Jõgevamaa

Hind alates

55.00 €


Reisi aeg

13. august 2017


Reisikirjeldus

Palamuse - Jääaja Keskus Saadjärvel - Põltsamaa


Ajakava

1. päev

Väljasõit Tallinnast Mere puiesteelt, Vene kultuurikeskuse eest kell 08.00. Esmalt sõidame Palamusele. Palamuse vald asub Vooremaa südames, hõlmates Vooremaa kauni põhjaosa. Palamuse alevik, mis on Eesti vanimaid asulaid, saanud nime 1234. aastal rajatud Püha Bartholomeuse kiriku järgi. Kirikul on barokne kantsel ja altar, kirikuaias on keskaegsed hauakivid ja 2 kiviristi. Palamuse kihelkonnakool asutati 1687, praegune koolimaja valmis 1873. Siin õppinud kirjanik Oskar Lutsu triloogia on teinud Palamuse tuntuks kogu Eestis. Muuseum on pühendatud kooli ajaloole ja O. Lutsule. ( 2017 on muuseum remondis, vaatame territooriumi väljastpoolt)

Edasi suundume Jääaja keskusesse - enam kui 2200 m2 näitusepinda täis lugusid jääaegadest maailma ajaloo taustal ning inimesest imelises muutuvas looduses. Jääaja Keskus on unikaalne ning omanäoline turismiobjekt – keskkonnaharidus- ja külastuskeskus, milles on populaarteaduslik jääaja mõtestamine ühendatud meelelahutusega. Jääaja keskuse ekspositsiooni eesmärgiks on anda külastajale elamuslikult ja kogemuslikult ülevaade.

Lõunasöök

Õhtupoolikul põikame läbi Põltsamaalt. Põltsamaa linn meelitab külastajaid mitmete parkide, roosisaare, jõe ja valgete sildadega. Siin on 13. sajandil püstitatud linnusemüürid, Niguliste kirik ning lossihoovis asuv muuseum ja veinikelder.

Seejärel võtame suuna Tallinnale, kuhu jõuame kella üheksa paiku õhtul.


Hind sisaldab

  • Bussisõidu
  • Jääaja Keskuse külastuse
  • Lõunasöögi
  • Põltsamaa kiriku ja muuseumi külastuse


Hinnad

55.-  €