KURESSAARE MEREPÄEVAD ja SAAREMAA

175.00

06 – 07. august 2021   Soodushind: 175.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Saaremaa – põnev meretagune paik ja Kuressaare merepäevad

Eesti suurimat saart, Saaremaad teatakse hea puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning hea saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mõnus!

Kuressaare Merepäevade pidustused kulmineeruvad 06. augustil – tasulised kontserdid Kuressaare lossihoovis, laada- ja messimelu Raiekivi säärel. Festivali nädala alguses ka armastatud väikesadamate kontserdid. 7. augusti õhtul toimub lossihoovis kontsert Eesti populaarsematelt staaridelt.  Merepäevade vaim on jätkuvalt rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav – just nagu meie festivali külastaja! Kohtumiseni festivalil 2021

Ajakava

1. päev
Väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon. Külastatavad huviväärsused: igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö). Töötav tuuleveski – Eemu tuulik (vaatame väljast). Väikese väina tamm – 3 km pikkune tammtee läbi Väikese väina. Kell 12.30 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida). Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed – väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus, Angla tuulikud – 5 tuuleveskist koosnev tuulikugrupp. Umbes kell 16.00 jõuame Kuressaarde. Majutume hotelli. Õhtul merepäevade üritused

2. päev
Hommikusöök hotellis. Külastatavad huviväärsused: Stebeli rannakaitsepatarei – II maailmasõja aegne militaarobjekt; Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar; Mõntu sadam, mille kaudu peeti laevaühendust Läti linna Ventspilsiga; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik. Kuressaare linn – Eesti noorim keskaegne linn, tänapäevane arenev maakonnakeskus, Kuressaare piiskopilinnus – Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Söögivõimalus (palume ette tellida) ja vaba aeg Kuressaares. Asume koduteele.Teeme peatuse Eesti tuntuima loodusharulduse – Kaali meteoriidikraateri juures. Kell 18.10 praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. 21.00.

Majutuskohaks on Spaa Hotell Meri, mis asub kaunil mereäärsel promenaadil, jahisadama ja Kuressaare lossipargi vahetus läheduses. Hotell on oma teenuste mitmekesisuse ja rahuliku õhkkonna tõttu sobilik puhkuseks ja spaahoolduste nautimiseks nii pere kui sõpradega. Kõikides numbritubades on tualettruum, duširuum ja/või vann, televiisor, telefon ja Wi-Fi. Kõikidel tubadel on rõdu või prantsuse rõdu, kust avaneb vaade piiskopilinnusele ja linnapargile või aedlinnale. Buffee õhtusööki serveeritakse hotelli restoranis iga päev 17.00-20.00 (lisatasu eest).

Hind sisaldab

  • bussisõidu
  • praamipiletid Virtsu – Kuivastu – Virtsu
  • 1 öö majutust SPA Hotellis kahekohalistes mugavustega ja merevaatega tubades
  • hommikusöögi hotellis
  • Koguva küla, Angla tuulikuteala, Laasu talu ja Kuressaare lossi piletid
  • giiditeenuse

Lisatasu eest

  • lõunasöök esimesel ja teisel päeval. Hind 12 € söögikord (palume ette tellida)
  • ühekohalise toa lisatasu 40 €

Lisainfo

Reisi kuupäev

06. – 07. august 2022

Go to Top