SUUR GRUUSIA RINGREIS

1,150.00

Välja müüdud

23 august-01 september 2022

Hind 1150 –     Välja müüdud!

Hotellid 4****, Ekskursioonid, safari, sissepääsud ja 2 sööki päevas hinna sees.

Tootekood: - Kategooriad: , Silt:

Kirjeldus

Reisisaatjaks on Einike Sooväli

Ajakava

1. päev, 23. august: Koguneme Tallinna Lennujaamas kell 17.15. Lend Tallinn – Istanbul – Tbilisi kell 19.10-04.35 (24.08.).

 2. päev, 24. august: Transfeer Iveria Inn hotel in Tbilisi ****, majutume, puhkame ja sööme hommikusööki. Kohtume kohaliku giidiga ja alustame Tbilisi linnaekskursiooni. Vana Tbilisi süda –maalilised pastelsetes toonides puitmajad munakivisillutisega tänava ääres. Rahu sild üle Mtkvari jõe, mis ühendab vana ja kaasaegset linna. Sõidame köisraudteega Narikala kindlusesse, kust avaneb kaunis vaade Kartlis Deda (Gruusia Ema) kujule ja linnale. Narikala kindluse jalamil asub ajalooline väävlivannide kvartal Abanotubani. Peatume kaldus kellatorni juures, seejärel suundume Püha Kolmainu Tsminda Sameba katedraali juurde, mis on kõrgeim kirik Tbilisis ja mida tunnustatakse “Uue Gruusia” sümbolina. Jalutame Shardeni tänaval, kus saab nautida kohvikuid ja külastada suveniiripoode.

Lõunasöök restoranis.

Pärastlõunal külastame Dry Bridge erakordset kirbuturgu Tbilisi kesklinnas, mis sobib suurepäraselt vanade ja antiiksete asjade austajatele. Müügil on suur valik antiikesemeid, ehteid, vanu raamatuid, kaarte, märke, kööginõusid jpm. Turg asub sillal, mis varem viis üle jõe, kuid praegu – üle tee. Sellest ka nimi  “kuiv sild”.

3. päev, 25. august: Tbilisi – Telavi

Peale hommikusööki väljasõit Ida-Gruusia provintsi Kakhetisse. Seda piirkonda tuntakse veini sünnikoha ja viinamarjakasvatuse hällina. Esmalt külastame Bodbe kloostrit, kus asub kristluse Gruusiasse toonud Püha Nino matmispaik. Jätkame teed kuningliku Sighnaghi poole – mäe otsas asuvasse väikelinna, kust avaneb kaunis vaade Alazani orule ja Kaukasuse mäeahelikule. Sighnaghit ümbritseb 18. saj. kindlustusmüür – pikim Gruusias.

Veinide degusteerimine, Churchkhela maiustuse valmistamise õpituba ja lõunasöök kohalikus peres Gurjaanis.

Pärastlõunal külastame Gremi arhitektuurikompleksi, mis ehitati 16. saj. Kahheetia kuninga Levani ajal, kes kuulutas Gremi Kahheetia kuningriigi pealinnaks. Levani käsul rajati väikesele mäele loss ja kirikud ning mäe jalamile tekkis üle 100 000 elanikuga rikas kaubalinn. Mõned ajalooallikad märgivad, et üks legendaarse Siiditee haru kulges läbi Gremi, mis soodustas linna jõukuse ja heaolu kasvu.

Veinide degusteerimine “Khareba” veinikeldris, mis asub kaljusse raiutud tunnelis.

Ööbima sõidame Telavisse. Hotell Holiday Inn Telavi****.

4. päev, 26. august: Kazbegi

Hommikusöök hotellis. Külastame Gruusia ühe armastatuima ja tähelepanuväärseima perekonna – printside Chavchavadze elukohta. 19. saj. legendaarse tegelase Aleksander Chavchavadze valdused: mõis, aiad, veinitehas jm.

Sõidame Khevi provintsi. Läbime Gruusia sõjatee – kõhedust tekitava maaliliste vaadetega ajaloolise mägitee, mille kõrgeim punkt on  2379 m kõrgusel üle merepinna. Teeme peatuse mäest alla voolava mineraalveeallika juures. Saabume Kazbegi väikelinna, kust avaneb kaunis vaade Kazbeki (või Mkinvari) mäetipule (5033 m., Kaukasuse kõrguselt seitsmes tipp). Kazbeki mäge seostatakse Prometheuse müüdiga. Legendi järgi aheldati ta mäele karistuseks selle eest, et varastas jumalatelt tule ja andis selle surelikele.

Õhtusöök ja Gruusia Khinkalid – pelmeenide valmistamise õpituba.  Ööbime hotellides Gold Kazbegi*** ja Grand Tower Kazbegi***. Hotellid asuvad lähestikku.

5. päev, 27. august: Gergeti-Gveleti

Hommikusöök hotellis. Sõidame džiipidega mägedesse ja külastame Gergeti kompleksi ja Gveleti juga.

Gergeti Püha Kolmainu kirik asub Ida-Gruusia mägises Khevi provintsis Gergeti mäel, 2170 meetri kõrgusel, Kazbegi liustiku all, vaatega provintsi halduskeskusele Stepantsminda linnale. Kirik ehitati 14. sajandil. Sajandeid kasutati Gergetit oma kauge asukoha tõttu Mtskheta väärtuslike säilmete peitmiseks sissetungide ja sõdade eest. Edasi sõidame Gveleti joa juurde, mida võib tõlkida ka kui mao või ussi juga. See on Gruusia üks uhkemaid jugasid.

Ajalooline Ananuri arhitektuurikompleks Aragvi jõe kurul Gruusia sõjateel, kauni Zhinvali veehoidla lähedal. Tänapäeval koosneb kompleks kindlusest, kellatornist, kolmest kirikust ja müürist nende ümber. 2007. a. on kompleks arvatud UNESCO maailmapärandi nimekirja kandmise esialgsesse nimekirja.

Lõunasöök

Sõidame ööbimispaika Hotell Sevsamora Spa resort.****+  Hotellis saab nautida  spa ja vaba aja tegevusi: basseinid, tennise- ja spordiväljakud jm.

6. päev, 28. august: Mtskheta-Borjomi

Hommikusöök hotellis. Mtskheta – iidne Gruusia pealinn (UNESCO kultuuripärandi nimistus).

Külastame Jvari kloostrit, mis asub mäe otsas ja kust avaneb vaade vanale pealinnale. Jvari kirik on ainulaadne näide varakristlikust arhitektuurist. See ehitati kohale, kus püstitati üks esimesi kristlikke riste Gruusias. Svetitskhoveli katedraal on Mtskheta peakirik – ajalooline ja püha koht, kus hoitakse ka killukesi Kristuse rüüst.

Enne Uplitsikhesse sõitmist põikame sisse Mukhrani lossi (Château Mukhrani). See on tõeline Gruusia kuninglik loss, mis ühendab nelja põhikomponenti: viinamarjaistandused, veinikelder, loss ja ajalugu. 1512 a. sai Mukhranist Bagrationi kuningliku perekonna valdus. Veinitootmise asutas Ivane Mukhranbatoni – kuulus kuningliku perekonna esindaja. 1876. a. naases ta veini valmistamise teadmistega Prantsusmaalt ja alustas sellega ka Mukhani lossis, järgides prantsue veinivalmistamise ajaloolist traditsiooni.

Lõunasöök

Külastame Uplistsikhet – hellenismiaegset kaljusse raiutud linna Mtkvari jõe vasakul kaldal. Linn on kui omapärane kombinatsioon paganliku ja kristliku arhitektuuri kooseksisteerimisest. Sõidame Borjomi. Borjomi keskpark.

Ööbime Borjomis. Hotell Paradise Borjomi ****

7. päev, 29. august: Borjomi-Vardzia, Akhaltsikhe

Hommikusöök hotellis. Külastame Vardzia koobaslinna – linn ehitati 12.-13. saj. George III ja tema tütre Tamara valitsemise ajal Gruusia lõunapiiride kaitseks. Vardzia ei ole lihtsalt kividesse raiutud juhuslike ruumide kogum. See on mitmekorruseline kompleks tänavate, tunnelite ja treppidega, mis viivad kloostritesse, templitesse, kindlustesse, sauna, raamatukogudesse, elumajadesse jne. Kokku on üle 600 omavahel ühendatud ruumi kaheksal tasapinnal. Vaenlase rünnaku korral muutus klooster elanike kindluseks ja mahutas kuni 20 000 inimest.

Külastame Rabati kindlust. Vana kivist kindlus, Akhaltsikhe linna peamine vaatamisväärsus, seisab väikesel künkal Potskhovi jõe kaldal läänepoolses linnaservas. Seda on näha kõikjalt linnas. Kindluse nimi pärineb araabia keelest ja tähendab kindlustatud kohta. See 13. sajandil püstitatud sõjaväeline ehitis on sajandite jooksul palju näinud – mitu korda hävinud ja olnud erinevate vallutajate käes. Seetõttu näeb siin erinevate kultuuride ja religioonide jälgi. 2012. a. toimus suur rekonstrueerimine, mille järel Rabati kindlus muutus linna kultuurikeskuseks. Kindlusemüüride sees asuvad; kirik, mošee, sünagoog, väike park, ajaloomuuseum, erinevad poed, hotellid ja isegi perekonnaseisu amet.

Lõunasöök.

Sõidame Kutaisisse. Ööbime Kutaisis Gala Boutique Hotel****

8. päev, 30. august – Kutaisi-Batumi

Hommikusöök hotellis. Külastame Martvili kanjonit. Martvili kanjon on Abasha (Abashi) jõe vee uuristatud kaljulõhe, mis asub Kutaisist 50 km läänes. Selle pikkus on 2,4 km ja kanjoni seinte kõrgus ulatub kohati 40 meetrini. See looduslik vaatamisväärsus meelitab ligi palju turiste. Alguses väga vaikne ja sügav mäekuru, kus kivid on kaetud samblaga ja jõe vool on nii aeglane – tundub, nagu oleks aeg peatunud. Keset kanjonit ilmub ootamatult suur 12 m kõrgune kosk, millest igal sekundil langeb tonnide kaupa vett.

Päeva tipphetkeks on paadisõit koskedeni. Paadid, päästevestid ja kiivrid kai ääres vihjavad raftingule, kuid kanjonis sõitmine on mõnus ja lihtne ning kogu varustus on vaid ettevaatusabinõu. Marsruudi pikkus jõel on umbes 1 km ja retk kestab umbes 30 minutit.

Saabume Batumisse ja tutvume linnaga.

Õhtusöök Adjaria veinimajas maitsva Adjaria veini ja roogadega.

Ööbime Batumis  White Sails Residential Hotel****

9. päev, 31. august: Batumi – Tbilisi.

Pärast hommikusööki sõidame Tbilisisse

Vaba aeg

Ööbimine Tbilisis    Iveria Inn hotel in Tbilisi ****

10. päev, 01. september:

Varajane hommikusöök, väljaregistreerimine hotellist ja transfeer TBS lennujaama kell 08.00

Lend Tbilisi – Istanbul – Tallinn  kell 10:40- 18.15

Lennugraafik:

TK1424   TU 23AUG  TLLIST KK  1910 2225

TK 376   WE 24AUG  ISTTBS KK  0120 0435

TK 379   TH 01SEP  TBSIST KK  1040 1210

TK1423   TH 01SEP  ISTTLL KK  1500 1815

*Lendude ajad võivad muutuda!

Hind sisaldab:

Majutust koos  hommikusöögiga

Lennupileteid koos äraantava pagasiga 30 kg

Bussi kogu tuuri vältel

Vene või inglise keelt kõnelevat kohalikku reisijuhti

Meie reisisaatja tõlgib ekskursioonid eesti keelde

Kõik programmis mainitud sissepääsutasud:

Narikala köisraudtee , Firosmani muuseum , Gremi klooster , Chateu Mukhrani , Upliscikhe , Borjomi keskpark köisraudteega , Vardzia koobaslinn , Rabathi loss, Martvili kanjon

Džiibituur Gergeti kompleksi ja Gveleti joale

Toitlustamine vastavalt programmile:

Lõunasöök Thbilisis

Lõunasöök, Churchkhela ja veinide degusteerimine Telavis kohaliku pere juures

Veinide degusteerimine Kharebas

Õhtusöök, Khinkali  Stephantsmindas

Lõunasöök Chabarukhis

Degustatsioon Chateu Mukhranis

Lõunasöök Goris

Lõunasöök Akhaltsikhes

Õhtusöök Batumis + 2 klaasi veini in. kohta

Lisatasu eest:

Ühekohaline majutus: 250.- €

Reisi- ja tervisekindlustus

NB! Kohalikule giidile ja bussijuhile on kombeks anda jootraha. Arvestage selleks 20.- € / ühele

Tiit-Reiside partner on Salva Kindlustus:

Tervisekindlustus kattega 100 000 €

 • 0-6a   35.45 €
 • 7-18a  10.71 €
 • 19-29a  11.68 €
 • 30-69a 11.66 €
 • 70-79a  21.02 €
 • 80a+    21.02 €

VÕI

Reisitõrge kattega kuni 1280 €  ja tervisekindlustus 100 000 €

 • 0-6a  128.75 €
 • 7-18a  55.54 €
 • 19-29a  51.90 €
 • 30-69a  61.32 €
 • 70-79a  111.76 €
 • 80a+   164.85 €

Kindlustuse hinnad võivad muutuda. Reisitõrkega koos kindlustuse peab ära vormistama hiljemalt 5 päeva enne reisi!

Eesti kodanikud võivad viibida Gruusias viisavabalt kuni 1 aasta

Reisidokument – pass – peab kehtima kogu reisi vältel. 

Riiki sisenemise tingimusi saab jälgida välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt

Lisainfo

Reisi aeg

23.08-01.09.2022

Go to Top