ROOMA

950.00

35 laos

11-16.05.2022

Soodushind 950.- € 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Rooma – Igavene Linn, läänekristluse keskus – nende tiitlitega on ammusest ajast püütud tabada Itaalia pealinna ainulaadset olemust. Igaveseks Linnaks nimetatud Rooma ja tema kirikud jutustavad kristliku tsivilisatsiooni kujunemise ajalugu. Linnale annab erilise vaimsuse kultuuri, arhitektuuri ja kunsti sajanditepikkune kuhjumine ning säilimine tänapäevani. Muistne Rooma, antiikne keisririik, keskaegne paavstlus, uusaegne Itaalia mõjutab meid oma vaimse pärandiga – koos suure hulga kirikute, kultuuri- ja kunstimälestistega kõigist aegadest. 

Lennugraafik:

11. mai    09:35 – 10:25    Tallinn – Riia    Air Baltic    BT 312
11. mai    14:50 – 16:55    Riia – Rooma Fiumicino    Air Baltic    BT 633

16. mai    17:40 – 21:40    Rooma Fiumicino – Riia    Air Baltic    BT 634
16. mai    23:15 – 00:05*    Riia – Tallinn    Air Baltic    BT 361

NB! Kõik lennuajad on kohaliku aja järgi. Lendude ajad võivad muutuda.

Pagasi info: äraantav pagas (üks kott kaaluga kuni 23 kg) on hinna sees + tasuta käsipagas kuni 8 kg.

Tähelepanu: kaasas peab olema kehtiv ID kaart või pass ja kindlustus – Euroopa Ravikindlustuskaart (väljastab Eesti Haigekassa, tasuta) ja/või kindlustusfirma poliis.

Riiki sisenemise tingimused: https://reisitargalt.vm.ee/riigid/itaalia/ 

 

Reisijuhiks on prof. dr. Arne Hiob.

Ajakava

1. päev – 11.mai. Koguneme Tallinna lennujaamas kell 07.30  Lend Tallinn – Riia – Rooma kell 09.35 – 16.55. Saabume Rooma lennujaama. Kohalik buss ootab meid lennujaamas.

Majutume Hotel Madison*** (https://www.hotelmadisonrome.com/) 5 ööks.

Õhtusöök. Esmane tutvus õhtuse Roomaga.

2. päev – 12.mai.  Hommikusöök hotellis. Muistne Rooma: Linn seitsmel künkal. Teeme jalutuskäigu Rooma ajaloolisse keskusesse.

Külastame kolmeosalist muuseumikompleksi: keisrite Flaviuste amfiteater Colosseum (mis on muutunud Rooma sümboliks), Forum Romanum (antiikse linna keskväljak, poliitilise ja ärielu keskus) ja Palatinuse küngas (Rooma vanim linnaosa ja antiikne rikaste elamurajoon).

Väljume muuseumitsoonist teise värava kaudu, külastades seal asuvat kirikut Santa Francesca Romana, kus on näha apostel Peetruse põlvejäljed kiviplaatides.

Lõunapaus Veneetsia väljakul, rahvusmälestusmärk Vittorino.

Capitooliumi küngas, kus algselt oli kindlus. Sealt avaneb vaade külastatud paikadele ja linnale. Kindluse kohal asub Santa Maria in Aracoeli kirik.

Koduteele jääb San Pietro in Vincoli kirik. Selles asub Michelangelo kuulus skulptuur „Mooses”.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

3. päev – 13.mai.  Hommikusöök hotellis. Varakristlik Rooma. Terve päev – bussisõidupäev.

Siirdume Domitilla (vm) katakombidesse, mis olid varakristlaste palve- ja varjupaigaks. Vulkaanilisse tuffi raiutud maa-alustesse käikudesse maeti pühakuid ja paavste.

San Paolo fuori le Mura kirik on Püha Pauluse matmispaik. Neljandast sajandist pärineva kiriku rekonstruktsioon, kuna 1823 põles originaal maha.

Siirdume ülejõele, mis kannab nimetust Trastevere. Vaatleme mäelt Rooma linna.

Lõunapaus tolles itaaliapärases nn boheemlaste linnaosas.

Santa Maria in Trastevere, ainus romaani kirik Roomas. See Maarjale pühendatud kirik rajati 3. saj. ja asub tõenäoliselt selles paigas, kus peeti esimesi kristlikke jumalateenistusi Roomas. Vaatleme ülejõe tüüpiliselt itaaliapärast olustikku.

Kui jõuame, siis külastame muusikute kaitsepühaku Santa Cecilia kirikut (seal on ka Stefano Maderno skulptuur a-st 1600).

Buss viib tagasi hotelli. Õhtusöök.

4. päev – 14.mai.   Hommikusöök hotellis. Kristlik Rooma.

San Giovanni in Laterano basiilika. Rooma Toomkiriku asutas 4.saj alguses keiser Constantinus. Kirikut on korduvalt ümber ehitatud, säilitades siiski algse basiilikavormi. Kõrvalasuv Lateraani palee oli mõnda aega paavstide ametlikuks residentsiks.

Palee kõrval on Scala Santa (püha trepp). Neid paiku võis külastada liivlaste vanem Kaupo.

San Clemente kirik – Vana-Rooma elumajast ja Mithra templist ümberehitatud kirik. 12. saj basiilika alt avastati 4. saj pärinev kirik ja veel mitmeid antiikseid ehitisi. Mõlemad basiilikad on pühendatud pühale Clemensile – neljandale paavstile. Sügavaimas kihis on Mithra tempel. Müstiline Mithra oli Pärsia päritolu jumalus, kelle kultus levis Roomagi.

Lõunapaus Santa Maria Maggiore väljakul.

Santa Prassede kirik – ainus bütsantsistiilis kirik. Kiriku rajas paavst Paschalis II 9. saj. Seda kaunistasid parimad Bütsantsi kunstnikud sädelevate mosaiikidega, kõige uhkematega Roomas. Veelgi armsam on Zeno kabel ja juveelilaeka sarnane mausoleum.

Santa Maria Maggiore – Maarja katedraal. Segu erinevatest arhitektuuristiilidest alates varakristlikust ja lõpetades hilisbarokiga. Kassettlagi on  renessanss-stiilis, fassaadid, kuplid ja kabelid  baroksed. Kirik on kuulus oma imekaunite mosaiikide poolest.

Kui jõuame, siis Santa Pudenziana kirik. Seal asub antiikaja kuulsamaid mosaiike, kus on kujutatud Rooma aegset Jeruusalemma koos Kristuse ja apostlitega.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

5. päev – 15.mai.  Hommikusöök hotellis. Apostel Peetrus ja Vatikan.

Vatikani linnriik, katoliikluse pealinn on maailma väikseim riik. Kõrgete müüride taga on 43ha maa-ala. Siin suri märtrisurma apostel Peetrus ning sellest sai paavstide residentsi asukoht. Alustame ringkäiguga turistidest tulvil Vatikani muuseumis. Siin avaneb külastaja ees üks maailma rikkamaid ja kõrgetasemelisemaid kunstikogusid. Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli lagi ja altarimaal, Raffaeli stanzza’d ja antiikskulptuurid on üks osa sellest.

Püha Peetruse katedraal on külastatuim maailmas, lummates oma võimsusega igaüht, kes kirikut külastab. Sama võimas on ka Gianlorenzo Bernini projekteeritud kirikuesine väljak. Kiriku kuplist alla saab nautida lummavat vaadet linnale. Kiriku all asub Peetruse haud.

Lõunapaus pärast kiriku külastamist sobival hetkel.

Kes soovib, võib vaadata ka jõe äärde jäävat Inglisilda ja Inglikindlust. Viimane on endine Hadrianuse mausoleum, mis ehitati ümber ja paavstid kasutasid seda kindlusena.

Tagasi hotelli. Õhtusöök.

6. päev – 16.mai. Hommikusöök hotellis. Rooma keskaeg.

Põgusalt vaadata on selles linnaosas palju: Hispaania trepp, Trevi purskkaev jne.

Pantheon – kõigi jumalate tempel. See on kõige omapärasem ja paremini säilinud Vana-Rooma ehitus, suurim kuppel 1700 a vana, selle avaus on hoone ainus valgusallikas. Siia on maetud  renessansiaja kunstnik Raffael, helilooja Corelli ja mitmed Itaalia kuningad.

Santa Maria sopra Minerva on ainus gooti kirik Roomas. Ehitatud 13 saj Minerva templi varemetele, oli ta dominiiklaste keskus. Kirikus on suurepärane kunsti ja skulptuurikogu. Michelangelo „Ülestõusnud Kristus“, Siena Katariina ja Fra Angelico hauad.

Kui jõuame: Piazza Navona, Campo di Fiori, Piazza Farnese. Ka Il Gesu ehk Jeesuse kirik. Ehitatud 1568-1584 jesuiitide peakirikuks, esimene barokk-kirik (ja -ehitis) maailmas. Siin asub Ignatius Loyola haud.

Kell 15.00 pakime oma kohvrid bussi ja sõidame lennujaama. Lend Rooma – Riia – Tallinn väljub kell 17.40

Tallinnasse jõuame kell 00.30

Hind sisaldab:

 • Lennupiletit
 • Majutust 3***hotellis 6 ööks koos hommikusöökidega
 • Giidi ja reisisaatja teenust
 • Bussitransfeeri lennujaam – hotell – lennujaam
 • 10 ühistranspordi piletit

Lisatasu eest:

 • Muuseumide ja sissepääsude piletid
 • Ühekohaline tuba hotellis – 220 €
 • Tervise- või reisitõrkega kindlustus (Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus)
 • Õhtusöögid

Hinnad:

Reisipaketi hind: 1050 EUR
Ühekohalise toa lisatasu: 220.- €

Lisatasu eest on võimalik tellida:

5 õhtusööki hotellis: hind 100 €

Muuseumide külastamise pakett: (Katakombid, Prassede kirik, Colosseum, Forum, Palatinum, Vatikani muuseum, Santa Croce reliikviad ):  110 € täiskasvanud/ 70 € lapsed kuni 18a.

Tervisekindlustus (6 päeva)

 • 0-6a 27,95 €
 • 7-18a 8,44 €
 • 19-29a 9,21 €
 • 30-69a 9,20 €
 • 70-79a 16,57 €
 • 80+a 16,57 €

VÕI

Reisitõrke- ja tervisekindlustus (6 päeva)

 • 0-6a 108,74 €
 • 7-18a 45,69 €
 • 19-29a 41,58 €
 • 30-69a 50,22 €
 • 70-79a 94,68 €
 • 80+a 142,22  €

*Kindlustuse hind võib muutuda!

NB! Roomas kehtib City Tax – iga turist peab hotellis ise tasuma vastavalt hotelli kategooriale:
4 € / inimene / öö / 3*** hotellis

Lisainfo

Reisi aeg

11 – 16 mai 2022

Go to Top