LOODUSRETK: Põhjaranniku talvised kosed ja joad

35.00

45 laos

12 veebruar 2022

Soodushind 35.- €

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Talvel satume harva loodusesse jugasid külastama. Kuid asjata. Just talvel külmaga on meie jõgede kosed ja joad eriti ilusad. Sula ilmaga kohisemas oma uhkuses ja võimsuses, külmakraadidel moodustamas huvitavaid jääskulptuure. See mida oskab loodus vormida on enneolematult kaunis.

Matkajuhiks on loodusgiid Signe Kumar.

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt Vene kultuurikeskuse eest kell 09.00 Võtame suuna Virumaa poole. Esimese peatuse teeme Jägala joa juures.

Järgmine peatus on Nõmmeveskil.  Nõmmeveski juga on juga Harju maakonnas Kuusalu vallas 1,2 m kõrgune, kärestikune ja Lahemaa kõige veerikkam juga. Nõmmeveski juga asub Valgejõel.

Seejärel sõidame Viitnale Suppi sööma (hind al 3.50.- € portsion)

Edasi sõidame Kivisilla joa juurde. Saka mõisa territooriumil asuv Kivisilla juga on üks põhjarannikul olevatest jugadest. Ida-Virumaa jugadest on see lisaks Valaste joale üks paremini vaadeldav ja ligipääsetav. Kõrgelt langev ja mitmete astangutega juga on atraktiivne aastaringselt. Joa juurest laskub trepp alla mereranda.

Kõige viimaseks imetleme Valaste juga. Valaste juga asub Ida-Viru maakonnas Toila vallas Valaste külas. Umbes 30 meetri kõrgune juga on nii Eesti kui Baltimaade kõrgeim.

Asume tagasiteele. Tallinnasse jõuame 18.00 paiku.

Selga soojad riided, jalga mugavad talvised jalanõud ja kaasa rõõmus tuju.

Lisainfo

Reisi aeg

12.02.2022

Go to Top