Kirjeldus

Reisikirjeldus

Saaremaa – põnev meretagune paik ja Kuressaare Merepäevad

Eesti suurimat saart – Saaremaad teatakse suurepärase puhkekohana, kus on omapärane loodus, palju vaatamisväärsusi ning hea saare huumor. Ainulaadsuse on Saaremaa säilitanud paljuski just oma asukoha ja eraldatuse tõttu. Põlistes külades leidub veel roogkatusega hooneid ja kiviaedu, säilinud on kaunid rahvariided ning omapärane keelepruuk. Saaremaal on mõnus!

Kuressaare Merepäevade pidustused kulmineeruvad 06. augustil – tasulised kontserdid Kuressaare lossihoovis, laada- ja messimelu Raiekivi säärel. Festivali nädala alguses ka armastatud väikesadamate kontserdid. Merepäevade vaim on jätkuvalt rõõmsameelne, loodusest ja endast hooliv, armuv ja nautlev, nooruslik ja elav – just nagu meie festivali külastaja! 

Ajakava

1. päev
Väljasõit Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5) kell 07.30. Sõidame Virtsu. Kell 10.15 väljub praam Virtsust Kuivastusse. Kohtumine kohaliku giidiga ja algab ekskursioon. Külastatavad huviväärsused: igapäevast elu elav ja samal ajal muuseumina toimiv Koguva küla (Juhan Smuuli sünnitalu Tooma, vana külakool ja Muhu naiste käsitöö). Töötav tuuleveski – Eemu tuulik (vaatame väljastpoolt). Laasu talus saab näha eksootilisi linde ja loomi.

Väikese väina tamm – 3 km pikkune tammtee läbi Väikese väina. Kell 13.30 lõunasöögi võimalus Orissaares (palume ette tellida). Järgnevad huviväärsused: Maasilinna varemed – väljakaevamise ja osalise taastamise järgus olev keskaegne ordulinnus, Angla tuulikud – 5 tuuleveskist koosnev tuulikugrupp. Teeme peatuse Eesti tuntuima loodusharulduse – Kaali meteoriidikraateri juures.

Umbes kell 16.30 jõuame Kuressaarde. Majutume hotelli.  Õhtul merepäevade üritused

2. päev
Hommikusöök hotellis. Külastatavad huviväärsused: Stebeli rannakaitsepatarei – II maailmasõja aegne militaarobjekt; Sõrve sääre tipp – kaugele Liivi lahte ulatuv kitsas poolsaar; Mõntu sadam, mille kaudu peeti laevaühendust Läti linna Ventspilsiga; Tehumardi lahinguväli – II maailmasõja ohvriterohke öölahingu toimumispaik. Kuressaare linn – Eesti noorim keskaegne linn, tänapäevane arenev maakonnakeskus, Kuressaare piiskopilinnus – Baltimaade ainus tervikuna ja oluliste ümberehitusteta säilinud keskaegne linnus. Vaba aeg ja lõunasöögivõimalus Kuressaares.

Asume koduteele. Kell 18:10 praam Kuivastust Virtsu. Tallinnasse jõuame u. 21.00 paiku.

Hind sisaldab

  • bussisõitu
  • praamipileteid Virtsu – Kuivastu – Virtsu
  • 1 öö majutust kahekohalistes tubades
  • hommikusööki hotellis
  • Lõunasöök 1 päeval.
  • Koguva küla, Angla tuulikuteala, Laasu talu ja Kuressaare lossi pileteid
  • giiditeenust

Lisatasu eest

  • ühekohalise toa lisatasu 55 €