Kirjanduslik retk: Luts, Liiv ja Kalevipoeg

65.00

50 laos

16. oktoober 2021
Soodushind: 65.- €

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Reisijuhiks on Signe Kumar.

Kell 7:30 väljasõit Tallinnast Vene kultuurikeskuse eest (Mere pst. 5). Kohvipeatuse teeme Tikupoisi juures. Kella kümneks jõuame Palamusele.  Kohalik muuseumi giid tutvustab meile kahte maja:

Uue ekspositsiooniga peamajas saab ülevaate Oskar Lutsu  lapsepõlvest ja kooliajast, vanas koolimajas – köstri tööülesannetest. Kiikame köstriemanda kuningriiki – kööki ning piilume isegi magamistuppa.

Palamuse muuseum on ainus Eesti kihelkonnakoolide ajalugu tutvustav muuseum, mis uurib, kogub ja säilitab koolielu alates 17. sajandist kuni Eesti iseseisvumiseni. Süvenenumalt tutvustatakse kihelkonnakoolide toimimist Eestis läbi O. Lutsu „Kevade“. Samuti talletab muuseum kohalikku haridus- ja kultuuripärandit.

Edasi liigume Kääpa külla ja külastame Kalevipoja Koda.  Kalevipoja muuseum renoveeriti 2020. aastaks põhjalikult ning siin on võimalik hiidsangari seiklustest osa saada läbi interaktiivsuse, mängude, filmide ja muude põnevate võimaluste. Lisaks ootavad külastajaid Kalevipoja mänguhoov ja seikluspark. Rahvuseepos „Kalevipoeg“ on Eesti kõige tõlgitum teos. Lugu meie muinaskangelasest väärib avastamist Kalevipoja Kojas Jõgevamaal – ekskursioon koos kohaliku giidiga.

Lõunapaus Kalevipoja juures.

Pärastlõunal liigume Juhan Liivi muuseumi. Liivi Muuseumis on vaadata kirjanike Juhan ja Jakob Liivi kodutalu, püsinäitust “Oleksin ma luuletaja”, samuti Kodavere kihelkonna ajalugu ja etnilisi gruppe tutvustavat püsinäitust “Kodavere – hää mürakas kihelkonda.”  Seda kõike tutvustab meile teadur Tanar Kirs.

Asume koduteele. Tagasi Tallinnasse jõuame u 20.00 paiku.

Hind:  70.- €

Hind sisaldab

  • Bussisõitu
  • Ekskursioone
  • Palamuse muuseumi külastust
  • Kalevipoja Koja külastust
  • Lõunasööki
  • Juhan Liivi muuseumi külastust

NB! Seoses viiruseolukorraga palume olla valmis näitama muuseumides Covid-tõendit (või negatiivse testi tõendit) ning isikut tõendavat dokumenti.

 

Lisainfo

Reisi kuupäev

16.10. 2021

Go to Top