ETENDUS SERAFIMA + BOGDAN JA PEIPSI VANAUSULISED (ALGUSEGA HIIUMAALT)

190.00 180.00

55 laos

14 – 15. august 2021  

Soodushind: 180.- € OOTELEHT vabanevatele kohtadele

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Peipsiveerel asuvad juba vanast ajast vene vanausuliste külad, kus elu oli küll kehvem, kuid ausam. Järgiti vanu traditsioone ja elati lihtsat elu, austades jumalat ja püüdes kala. Ükski suurem muutus pole nende inimeste elu vääranud.

Siis aga tuleb nõukogude aeg ning eestlasest miilits, kolhoos ja repressioonid. Jumal hakkab vaikselt eemalduma ning igaüks on järsku omapäi. Niikaua kui kannatada saab, pole veel hullu, seda ikka osatakse, kuid kui hakatakse sibulaid ja kurke turule viima ning Peipsiveerele saabub jõukus, siis… Jõukusega hakkama saamine ja iseendaks jäämine on keerulisem.

Selles raamistikus toimub õe ja venna, Serafima ja Bogdani tragöödia, kaks eri lugu, mille ühine finaal ähvardab kaasa viia viimasedki endise korra riismed.

Ajakava

1. päev
Väljasõit Kärdlast pritsumaja parklast kell 07.45. Praam mandrile kell 08.30- 09.45 Peatus reisijate pealevõtmiseks Haapsalu bussijaamas kell 10.00. Peatus Tallinnas Ülemiste keskuse parklas kell 11.20 Sõidame Peipsi äärde. Majutume Kadrina mõisa. Hiline lõunasöök. Enne etendust jõuame veel tutvuda ainulaadse ridakülaga, kus läbi aegade on kasvatatud sibulat ja kurki ning inimesed elavad teistsuguse rütmi järgi. Sätime ennast valmis teatrietenduseks.

“Serafima+Bogdan” on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil “Serafima ja Bogdan” põhinev lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas Kolkjas Peipsiveerel. Lavastuses mängivad Ilo-Ann Saarepera, Kristel Leesmend, Ingrid Isotamm, Renate Keerd, Andres Mähar, Priit Loog jt. Teadmiseks: tegemist on vabaõhuetendusega ja kuna ilmad võivad olla väga heitlikud, siis tuleks arvestada mitmeid võimalusi pakkuva garderoobiga, kindlasti kaasa võtta midagi kaitseks vihma eest. Koju ei tohiks jätta sõbralikku meelt ja head tuju.

2. päev
Hommikusöök Kadrina mõisas. Tutvume peipsiääre Sibulatee vaatamisväärsustega. Tartumaa kõige esinduslikum mõisahoone – Alatskivi loss on aga ilmekaks näiteks, kuidas vastukaaluks talupoegadele elasid kunagi selle maa mõisnikud. Loss on Alatskivi mõisa uusgooti stiilis peahoone, ehitatud mõisnik Arved von Nolckeni projekti järgi 1880-1885. Lossi interjöörid on ajaloolistes kordusstiilides: pildigalerii uusrenessanss ja saal uusklassitsistlikus stiilis. Kõrvalruumide algne sisekujundus ei ole säilinud. Loss on säilinud keskmiselt hästi ning kuulub kohalikule omavalitsusele.

Seejärel suundume VENE VANAUSULISTE MUUSEUMi Kolkjas mis on loodud 1999.aastal. Muuseumi eksponaate korjati terve küla pealt kokku. Ekspositsioon annab ülevaate Peipsi järve ääres üle 350.aasta elavate vene vanausuliste elulaadist. Muuseumis saab näha raamatuid, kultusesemeid. Muuseumi eri paigad on sisustatud kohalikele vanausulistele omases stiilis. Aukohal nurgas on ikoon lampaadiga, söögilaual traditsiooniline samovar. Eksponeeritud on mustristikitud laudlinad ja linikud – kohalike meistrite käsitöö, tarbeesemed, tööriistad. Näha saab ka vanausuliste traditsioonilist rõivastust – pidulikke ja argipäevarõivaid, ristimis- ja matuserõivastust. Lõunasöök Kolkja kala- ja sibularestoranis. Seejärel asume koduteele (Kolkja-Tallinn-Hiiumaa), et jõuda praamile ja õhtuks koju..

1791. a ehitatud, Tartumaal Peipsiääre vallas Kadrina külas asuv Kadrina mõis on hubane ja kodune külalistemaja. Kadrina mõis ehitati Katariina II käsul. Kadrina mõisas saab ööbida väga erinevat stiili tubades. Külalisi ootavad kahe-, kolme- ja neljakohalised toad, pesemisvõimalused on mitme toa peale ühised. Mõisas on kaks puhketuba ja köök. Majas levib ka WiFi. Terve bussitäis Kadrina mõisa majutuma ei mahu, osad majutuvad lähedalolevates neljakohalistes kämpingumajades (majad on värskelt ehitatud, soojad, voodipesud kohapeal olemas, pesemisvõimalus eraldi majakeses).

Hind sisaldab

  • bussisõidu
  • giid-reisisaatja teenuse
  • majutuse Kadrina mõisas koos hommikusöögiga
  • lõunasöögi esimesel päeval
  • teatrietenduse pileti
  • lõunasöögi Kolkja kala- ja sibularestoranis teisel päeval
  • Alatskivi lossi ja Vanausuliste muuseumi piletid

Lisainfo

Reisi kuupäev

14 – 15. august 2021

Go to Top