SAAREMAA uued ja salapärased paigad ja Pojengifestival

295.00 275.00

40 laos

11-13 juuni.2021

Soodushind al. 275.- € 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Reisijuhiks Kuku raadio Reisiraja toimetaja ajakirjanik Thea Karin

Ajakava

Väljasõit kell 07.30 Tallinnast Mere puiesteelt, Vene kultuurikeskuse eest. Sõit Virtsu. Praam kell 10.15 -10: 50. Alustame reisi Muhu saarel mööda Muhu Inglitest ja vaatame, kellega tegemist. Esimese peatuse teeme Liival. Tutvume Liiva varagooti stiilis kirikuga, mille on ehitanud meistrid Ojamaalt ja mida peetakse kaunimaks keskaegseks sakraalehituseks saartel. Vaatame sisse Liiva roosiaeda ja tutvume muhulaste filosoofiaga lilledest, saame ettekujutuse puitkäsitööst ja Muhu külade nimedest ning MUHU huumorist. Vaatame Muhu kirikumõisa peahoonet ehk pastoraati, kus restaureermistööde käigus on välja tulnud põnevaid ehitusdetaile. Täna on ta koduks Muhu Pärandikoolile. Tutvume Muhu moodsa pärandmoega, mida viljelevad noored kunstnikud, kes korraldavad ka Muhu moefestivali: Ilu Elab “Eput Päe ”

Edasi peatume  Muhu Pruuli töökojas ja uurime, mida tähendavad nimed nagu Jääräim, mille kohta  Kallaste Toru Vassel ütles;  „Lits raebe, on ikka hea küll,“ aga muhulastele on ta kui kuldnokk. Või Täitsamees, kes põle sita pialt riisutud mees. Püerpäits on maakeeli pöörane ja meie degusteerime, millised nad siis ka on. Ja ei unusta muhulaste muinaskangelast Musta Marti.

Sealt edasi liigume Lepaõlmel asuvasse portselaniaeda, mis on emanda Riima Randviiri elustiiliettevõte, mis on sündinud Portselaniaia emanda hobidest ja igapäeva toimetustest. Elu täis lilli, lemmikloomi, kodumelu ja portselani.

Seejärel sõidame mööda Saaremaa Ö tähest üle tammi ja olemegi Saaremaal. Sõidame Kuressaareni välja , kus ootab meid saare kõige innovatiivsemas hoones Wow keskuses hiline lõuna. Hoone on nii arhitektuuriliselt kui tegevustelt see, mille kohta ütlemegi vau, kihvt, oh. Peale lõunat teeme ringkäigu ja kes soovib, saab proovida  oma täpsusvõimeid Bernoulli kahuriga, sukelduda mullirõngasse, tutvuda  erinevate energiavormidega või luua geograafiat liivamägede ja jõgedega. Saame tutvuda ka sellega, mida saarlased ehedat toodavad brändi Saaremaa Ehtne nime all.

Peale Wow-d sõidame 10 minutit veel ja oleme otse rannas Mändjalal, Saaremaa hotellis.

Majutume.  Õhtusöök restoranis. Lõõgastumine, kes soovib saab sauna või massaasi.

2. Päev  Hommikusöök hotellis. Sõit Sõrve säärele: Sõrve säär ehk vesitükk. Eesmärgiks jõuda Iide külla. Teel teeme peatuse Tehumardi mälestusmärgi juures, kus 1967. aastal lasi Nõukogude võim Tehumardi tapluspaiga merepoolsesse serva püsti panna mõõgakujulise betoonist ja dolomiidist mälestussamba. Selle lähedale aga mälestuskivide rea ligikaudu kahesajale Tehumardi lahingus hukkunud punaväelasele. Oma mälestusmärgi said Sõrves avada ka Saksa sõjaveteranid.

Vaatame üht Eesti kaunimat kalmistut Jämajal, mis on tuulte ja lainete meelevallas ja kus leiab Moero hukkunute mälestusmärgi  ja 1944.aasta sügisel Saksamaale küüditatud ja seal hukkunud sõrulastele. Kui tuul lubab, siis naudime ka vaadet ühelt Saaremaa pankadest.

Pikema peatuse teeme Iide külas: Külastame Popi ökotalu, kus Mari Kübarsepp kasvatab maitsetaimi ja teeürte. Neid kastutatakse ka GOSPA kehahoolitsuses.

Lõunapaus Popi talus.

Peale lõunat vaatame sisse Bulla muuseumisse. Carl Oswald Bulla on kindlasti tuntuim Fotograaf , kes Eestis kunagi elanud ja kelle tähelend on seotud Venemaa keisrikojaga. Tagasiteel teeme petuse Salmel, kus leiti vanim Eesti laevavrakk

Õhtusöök Saaremaa hotellis. Kui energiat küllalt alles, teeme õhtul ka mõne mängu.

3. päev Hommikusöök hotellis. Lahkume hotellist ja külastame Eesti üht uuemat botaanikaaeda, kus toimub juunikuus pojengifestival, mille lähim sarnane on Hiinas. Festival algab kui puhkeb esimene pojengiõis ja kulmineerub on alates 14. juuni kuni 30. juunini, kus korraga õitsevad varajased, keskmised ja alustavad õitsemist hilised sordid.

Sõidame Angla suunas, Angla tuulikute keskuses ootab leivategu. Kui leib ahjus vaatame muuseumit ja sööme lõunat.

Vaatame sisse ka Saarema dolomiidi tehasesse, kuidas valmiavd dolomiidist esemed,  tillukestest kuni kaminateni välja.

Enne sadamasse jõudmist teeme peatuse Kuninguste kohvikus, kus saame degusteerita väga erilisi veine nagu porgandi-, tomati-, angervaksa- ja sireliveine, aga ka peenemat kraami nagu mahe põldmari ja valge sõstar.  Lahke perenaine pakub Riia täpilises tassis kohvi. (degusteerimised lisatasu eest, maksmine kohapeal) 

Neile, kes alkoholi ei soovi, on võimalus kokku panna ka ilma alkoholita napsud ja joogid.

Viimane Peatus Liival, kes tahab saab kaasa osta muhu leiba otse vabrikust ja kalapoest kala.

Praam Kuivastu – Virtsu

Tallinnasse jõuame hilisõhtul.

Võtke kaasa mugavad riided, milles saate teha ka võimlemisharjutusi.

Kes soovib, saab reisijuhiga koos Saaremaa hotelli liivarannal enne hommikusööki teha 30  minutit mõnusaid harjutusi, et tuua kehasse energiat, silmadesse sära ja hallidele ajurakukestele liikumist.

Hind: 295.- €

Ühekohalise toa lisatasu: 65.- €

Hind Sisaldab:

  • Bussisõidu
  • praamipiletid
  • 2 ööd majutust hotellis Saaremaa*** koos hommiku ja õhtusöögiga.
  • Kõik tasulised sissepääsud ( välja arvatud veinide degusteerimised)
  • Pojengifestivali külastuse
  • 3 lõunasööki
  • Giid-reisisaatja teenuse.

 

Lisainfo

Reisi aeg

11-13 juuni 2021

Go to Top