!


Hind sisaldab

  • Bussisõitu 2 päeva
  • Majutuse koos hommikusöögiga
  • Giiditeenuse
  • Sissepääsud
  • “Seto Kuningriigi piiriületuse tasu”
  • Värska Setu Talumuuseum
  • Saatse muuseum
  • Piusa liivakoopad
  • lõunasöök teisel päeval Setu Tsäimajas

Lisatasu eest

  • ühekohalise toa lisatasu 30 EUR

Lisainfo

Reisi hind ja aeg

07 – 08 august 2021

Go to Top