BAKUU JA ASERBAIDŽAAN

980.00 880.00

22 – 28. september 2021   Soodushind: 880.-€

Tootekood: - Kategooria: Silt:

Kirjeldus

Reisikirjeldus

Aserbaidžaani pealinn Bakuu on üks vanimaid maailmas. Linn asub Kaspia mere läänerannikul Abşeroni poolsaare lõunakaldal 28 meetrit allpool merepinda. See teeb temast madalaima pealinna maailmas ning ta on ka suurim allpool merepinda asuv pealinn.

Aserbaidžaanis on kohalik venekeelne giid. Meie reisisaatja tõlgib vajadusel kohaliku giidi jutu eesti keelde.

Ajakava

1. päev.  Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.25 väljuvate lendude infotabloo juures. Lend Tallinn – Istanbul – Bakuu. Aserbaidžaani sisenemise formaalsused. Bakuu lennujaamas ootab meid kohalik buss, millega sõidame hotelli ja majutume 5 ööks.

2. päev. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 alustame tutvumist Aserbaidžaani pealinna Bakuuga. Ekskursioon linnas + vanalinn. Ekskursiooni käigus näeme Lipu väljakut, 6 km pikkust Bakuu promenaadi ja parki, Baku White City, Heydar Aliyevi keskus. Vanalinna osas näeme Shirvanshah paleed, Maiden Tower ehk Neitsitorn, Juma Mošee, turuväljak, vanad linnaväravad jne.

Õhtul õhtusöök.

3. päev. Hommikusöök hotellis. Gobustan kaitseala ja mudavulkaanid. Väljasõit hotellist kell 09.00. Päeva tipphetked: Vanad naftapumbad, Sixovi supelrand, Bibi Heybat-i mošee, koopajoonised ja mudavulkaanid.

Aserbaidžaanis asub ligi kolmandik maailma mudavulkaanidest. Selle haruldase nähtuse moodustavad maa-alused gaasipursked otsides teed maapinnale. Nad on nagu geisrid, aga tegelikult mudast koosnevad väikesed koonuselaadsed mudalombid. Vahepeal kerkivad mudalompidest hiiglaslikud mudamullid ja lähevad valju plartsatusega lõhki.

Järgmisena külastame Gobustani kaitseala. Siin on nn. petroglüüfid – kaljujoonistused, mis arvatakse olevat kuni 40 000 aastat vanad. Hästi säilinud visandid kujutavad iidseid tegemisi. See on kui omapärane arhiiv muistsete inimeste elust ja maailmanägemusest ning annab ülevaate kogu piirkonna ajaloost.

Bibi-Heybat-mošees on Ukeyma Khanumi (Muhammadi järeltulija) hauakamber ning on täna piirkonna moslemite vaimne keskus ja Aserbaidžaani üks peamisi islami arhitektuuri monumente.

Sixovi supelrand on omaette vaatamisväärsus, mida peab ise nägema. Kas seal ka ujuda, on juba omaette küsimus.

4. päev. Hommikusöök hotellis. Kell 09.00 algab päevane väljasõit Gabalasse, mis on rikas ajalooliste, etnograafiliste ja kultuurimälestiste poolest. Paljud neist monumentidest asuvad mitte ainult Gabalas, vaid ka ümbritsevates piirkondades ja külades.

Päeva peamised vaatamisväärsused : Shamaakhi Juma mošee: tuntud ka kui “reedene mošee” Jumalale pühendatud päeva mälestamiseks. Ehitati aastatel 743-744 a. Ainulaadne ehitis, paistab teistest Aserbaidžaani monumentaalhoonetest silma kuju ja suuruse poolest. Asub 106 km kaugusel Bakuust.

Yeddi Gozel waterfall – seitsme kaunitari juga.

Tufandag Ropeway: võimalus sõita köisraudteega mäkke ja nautida looduse ja mägede ilu.

Gabala piirkond on ka viinamarjakasvatuse ja veini tootmise valdkonnas üks tähtsamaid piirkondi Aserbaidžaanis. Enne tagasiteele asumist tutvume kohalike veinidega ja degusteerime.

Õhtuks sõidame tagasi Bakuusse.

5. päev. Hommikusöök hotellis. Ligikaudu 4-tunnine ekskursioon Absheron kaitsealale. Aserbaidžaan on tuntud kui tulemaa. Siin asub nn. põlev mägi, mis arvatakse põlevat juba 4000 aastat. Edasi vaatame Ateshgah tuletemplit. Enne islami vastuvõtmist kummardasid zoroastrikud siin tuld, hiljem ka hindud. Hoone keskel on püha altar. 19 saj gaasi voolamine lõppes ja tuli kustus. Nüüd on see avatud muuseumina.

Pärastlõuna on vaba sisseostude tegemiseks ja Bakuu nautimiseks.

Keskööl, kell 00.00 transfeer hotellist lennujaama.

6. päev
Lend: Bakuu – Istanbul – Tallinn

Tallinna lennujaama jõuame kell 11.30

Hind sisaldab

 • Lennupiletid
 • Majutuse hotellides
 • Bussisõidud vastavalt programmile
 • Ekskursioonid vastavalt programmile. NB! Ekskursiooni teeb kohalik giid vene keeles, Tiit-Reisid´e poolt on
 • vajadusel kokkuvõtlik tõlge eesti keelde.
 • Vaatamisväärsuste sissepääsude tasusid
 • 2 söögikorda päevas (hommikusöök + lõuna- või õhtusöök)
 • Aserbaidžaani elektroonilise viisa

Lisatasu eest

 • Ühekohaline tuba 160.- €
 • Reisikindlustus

Hinnad

VIISAINFO

Eesti passi omanikul on võimalik taotleda turismi eesmärgil reisimiseks elektrooniline viisa.

E- viisa on ühekordse sisenemisega, kehtiv kuni 30 päeva. Viisakinnitus saadetakse taotleja e-mailile ning see tuleb kindlasti välja printida ning reisile kaasa võtta.

E-viisa taotlemiseks vajalikud dokumendid (tuua/saata büroosse 1 kuu enne reisi tallinn@tiitreisid.ee):

 • passi koopia (pass peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu)
 • üks digifoto ( .jpeg formaadis / värviline, hele taust, otsevaade, tõsine näoilme / foto ei tohi olla vanem kui 3 kuud)
 • täidetud küsimustik (saab täita ka büroos kohapeal)

Elektroonilist viisat saab taotleda mitte varem kui 20 päeva enne reisi ja mitte hiljem kui 4 tööpäeva enne reisi.

Kui keegi soovib viisat taotleda ise, siis seda saab teha SIIN

KINDLUSTUS

tervisekindlustus

 • 0-6a 28.90 €
 • 7-18a 14.45 €
 • 19-64a 14.16 €
 • 65-70a 21.68 €
 • 71-79a 28.90 €
 • 80+a 43.35 €

VÕI tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega

 • 0-6a 80.53 €
 • 7-18a 40.27 €
 • 19-64a 39.46 €
 • 65-70a 60.41 €
 • 71-79a 80.53 €
 • 80+a 120.80 €

KASULIKKU TEAVET ASERBAIDŽAANI IGAPÄEVAST

Ametlik keel on aserbaidžaani keel. Lisaks räägib enamus inimesi vene, türgi ja pärsia keelt. Inglise keel on laialdaselt levinud.

Alkoholi müüakse kõigis restoranides, baarides, kauplustes piiranguteta.

Puhkepäevad on laupäev ja pühapäev, aga suurem enamus kaubandust töötab ka nädalavahetusel. Kaubanduskeskused on enemasti avatud 21-23, restoranid ja baarid palju kauem.

Levinud on tipi jätmise komme. Restoranis kuni 10% arvest, hotellis uksehoidale ja pakikandjale 5-10 AZN. Taksosõidul peab hinnas kokku leppima enne sõitu, enamuses taksodes ei ole taksomeetreid. Ka taksojuhid ootavad tippi u 10% summast. Enamasti võetakse vastu vaid kohalikku valuutat.

Aserbaidžaani rahaühik on manat (AZN). 1 US dollar = 1,70 AZN. Valuutat saab vahetada pankades (avatud tööpäeviti 10-17), valuutavahetuspunktides (mõned avatud kuni 21.30, kesklinnas lausa 24/7). Eestis Aserbaidžaani manati ei vahetata, seega võiks kaasa võtta US dollareid. Kohalikku raha on soovitatav vahetada vaid ametlikes valuutavahetuskohtades, tänaval vahetades võib kurss olla karmilt erinev.

Kaardimaksed on küll levinud, kuid alati tasub varuks hoida kohalikku sularaha – leidub küllalt väiksemaid kohti, kus kaardiga maksta ei saa.

ILM

Septembri keskmine temperatuur Bakuus on päeval 23 kraadi ja öösel 17 kraadi. Päevad on päikeselised, sajab vähe, kuid sügiseti on ilmad väga tuulised. Mägedes on oluliselt jahedam. Kaasa võiks võtta iga-ilma-riided.

NB! Tiit Reisidel on õigus reisipaketi hinda muuta vastavalt transpordi- ja majutuse hindade muutumisele, mis ei allu reisikorraldaja kontrollile ja mida reisi planeerides ei olnud võimalik ette näha.

LOE LISA

https://salambaku.travel/en

https://www.facebook.com/BakuTourismInformationCenter/

https://www.azerbaijan.com/

Lisainfo

Reisi kuupäev

22. – 28. september 2021

Go to Top