HIIUMAA ja etendus „… ja Margus Nõukogude armeest”

215.00 195.00

10 – 11. juuli 2021  Soodushind: 195.- €    OOTELEHT

 

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Kas suvi jääb Eestis ära või mitte, selles on küsimus … 
Hiiumaal loodetavasti ei jää ning juulikuus naerutab näitleja Margus Tabor oma sõjaväelugudega publikut Kärdla sadamas asuvas Yachts-Service ellingus, kus ootab kunstnik Kristjan Suitsu kujundatud ainukordne teatrisaal.
Margus Tabor, kes tuntud hiiu huumori ja suurepärase lugude jutustamise poolest, astub sel suvel teatripubliku ette lavastusega „… ja Margus Nõukogude armeest”. Etenduse idee sündis tema isiklikest kirjadest, mis kannatlikult kapinurgas oma aega ootasid. „Ehk läheb taris,” armastab hiidlane kõikvõimaliku kraami tallele panemise kohta öelda. Nüüd lähebki! On, mida meenutada. „Ootan isegi põnevusega kohtumist 24-aastase Margusega,” arvab näitleja. 
Küllap on palju mehi, kellel rääkida uskumatuid seiklusi armeeteenistusest, kuid lavastatud popurriis tulevad esitamisele just Margus Tabori enda lood. Publikul tasub meelde tuletada, mida tähendas saladuslik lühend VTK, kuidas see kehakultuuri treeningprogramm nõukogude kodanikke, nende hulgas ka koolinoori puudutas. Kärdla Keskkoolist saabki Marguse lugu alguse. 

* Etendused toimuvad algusega 19 Kärdla sadamas asuvas Yachts-Service ellingus
* Kirjade kirjutamisest möödub 35 aastat
* VTK normid kehtestati Nõukogude Liidus 90 aastat tagasi

Autor ja esitaja: Margus Tabor 
Kunstnik: Kristjan Suits

Ajakava

1. päev  Väljasõit kell 8 Tallinnast Vene Kultuurikeskuse eest (Mere pst 5), kell 10.00 väljub praam Rohuküla sadamast. Heltermaa sadamas ootab meid giid ja alustame oma avastusretke Hiiumaal. Külastame Suuremõisa lossi. Selle paigaga on seotud palju müstikat, kirev ajalugu, möllanud tormid ja maru. Teeme ka jalutuskäigu kaunis lossiaias.

Edasi sõidame Kärdlasse. Hiiumaa ainuke linn, varasem rannarootslaste asula, linnaõigused saanud 1938 aastal. Imetleme kaunist vanalinna, uut reoveeritud keskväljakut, saame teada mis on trummid, arteesia vesi ja kalev.  Lõunasöök Kärdlas.

seejärel külastame ühte Hiiumaa suurimat sündmust – käsitöö- ja omatoodangu laata. Müügil kohalik ja Eestimaine käsitöö ning toidukaup. Laadal on kultuuriprogramm, õnneloos ja erinevad töötoad.

paiku 15.00 Sõidame mööda vanu rannarootslaste külasid Kõpu poole. Külastame ristimäge, Tahkuna tuletorni, ja sõidame mööda Hiiumaa ,,Eifelist,,  ja vaatame Reigi kirikut. Selle piirkonnaga on seotud kirjanik Herman Sergo, kelle 110 sünniaastapäeva sel aastal tähistame. Tema sulest on ilmunud raamatutesari „Näkimadalad“ ja „Randröövel“, mis mõlemad kirjeldavad rannarootslaste elu Hiiumaal.

Majutume hotelli. Puhkame ja paneme end etenduseks valmis. kell 18.15 viib buss meid Kärdla Sadamasse mille ellingus algab etendus kell 19.00.  Naerame kõhud köveraks.

Peale etendust viib buss meid tagasi hotelli.

Majutume Kärdlas hotelli.

2. päev  Hommikusöök hotellis. Väljasõit kell 09.00 ja suundume Käina poole.

Teeme väikese kõrvalepõike ja vaatame misasi on see imeline Tubala vai, mis väikest Hiiumaa saart paigal hoiab. Ilma selleta oleksime ammu juba Rootsi alla purjetanud.

Tutvume Käina asulaga. 1500 aastate paiku ehitatud saare suurim kivikirik pommitati 1941 aastal varemeiks. Haruldusena on säilinud peatorn ja selle kohal asuv päikeserist.

Käinas külastame ka uut Tuuletorni, mille 5 korrust meile Hiiumaa elu-olu ilusti selgitavad ja hiidlaste krutskeid tutvustavad.

Lõunasöök Käinas.

Edasi sõidame Eesti suuruselt viiendale saarele,  Kassarisse. Kui ilmataat lubab, matkame laudrajal, piilume sisse linnuvaatlustorni ja naudime kaunist vaadet Orjaku sadamas.

Ka saare vägilane Leiger ootab meid Kassaris. Tema juhatab kätte Sääretirbi tee ja selle vastas oleva Hiiumaa Muuseumi maja.

Enne praamile minekut jõuame läbi põigata veel Vaemla villavabrikust ja Heltermaa sadamas olevast käsitöökauplusest.

Praam Heltermaalt kell 17.30, tagasi Tallinnas oleme umbes kell 20.30

Hind

215.- €

Hind sisaldab

  • Bussisõit 2 päeva
  • Laevapiletid Hiiumaale ja tagasi
  • Majutust koos hommikusöögiga
  • ekskursiooni vastavalt programmile
  • Etenduse piletit
  • Elamuskeskus Tuuletorn külastust
  • Giiditeenust
  • 2 lõunasööki

Lisatasu eest

  • Ühekohalise toa lisatasu: 35 EUR
  • Õhtusöök Kärdla Sadamas enne etendust: 12.- €

Lisainfo

Reisi kuupäev

10 – 11 juuli 2021

Go to Top