Läti - Kuramaa

Hind alates

210.00 €

Reisi aeg

23. juuli 2017 - 25. juuli 2017

Reisikirjeldus

Kuramaa meelitab turiste mere, tuulte, puutumata looduse ja mitmesuguste oluliste loodusobjektidega. Siin asub Euroopa kõige laiem Venta kosk, kus võib kevadel jälgida kalade vastuvoolu liikumist. Turiste kutsuvad ka mitmed looduspargid ja looduskaitsealad, kus on suur lindude ja taimede mitmekesisus ning kus säilitatakse luiteid ja muid väärtuslikke loodusobjekte tsivilisatsioonist puutumatuna.

Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast kell 07.00 (Mere pst. 5, Vene kultuurikeskuse juurest). Kell 07.45 peatus Keilas kirikuparklas. Kell 09.30 peatus Pärnus Pärnu hotelli ees.

Sõidu ajal räägime Läti- ja Liivimaa aja- ning kultuuriloost, ka üht-teist sellest, mis teel huvitavat. Esimene peatuspaik on Ainaži, kus vaatleme tuletorni ja külastame väikest merekooli muuseumit. Ainažis ehk Heinastes asutati 1864. aastal Läti esimene merekool, kus õpetati meresõitu nii läti kui eesti keeles. Seal on õppinud paljud Eesti meremehed. Lõunapausi teeme Riias Lidos.  Sõidame mööda rannikut vanasse kalurikülla Rojasse. Siin hoitakse au sees endisaegseid kalapüügitraditsioone, kuid Rojal on palju pakkuda ka reisijatele ja puhkajatele. Roja küla on isegi muistsed viikingid kasutanud, seda tõendavad nende matmispaigad Roja jõe kallastel, nn vanapagana paadid. Kuramaa hertsogiriigi ajal olevat Rojas laevu ehitatud ja ka nüüd on Roja sadamas aktiivne tegevus – kalapüük, kaubavedu. Rojas asub ka mere- ja kalandusmuuseum.

Majutus - hotell Talsi***

2. päev

Hommikusöök hotellis. Sõidame  Kolka neemele. Siinne kõige põhjapoolsem liivariba on koht, kus jooksevad kokku Liivi lahe ja Läänemere lained. Ristlainetus on eriti efektne tuulise ilmaga. Otsime üles Mazirbes asuva paatide surnuaia. Kui nõukogude võim keelas kaluritel merelemineku, tassiti paadid ühte kohta hunnikusse, seal nad siis kõdunevad tänase päevani. Vaatepilt on kõnekam kui mistahes monument. Slītere rahvuspark on erilise kaitse all olev looduslik territoorium, mis kuulub Natura 2000 spetsiaalset kaitset vajavate alade  hulka Euroopas. Slītere rahvuspargi maa-ala võib lugeda ainulaadseks Läänemere geoloogilise ajaloo muuseumiks. Rahvuspargis asub 30-50 m kõrgune ürgne Läänemere jääst tekkinud järve järsak. Õhtupoolikul sõidame Ventspilsi, linna kus hoitakse au sees ajalugu ja vaadatakse tulevikku. Siin on kaunilt restaureeritud vanalinn.  Rannapromenaad, mille ääres rõõmustavad silma lepatriinukujulised lilleklumbid ja põnevad prügikastid, ning loomulikult kümned purskkaevud!  Ükski linna külaline ei saa üle ega ümber Ventspilsi vallutanud lehmakujudest! 2002. aastal toimus siin «Cow Parade» (lehmade paraad), mispuhul need ülilahedad lehmakujud, mis nüüd turiste lõbustavad, valmistatigi. Ajas tagasi saab rännata Liivi ordu lossis, kus on uudistamiseks väljas nii arheoloogilisi leide ja mööblit kui vanu töö- ja majapidamisriistu.

Majutus - hotell Vilnis***

3. päev

Hommikusöök. Alustame tagasiteed. Esimese peatuse teeme Kuldigas, maalilises linnakeses keset Kuramaad. Kuldīga on Kurzeme, Lääne-Läti piirkonna pärl. Kuldīgale iseloomulik arhitektuur, Venta jõgi ja vana tellistest sild üle selle loob erilise atmosfääri. Kuldīga uhkus on Venta juga, kõige laiem juga Euroopas – 240 meetrit lai. Kevadel saab joa kohal vaadata kalade lendamise näidisesinemist.Venta joa lähedal asub kuulus 1874. aastal ehitatud Kuldīga tellistest sild – üks pikimaid omalaadsetest sildadest Euroopas. Sild ehitati vastavalt selle aja tee-ehituse standarditele – et üle selle võiks kõrvuti sõita kaks tõlda. Traditsiooniks on muutunud alasti jooks üle silla, mis toimub igal aastal jaanipäeva ööl.

Viimaseks peatuspaigaks Kuramaal on Jaunauce loss, mis ehitatud 19. sajandi esimesel poolel ampiirstiilis ja seda hoonet on õnnekombel suudetud vaid pisimuudatustega säilitada www.jaunaucespils.lv  Tänaseni on võimalik näha algset interjööri – ainukest nii puutumatut hilisklassitsismi näidet Lätis, ainukest autentset klassitsismistiilis klaaskuplimaalingut ovaalsaalis ja suurimat 19. sajandi alguses laotud valgete kahhelahjude kogu. Krahv Medemi suguvõsale kuulunud lossi ja abihoonete ümber rajati peaaegu kaheksa hektari suurune park omapärase tiigi ja selle keskel oleva saarega. Pargis kasvavad mitte ainult kohalikud puuliigid, vaid ka välismaised haruldused. Praegu haldab lossi Jaunauce põhikool.  Peale lossi külastust alustame koduteed. Koju jõuame hilisõhtul.

Hind sisaldab

  • bussisõit 3 päeva
  • ekskursioonid ja giid-reisisaatja teenused
  • majutus ja hommikusöök hotellides***, kahekohalistes mugavustega tubades

Lisatasu eest

  • muuseumide piletid ja muud tasulised sissepääsud
  • tervise- või reisikindlustus

Hinnad

Hind:   210.- € 

  • ühese toa lisatasu 50.00 EUR

Tervisekindlustus:

11.23 €  laps 0-6a
5.61 € noor 7-18a
5.50 €  täiskasvanu 19-64a
8.42 €  seenior 65-70a
11.23 €  seenior 71-79a
16.84 €  seenior 80+a

VÕI Tervisekindlustus koos reisitõrkekindlustusega:

21.19 €  laps 0-6a
10.59 €  noor 7-18a
10.38 € täiskasvanu 19-64a
15.89 €  seenior 65-70a
21.19 €  seenior 71-79a
31.78 €  seenior 80+a

Kuramaa vaatamisväärsused:

Liivi ordu loss Ventspilsis - http://muzejs.ventspils.lv/